Prowadzenie sporu po nowelizacji KPC

Jak komunikować się z sądem, skorzystać z dobrodziejstwa przyspieszenia sporu, nie utracić praw i zmaksymalizować szanse na wygraną

Data rozpoczęcia:
30.06.2020
Data zakończenia:
30.06.2020

Opis

Korzystasz z home office, ale chcesz nadal poszerzać swoją wiedzę?
Rzeczpospolita Konferencje ma dla Ciebie rozwiązanie. #zostanwdomu #zdobywajwiedze


Nowelizacja przepisów kodeksu postępowania cywilnego może stać się prawdziwym wyzwaniem dla prawników stosujących prawo procesowe cywilne.
W noweli dokonano zmian w ponad 200 przepisach kodeksu. 
Rozwiązania wprowadzone do KPC przyczynią się m.in. do przyspieszenia postępowania, zapobiegania obstrukcji procesowej oraz dyscyplinowania stron w procesie.

Celem wprowadzenia zmian było przede wszystkim usprawnienie procedury, podczas webinarium dowiemy się, czy przepisy, które weszły w życie, mają praktyczne zastosowanie w rzeczywistości. Bez cienia wątpliwości nowelizacja stawia przed uczestnikami postępowań – sędziami, adwokatami i radcami prawnymi, oraz przed stronami sporów cywilnych nowe wyzwania.

Wraz z ekspertem, adwokatem Piotrem Biernatowskim, stworzyliśmy szkolenie dla prawników oparte na doświadczeniu i wiedzy. 
Podczas Webinarium
odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania, przybliżymy kwestie sporne jakie można napotkać podczas procesu cywilnego oraz określimy w jaki sposób stosować się do nowych wymogów.

Cel:
Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych zastosowań działań wobec nowych wymogów postępowania cywilnego. Od doręczeń przez posiedzenie przygotowawcze,  po wyrok sądowy i posiedzenie odwoławcze. Przejdziemy krok po kroku przez proces, który każdy prawnik może napotkać na swojej ścieżce zawodowej.

Korzyści:
Podczas webinarium posiądziesz praktyczną wiedzę:
•    jak w praktyce działa nowy system doręczeń, w rozbiciu na e-doręczenia oraz doręczenia komornicze
•    jakie są nowe wymogi dotychczasowych, stałych czynności procesowych
•    czym skutkuje niezachowanie wymogów czynności procesowych
•    jak na przebieg postępowania może wpłynąć zwiększona swoboda Sądu
•    przybliżymy rolę pełnomocnika procesowego

Na wszystkie pytania indywidualne do tematu prezentacji,  prelegent odpowie uczestnikom podczas dedykowanej sesji Q&A na koniec webinarium.

Grupa docelowa:
Szkolenie skierowane jest do:

•    sędziów, adwokatów,  radców prawnych
•    stron sporów cywilnych
•    prawników praktyków mających kontakt z postępowaniem w sprawach cywilnych
•    aplikantów
•    referendarzy sądowych i asystentów sędziów
•    osób, które wykorzystują przepisy KPC w codziennej pracy – działy prawne w firmach, korporacjach oraz przedsiębiorstwach

Organizacja:  
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy webinarowej.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszę wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma materiały w wersji elektronicznej.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z dostępem do kamery i mikrofonu oraz dostęp do internetu.

Na wydarzenie zaprasza

Małgorzata Pryczek