Alternatywne sposoby pozyskiwania finansowania przez przedsiębiorców

(obligacje, private debt, crowdfunding, private equity, venture capital, venture building, tokeny inwestycyjne i użytkowe)

Start date:
22.02.2022
End date:
23.02.2022

Description

Dynamiczny rozwój firmy, wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów/usług, rozwój nowej gałęzi biznesu, często wymaga skorzystania z zewnętrznego finansowania. Poza oczywistymi miejscami, do których można się zgłosić po dokapitalizowanie projektu - takimi jak banki, udzielające kredytów, przedsiębiorstwa mogą korzystać z szerokiego spektrum możliwości, jakie dają pozabankowe źródła finansowania. Ich wachlarz nie jest jednak dla wszystkich tak oczywisty, zarówno w zakresie oferty podmiotów udzielających finansowania jaki i samych zasad finansowania. Podczas tego szkolenia Prelegenci przedstawią praktyczne rozwiązania, uwzględniające najnowsze trendy na rynku finansowania pozabankowego, dla wszystkich przedsiębiorców – od startupów po średnie i duże przedsiębiorstwa. 
Szkolenie zostało zaprojektowane i przygotowane w taki sposób, by Uczestnicy mogli poznać sposoby finansowania, uwzględniając czas, stopień skomplikowania, koszty oraz cele i założenia finansowania. Osoby doświadczone w branżach będących przedmiotem poszczególnych bloków tematycznych wyjaśnią Uczestnikom jak sprawdzić, czy dane rozwiązanie jest odpowiednie do prowadzonej przez Uczestników działalności, przygotować się do procesu finansowania lub procesu inwestycyjnego, uwzględniając potrzeby i sytuację pozyskującego finansowanie oraz wszelkie okoliczności prawne.

Celem szkolenia jest:
•    przekazanie informacji dotyczących różnorodnych form finasowania pozabankowego;
•    ułatwienie Uczestnikom właściwego wyboru źródła finansowania pozabankowego, adekwatnego do ich potrzeb;
•    przygotowanie Uczestników do podjęcia właściwych i świadomych działań mających na celu pozyskanie finansowania w sposób optymalny finansowo oraz bezpieczny pod względem prawnym.

W ramach szkolenia wyjaśnimy jakie dokumenty są wymagane przez podmioty finansujące od ubiegających się o dofinansowanie, aby uzyskać decyzję dotyczącą finansowania. Uczestnicy dowiedzą się także, na co zwrócić uwagę przygotowując oraz podpisując dokumentację finansowania, tak aby realizując cel finansowy, zapewnić sobie bezpieczeństwo prawne przy transakcji.
 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:
•    Prezesów, CEO, członków zarządów,
•    CFO, Dyrektorów Finansowych, Pracowników działów finansowych,
•    Osób zamierzających rozpocząć nowe projekty inwestycyjne, odpowiedzialnych za zarządzanie projektami i rozwój przedsiębiorstw, project managerów
•    Osób zamierzających założyć lub rozwinąć startup,
•    Dyrektorów działów prawnych, prawników wewnętrznych,
•    Adwokatów i radców prawnych,
•    Wszystkich osób zainteresowanych tematyką
 

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat oraz w wersji głosowej. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. 

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu oraz materiały w wersji elektronicznej.
 

Invited by

Barbara Dąbrowska