Źródła finansowania innowacji

Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

Data rozpoczęcia:
19.05.2020
Data zakończenia:
20.05.2020

1 750 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 3 kwietnia

1 950 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 11 maja

2 250 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 11 maja


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Mariusz Balcerzak

specjalista ds. funduszy europejskich, Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz

Aleksandra Chojnacka

doradca podatkowy, partner, Martini i Wspólnicy

Partner, doradca podatkowy, praktyk prawa podatkowego z 14-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze prawa podatkowego. Specjalista w obszarze cen transferowych, współautorka publikacji z obszaru cen transferowych wydawnictwa Wolters Kluwer: „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” oraz „Leksykon cen transferowych”. Doświadczony pracownik organów podatkowych, organów kontroli skarbowej oraz leader zespołów cen transferowych w spółkach doradztwa podatkowego
Przeprowadziła szereg projektów dla przedsiębiorstw wielonarodowych, w tym dla największych podmiotów z wielu branż, w tym: finansowej, budowlanej, metalowej, farmaceutycznej czy TSL i FMCG. Doktorantka Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Radosław Ciechański

Tax Manager, Tax Innovation, Grants and Incentives, KPMG Poland

Radosław jest ekspertem w zakresie pomocy publicznej. Pracuje w Zespole Ulg i Dotacji KPMG od 2009 roku. Posiadając bogate doświadczenie w zakresie pomocy publicznej, od lat skutecznie wspiera przedsiębiorców w optymalizacji ich działalności. Radek specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji z funduszy UE, środków krajowych, inicjatyw UE oraz innych źródeł wsparcia, przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie oraz audycie i rozliczaniu otrzymanej pomocy publicznej. Ponadto, zajmuje się tworzeniem i realizacją wieloletnich strategii finansowania działalności przedsiębiorstw ze środków publicznych. Radek posiada doświadczenie w ustanawianiu programów wieloletnich i wprowadzaniu inwestorów do SSE. Dysponuje szeroką wiedzą w zakresie Funduszy Europejskich, ukończył szereg szkoleń i kursów, a także posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, konferencji i spotkań informacyjnych dotyczących tematyki pomocy publicznej i innych instrumentów wsparcia.
Radek współpracuje z klientami z sektorów m.in.: teleinformatycznego, motoryzacyjnego, energetycznego, chemicznego, FMCG, medycznego.

Adrian Salabura

Senior Consultant, Alto Advisory

Jest starszym konsultantem w ALTO. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z działalnością badawczo-rozwojową przedsiębiorstw. Pomaga przedsiębiorcom skorzystać z dostępnych form wsparcia innowacyjnych działań w formie zachęt podatkowych oraz dotacji.
Przed dołączeniem do zespołu ALTO, pracując dla jednej z firm wielkiej czwórki, Adrian obsługiwał przedsiębiorców w zakresie wdrażania ulgi podatkowej na działalność B+R, nabywając doświadczenie w tym zakresie już od początku istnienia tego instrumentu w Polsce tj. od roku 2016. Posiada również szerokie doświadczenie w zakresie wsparcia firm w uzyskiwaniu dotacji w ramach pomocy publicznej, głównie na współfinansowanie projektów B+R, a także projektów inwestycyjnych.

Tomasz Wisiecki

Adwokat, Doradca podatkowy, Edgetax

Wybitny, licencjonowany doradca podatkowy z szerokim doświadczeniem w doradztwie podatkowym oraz postępowaniach z zakresu kontroli podatkowej i postępowaniach karno-skarbowych (white-collar crimes).
Z pasja i oddaniem zajmuje się doradztwem podatkowym, w tym doradztwem związanym z zarządzaniem ryzykiem podatkowym zarówno w toku bieżącej działalności gospodarczej, jak i we wdrażaniu nowych rozwiązań mających na celu zminimalizowanie obciążeń podatkowych (PIT, CIT, VAT, podatek od nieruchomości) i składkowych (ZUS). W obszarze jego specjalizacji znajdują się także wdrażanie ulg i zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców ponoszących nakłady finansowe związane z rozwojem przedsiębiorstwa (m.in. ulgi na działalność badawczo-rozwojową i IP BOX).

Michał Zdyb

Dyrektor Działu Podatkowego, KR Group

Zajmuje się podatkami od 2002 roku. Prowadzi kancelarię zajmującą się kompleksowym doradztwem podatkowym, optymalizacją podatkową oraz zapewnieniem bezpieczeństwa podatkowego swoim klientom. Prowadzi również szkolenia z zakresu podatków i jest wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu międzynarodowych strategii podatkowych. Jest autorem dwóch książek o tematyce podatkowej oraz ponad 100 artykułów w prasie fachowej.