SALES AND OPERATIONS PLANNING 2019

Doświadczalna analiza procesu

Data rozpoczęcia:
10.09.2019
Data zakończenia:
11.09.2019

Prelegenci

Jacek Biliński

Ekspert Branży Oil & Gas

Manager z międzynarodowym doświadczeniem w kierowaniu działami sprzedaży oraz wdrażaniu projektów IT. Pracuje z firmami w branży Paliw, Energii oraz IT. Ponad 20 lat pracował w firmie Shell. W regionie Europy centralnej i wschodniej pełnił funkcje Business & IT Development Managera, Dyrektora d/s Handlowych, Marketing Managera. Był Członkiem Zarządu spółek Shell w Polsce. Kierował zmianą w organizacji oraz przeniesieniem procesów obsługi klienta do centrum usług. Wprowadził do businessu wiele rozwiązań w nowych technologiach cyfrowych. Jego głównym obszarem zainteresowania są nowe technologie oraz ich realna wartość dodana weryfikowana poprzez pilotażowe oraz finalne projekty wdrożeniowe w businessie.

Przemysław Boniecki

Senior Business Development Manager, DSR SA, Principal Business Consultant CPIM®

Międzynarodowy konsultant biznesowy firmy DSR w obszarze zarządzania produkcją i logistyką. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania procesami firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Jako doradca, analityk i autor rozwiązań biznesowych brał udział w realizacji projektów wdrożeniowych w kilkunastu firmach przemysłowych.
W trakcie swojej kariery zawodowej odpowiadał m.in. za prowadzenie audytów i przygotowywanie analiz funkcjonowania systemów produkcyjnych, wypracowywanie koncepcji oraz sposobów planowania i harmonogramowania produkcji, wsparcie procesu projektowaniu nowych funkcjonalności aplikacji QAD.
Prelegent i mówcą w trakcie licznych konferencji poświęconych efektywnemu wprowadzaniu systemów informatycznych wspomagających procesy logistyczne i produkcyjne. Podczas swoich wystąpień prezentuje doświadczenia, rozwiązania i najlepsze praktyki w zakresie implementacji rozwiązań dla przedsiębiorstw przemysłowych.

Artur Buła

CEO, BiModal Solutions

Ekspert w zakresie systemów ERP, od lat zajmujący się optymalizacją procesów biznesowych. Rozwiązania do zarządzania planowaniem, w tym S&OP, to jego niezawodna odpowiedź na rosnące potrzeby rynku. Absolwent Wydziału Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Doświadczenie na stanowiskach Customer Director oraz Senior Project Manager zdobywał pracując w międzynarodowych środowiskach, m.in. w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. W USA współpracował z ponad 50 klientami, wdrażając rozwiązania biznesowe oparte na systemach ERP. W latach 2011-2012 zbudował dział zajmujący się systemami ERP w spółce IMI Critical Engineering (CCI). Od 2012 roku pracując w Polsce, z sukcesem wprowadził na nasz rynek bimodalną platformę Novacura Flow, wykorzystywaną do optymalizacji procesów krytycznych w utrzymaniu ruchu, serwisie, logistyce i produkcji. Stworzył firmę BiModal Solutions, która wspiera przedsiębiorstwa z sektora produkcyjnego, budując dedykowane rozwiązania planistyczne, oparte na nowoczesnych i innowacyjnych technologiach firmy IBM.

Sebastian Lemieszek

Digital Maturity Assesor Siemens Polska

Posiada ponad 10 letnie, w tym międzynarodowe doświadczenie w obszarze zarządzania i optymalizacji produkcji oraz projektowania procesów okołoprodukcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu lotniczego. Specjalizuje się w budowaniu świadomości i wdrażaniu rozwiązań związanych z obszarem Industry 4.0 - identyfikuje innowacyjne kierunki rozwoju oraz nowe możliwości technologiczne, wspierając rynkową konkurencyjność klientów.
Absolwent Politechniki Lubelskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Mechanika i Budowa Maszyn. Wcześniej, przez 7 lat, związany z firmą Pilatus Aircraft.

Wojciech Makowski

Production Manager, Novartis

Absolwent Politechniki Łódzkiej oraz Akademii im. Leona Koźmińskiego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenia w przemyśle farmaceutycznym. W chwili obecnej odpowiada za ponad 100 osobowy zespół produkcyjny. Jego życiowe motto „Trudne, ale nie niemożliwe” dodaje mu energii do podejmowania najtrudniejszych wyzwań biznesowych. Spełnia się pracując z ludźmi. Jako lider zmiany, z powodzeniem zrealizował usprawnienia w obszarze produkcji związane z efektywnością, jakością oraz łańcuchem dostaw.

Beniamin D. Matecki

Logistics and Transport Consultant, Supply Chain, TSL, HUB logistics Sp. z o.o.

Wieloletni menadżer logistyki, specjalizujący się w rozwoju firm z sektora TSL. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu logistycznym i supply chain oraz rozbudowie możliwości firm spedycyjnych i logistycznych. Jako manager projektów wybudował ponad 200 000 m2 magazynów w całej Polsce oraz prowadził procesy przygotowania operacyjnego tych jednostek do działania operacyjnego. W swojej drodze zawodowej opiera się na filozofii J. Gattorna – orientuj się na klienta – nie na konkurencję.

Waldemar Osmólski

Head of Logistics Expertise Department, Instytut Logistyki i Magazynowania

Praktyk i menedżer z ponad 25 letnim doświadczeniem w branży logistycznej zajmujący stanowiska Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu w firmach logistycznych oraz Agencji Pracy Tymczasowej, doktor nauk technicznych z zakresu systemów symulacyjnych w transporcie , absolwent studiów MBA programu Trent University - Nottingham UK , Kierownik Centrum Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania , autor wielu publikacji , posiadający wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu projektów międzynarodowych takich jak : e-Impact , Cloud prowadzonych przy współpracy miedzy innymi z : Port Lisbona , BCT, Qumak, Logit One , autor wielu artykułów naukowych z zakresu stosowania metod optymalizacyjnych w procesach projektowych oraz cyfryzacji łańcuchów dostaw.

Łukasz Piecuszek

Demand Planning Manager, Żywiec Zdrój

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją karierę rozpoczął w 2008 roku jako Sales Analyst w firmie Miraculum. W kolejnych latach związany z czołowymi firmami z sektora FMCG: Foodcare, Danone czy Nestlé. Od 2014 r. jako Demand Planner w firmie Żywiec-Zdrój. Posiada doświadczenie w zakresie planowania popytu, prognozowania czy realizacji projektów S&OP.

Tomasz Stala

Dyrektor Operacyjny ds. Części Zamiennych, COMPIN FAINSA

Absolwent Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, studiów podyplomowych na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.
16 lat doświadczenia w zarządzaniu operacyjnym produkcją. Doświadczenie w tworzeniu nowych wydziałów oraz firm produkcyjnych. Przyjęty na studia MBA Polish-American Center of Management, które zaczynam od października. Miłośnik kultury chudego zarządzania - Lean Six Sigma Black Belt.

Paweł Strzelecki

Planning Director , CERSANIT GROUP

Manager z wieloletnim doświadczeniem w zakresie planowania produkcji, demand planning i zarządzania zapasem. Specjalizuje się w zarządzaniu opartym o najwyższe standardy Supply Chain w standardzie Apics i zaawansowane procesy, jak S&OP.
Zarządzając pracą planistów z zakładów produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Rosji oraz na Ukrainie, wdrożył w swojej organizacji standardy dla planowania produkcji i zarządzania zapasem w ramach efektywnego Supply Chain. Obecnie kieruje łańcuchem dostaw w obszarze Demand Planningu oraz Planowania Produkcji na poziomach MPS, DRP oraz S&OP we wszystkich 11 zakładach produkcyjnych grupy w ramach efektywnego Supply Chain we wszystkich kategoriach asortymentu przedsiębiorstwa.
Uczestnicząc aktywnie w optymalizacji procesów firmowych, przewodził procesowi wdrożenia nowego narzędzia planistycznego IBM Planning Analitics we współpracy z firmą BiModal.

Roman Wendt

Efficiency and business transformation expert,Stowarzyszenie Interim Managers SIM

Ekspert efektywności biznesowej, doskonały praktyk dzielący się swoimi doświadczeniami, do których należy zaliczyć ponad 20 projektów wdrażania zmian. Interim Manager z 14 letnim doświadczeniem. Orędownik produktywności, dla którego wszystkie narzędzia i działania, choćby najbardziej rozwinięte technologicznie, są tylko drogą do celu jakim jest efekt i usatysfakcjonowani ludzie, którzy go tworzą. Najwięcej potencjału dla usprawnień odnajduje łącząc sprzedaż i oczekiwania klientów ze sprawną realizacją zamówień. Zdobywał doświadczenie tworząc od podstaw i doprowadzając do pozycji lidera branży swoją firmę usługową B2B (od poziomu start-pu do sprzedaży), a następnie pracując w ogólnopolskiej firmie konsultingowo-wdrożeniowej i realizując własne projekty zmian. Autor książek z zakresu usprawniania biznesu i wdrażania zmian, oraz 2 metodyk biznesowych. Założyciel Stowarzyszenia Interim Managers.

Przemysław Wierzbicki

Project Engineer, Novartis

Absolwent SGGW, Politechniki Warszawskiej oraz SGH. W firmie Novartis odpowiedzialny za prowadzenie projektów optymalizacyjnych. Jest również ekspertem w zakresie KPI mierzących efektywność łańcucha dostaw. Z sukcesem wdrożył wiele narzędzi Lean w obszarze produkcji m.in.: A3, PDCA, RCA, 5S, SMED, Visual Management oraz system MES do zarządzania efektywnością maszyn.