Powered by chatwoo.com

FINANCIAL CONTROLLING SUMMIT 2019

Data rozpoczęcia:
24.09.2019
Data zakończenia:
25.09.2019

Prelegenci

Andrzej Alot

Controlling Director, Centralny Port Komunikacyjny

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalista w obszarach: performance management, FP&A, planowanie strategiczne, modelowanie finansowe, modele alokacji kosztów, procesy kontrolingowe. Zdobywał doświadczenie zarówno w obszarach finansowych, jak i strategicznych w największych polskich spółkach giełdowych oraz w branży konsultingowej. Obecnie Dyrektor Kontrolingu w spółce prowadzącą projekty w sektorze infrastrukturalnym. Wcześniej Manager w Deloitte w zespole Finance Transformation oraz Digital Business Transformation. Nadzorował również obszar FP&A w PKP Cargo oraz kierował projektami strategicznymi w PKN Orlen. Opracowywał rozwiązaniaz zakresu narzędzi kontrolingowych oraz strategii dla największych graczy z branż: logistycznej, usług finansowych oraz energetycznej.

Krzysztof Bruliński

CFO & Finance Executive

Ekonomista i finansista, specjalizujący się w zarządzaniu procesami finansowymi. Przez 17 lat związany z Unilever i Coca Cola, kierował dużymi zespołami i projektami optymalizującymi wykorzystanie nowoczesnych technologii i modeli biznesowych, w tym wdrożeniami ERP (SAP) we wszystkich obszarach rachunkowości i controllingu. Odpowiedzialny za skuteczną integrację funkcji finansowych ze strategicznymi celami biznesu. Budował systemy wsparcia i motywacji, prowadził wiele szkoleń dla nie finansistów. W latach 2015-17 dyrektor finansowy w Grupie Savencia. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył MBA na Oxford Brookes University

Adrian Burdziak

Head of Controlling, Grupa Krotoski-Cichy

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, od ponad 10 lat związany z kontrolingiem średnich i dużych przedsiębiorstw. Osiągnął specjalizację kontrolingu przedsiębiorstwa handlowego, projektuje modele rentowności, kalkuluje efekty fuzji i przejęć, wdraża plany kont oraz rozwiązania business intelligence. Angażuje się w interesujące projekty oraz nowe wyzwania bez ograniczeń. Rzetelnie przedstawia informację zarządczą / podstawy do podjęcia decyzji. Chętnie dyskutuje o możliwościach rozwoju pracowników, a dzięki temu przedsiębiorstwa. Uznaje się za zwolennika partnerskiej współpracy oraz motywujących projektów. Jest orędownikiem budżetów produktowych w perspektywie krótkookresowej oraz udziału w rynku w perspektywie długookresowej.
Prywatnie opiekuje się dwójką dzieci oraz posiada psa rasy wszelakiej, uratowanej ze schroniska.

Michał Korn

Kontroler Finansowy. Shell UK Upstream

Kontroler Finansowy w Shell UK Upstream z blisko 15-letnim doświadczeniem w finansach, controllingu i księgowości oraz audycie finansowym. Wierny wyznawca teorii głoszącej, iż kompetencje leaderskie są kołem zamachowym na każdym poziomie organizacji. Zwolennik modelu zarządzania „z podwiniętymi rękawami”. Dumny ojciec i zapalony fan praktycznie wszystkich sportów motorowych.

Adam Kucharski

Ekspert IT w obszarze systemów do konsolidacji finansowej, Kucharscy - Consulting & Advisory Group

Zawodowy informatyk, analityk i doradca biznesowy, posiadający wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwami i grupami kapitałowymi w obszarach operacyjnych i finansowych. Przez kilka lat wspierał zespoły audytowe BIG5 w procesach badania jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych w zakresie IT. Realizował również projekty doradcze z zakresu zastosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych klasy ERP oraz Business Intelligence.
Znakomicie rozumie potrzeby biznesowe polskich grup kapitałowych, w tym notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz procesy konsolidacji statutowej i zarządczej wymagające implementacji w narzędziach informatycznych.
Wyróżnia się bardzo dobrą znajomością rozwiązań oferowanych przez firmę IBM w zakresie Financial and Operational Performance Management (FOPM). Wdraża i nadzoruje projekty automatyzacji konsolidacji zarządczej i statutowej w oparciu o IBM Cognos Controller.
Współautor wielu publikacji i wystąpień na temat zastosowania informatyki w procesie konsolidacji i sprawozdawczości grup kapitałowych.

Małgorzata Mariańska

Financial Controlling and Planning Department, Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Absolwentka Wydziału Finansów i Rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Neofilologii UW oraz Szkoły Prawa Niemieckiego prowadzonej przez UW i Uniwersytet Bonn.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w największych światowych korporacjach (Citibank International PLC, First Data, Grupa Axa), związane z analizą biznesową i finansową, a także z usprawnianiem i optymalizacją procesów biznesowych w obszarze usług finansowych w SSC. Odpowiadała za szereg migracji procesów finansowych, przejmując i usprawniając procesy dotyczące rozliczeń międzybankowych, AML, Controllingu Finansowego. Jej zainteresowania jako kontrolera biznesowego oscylują głównie wokół optymalizacji kosztów oraz współpracy z działami operacji i IT.

Tomasz Mazur

Project Manager, Robotics Smart Solutions – partner merytoryczny ds. robotyzacji dla Impel Business Solutions

Menedżer z zacięciem innowacyjnym. Od ponad roku na stanowisku Project Managera w spółce Robotics Smart Solutions Sp z o o. – dostawcy technologii RPA dla biznesu. Uczestniczy w projektach robotyzacyjnych procesów biznesowych w Impel Business Solutions, jak również u klientów zewnętrznych. Jest w ciągłym kontakcie z klientami, dzięki czemu łączy potrzeby biznesu z możliwościami technologii. Uwielbia podczas spotkań z klientami pokazywać, że dany proces można wykonywać innaczej. Prelegent na konferencjach i autor publikacji o tematyce robotyzacyjnej.

Maciej Nowicki

Controlling Manager z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży telco

Pracę w finansach 13 lat temu w obszarze product managementu. Przez ponad 10 lat był związany z Orange gdzie pełnił wiodącą rolę w wielu ważnych projektach transformacyjnych w obszarze obsługi klienta.
Zawodowo jak i prywatnie, wierzy, że transformacja jest naturalną drogą do doskonałości i efektywności w biznesie.
Prócz pracy, Maciej jest pasjonatem literatury biznesowej z zakresu przywództwa, zarządzania projektami, AI, finansów oraz biografii. Regularnie recenzuje książki na swoim blogu www.leadersarereaders.blog oraz innych portalach społecznościowych.

Sylwia Ponikwia

Head Of Controlling/Finance Manager, Cyfrowa Foto

Ekspert z piętnastoletnią praktyką w obszarze finansów i controllingu. Posiada doświadczenie w branży produkcyjnej (produkcja i sprzedaż mebli (B2B, B2C), produkcja energii cieplnej i elektrycznej, branża automotive (produkcja turbosprężarek), budowlana (produkcja szyb zespolonych obiektowych), transportowa (transport pasażerski) oraz aerospace ( produkcja podzespołów do samolotów).
Zarządzała działami controllingu i finansowo-księgowym. Odpowiedzialna za budżet i jego kontrolę, oraz przygotowywanie planów krótko i długo terminowych. Współtwórca Grupy Kapitałowej, wewnętrzny doradca Zarządu. Ma również doświadczenia w roli kierownika projektów: przeprowadzaniu IPO, wdrażaniu hurtowni danych, systemów finansowo-księgowych oraz zarządzania produkcją.Uważa, że rola dyrektora controllingu / finansowego jest związana z kreowaniem kultury strategicznego dążenia do doskonałości, dlatego podchodzi holistycznie do procesów zachodzących w organizacji. Jest zwolenniczką porządkowania norm i zasad w połączeniu z usprawnianiem procesu komunikacji.

Piotr Reszka

CEO, Astrafox

Absolwent Inżynierii Oprogramowania i wykładowca PW. Ekspert Visual Data Science, praktyk z bogatym doświadczeniem wdrożeń systemów Business Intelligence w Polsce i USA. Na co dzień Piotr i jego zespół pomagają Klientom we wszystkich aspektach pracy z narzędziami Business Intelligence: od projektowania KPI, przygotowywania danych, poprzez szkolenia, warsztaty, aż po zaawansowane programowanie i integrację. “Promuje rozwiązania pozwalające skupić się na potrzebach biznesowych a nie technologii. Dzięki narzędziom takim jak Tableau czy Alteryx jestem w stanie zobaczyć i zrozumieć dane, co pozwala na szybkie wyciąganie wniosków oraz podejmowanie właściwych decyzji zmieniających biznes. Moją pasją jest robotyka i astrofizyka, ale zasypiając liczę owce używając Count Distinct…”

Witold Rogacki

CFO, COO, Audytor finansowy, Eco and More

Leader obszaru finansów, z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w konsultingu. W ramach pracy w dziale audytu i doradztwa PwC, wspierał klientów z wielu branż, m.in. handlu detalicznego, farmacji, produkcji, TSL, nieruchomości. Współzałożyciel jednego z największych centrum usług wspólnych w Polsce. Obecnie dyrektor operacyjny i finansowy w Eco and More. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Piotr Rzepa

Performance & Controlling Director, Lafarge Polska

Odpowiada za całość obszaru kontrolingu oraz projekty poprawy efektywności biznesowej (Performance Management) dla grupy kapitałowej Lafarge w Polsce.

Przed objęciem obecnej funkcji pracował wiele lat jako kontroler finansowy linii biznesowych, odpowiadając za kontroling finansowy, operacyjny, planowanie biznesowe.

Kierował projektami z zakresu restrukturyzacji, poprawy efektywności biznesowej oraz wdrożeniem nowych procesów i narzędzi raportowych w ramach projektu European Business Model.

Przed dołączeniem do Lafarge pracował dla firmy Ernst & Young, realizując projekty audytowe dla klientów z różnych sektorów gospodarki (petrochemia, budownictwo, nieruchomości).

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej (SGH) oraz posiadacz kwalifikacji ACCA.

Edyta Szarska

Prezes Controlling Partner, IBCS Certified Trainer

IBCS Certified Consultant, międzynarodowy ekspert w dziedzinie finansów i controllingu z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w controllingu. Trener IBCS Institute, członek ICV, CIMA Adv. Dip. MA.
Realizowała dziesiątki projektów koncepcyjnych dla zespołów controllingu. Uczestniczyła w procesach przygotowania firm do zmian właścicielskich. Realizuje międzynarodowe projekty controllingu grupy ICV International Work Group.
Autorka publikacji w prasie fachowej, certyfikowany trener webcast i e-learning. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych SGH i UMK, liczne szkolenia i konferencje w różnych krajach (Niemcy, Chorwacja, Rosja, Wielka Brytania, Hiszpania, Austria).
Jej zawodowa wizja to praca nad ciągłym podwyższaniem poziomu świadomości controllingu poprzez dzielenie się praktycznymi rozwiązaniami dla top menedżerów. Uczestniczy w tworzeniu kultury szybkiej i jasnej informacji dla podejmowania decyzji.
Wie, że najwięcej można dostać dając i dzieląc się.

Dominika Świerczyńska

Financial Director, Microsoft Polska

Ma ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu finansami w międzynarodowym środowisku. Obecnie jest dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Microsoft w Polsce. Wcześniej była Regionalnym Dyrektorem Finansowym regionu CEEI w Hewlett Packard Enterprise. Była również Dyrektorem Centrum Doskonałości Finansowej we Wrocławiu oraz zarządzała finansami w dziale usług w Europie Zachodniej.
Jest certyfikowanym biegłym rewidentem w Polsce, ukończyła również certyfikaty ACCA i audytu wewnętrznego. Jest członkiem rady programowej klubu CFO Harvard Business Review oraz mentorem w programie Vital Voices. Jest mamą dwóch synów, lubi ruch na świeżym powietrzu oraz podróże.

dr Tomasz M. Zieliński

Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA, Delegat na Polskę International Association of Controllers (ICV) – Internationaler Controller Verein

Ekspert biznesowy, konsultant i wykładowca posiadający praktyczne doświadczenie w obszarze zarządzania kosztami i rentownością, controllingu, zarządzania procesowego oraz Business Intelligence. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość.

Autor zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA), który jest wdrażany w dużych grupach kapitałowych oraz w przedsiębiorstwach jak: ORLEN Laboratorium, LOTOS Kolej, FirstData Poland, Electrolux, Komputronik, Sun Garden, Profim, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Energa Obrót, Blachotrapez, z branż produkcyjnych, usługowych, finansowych i handlowych.

Prezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o. – producenta platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®. Prezes Zarządu i opiekun merytoryczny w Akademia Controllingu Sp. z o.o. Stały współpracownik Katedry Controllingu Analizy Finansowej i Wyceny w UEP.

Charyzmatyczny wykładowca na uniwersytetach ekonomicznych jak: UEP, SGH, UŁ. oraz Akademii Controllingu Sp. z o.o. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących controllingu oraz systemów Business Intelligence.