DATA ANALYTICS FORUM 2022 - dziś i jutro

Start date:
28.04.2022
End date:
29.04.2022

Marcin Radecki

Dataverse-pro

Od ponad 10 lat związany z obszarem analizy danych. Budował swoje doświadczenie pracując zarówno jako doradca w wiodących firmach consultingowych na świecie, takich jak: KPMG czy E&Y, jak również tworząc od podstaw kompleksowy obszar Data Analytics w e-commerce, stanowiący trzon procesów decyzyjnych na poziomie strategii G2A.COM (data-driven company).

Bartosz Szabłowski

Data Scientist, Nestle

Na co dzień wykorzystuje głównie Python oraz R. Pracuje w Data Science Hub w Nestlé. Wdraża modele uczenia maszynowego, by wspierać procesy decyzyjne w biznesie. Data Science to jego pasja. Jest laureatem konkursów w obszarze AI. W czasie wolnym Trener Machine Learning oraz pisze artykuły na Towards Data Science.

Michał Jaroń

Data Scientist, TVN Grupa Discovery

Specjalizujący się w NLP i computer vision. W codziennej pracy zajmuje się m.in. tworzeniem rozwiązań na potrzeby największej polskiej platformy VOD - player.pl. Absolwent Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Studia ukończył z wyróżnieniem, a jego praca magisterska dostarcza innowacyjnych metod zastosowania sztucznej inteligencji w analizowaniu danych piłkarskich. Na przestrzeni studiów zajmował się również analizą sieci społecznych. W latach 2017-2019 w charakterze data scientisty, współpracował z Legią Warszawa. W czasie tego okresu opracował m.in. metody autonomicznej analizy przeciwników. Doradzał przy planach reformy rozgrywek UEFA. Jego projekt badawczy został wyróżniony na prestiżowej międzynarodowej konferencji analitycznej - OPTA Pro Forum 2019. Opracował autorski framework, wykorzystujący metody sztucznej inteligencji i przetwarzania obrazów, pozwalający na tracking zawodników w grach zespołowych. W przeszłości uczestniczył w opracowywaniu prototypu nowego systemu informatycznego ZUS. Zwycięzca hackatonu organizowanego przez Lubelski Park Naukowo Technologiczny. Współorganizator m.in. wydarzenia TEDx.

Piotr Sidoruk

Data Generalist at Playbook | Analytics, Data Science & Engineering, Playbook Technologies

Pomaga startupom wykorzystywać dane i budować rozwiązania analityczne od podstaw. Zrealizował kilkadziesiąt projektów doradczych w takich obszarach jak branża finansowa, farmaceutyczna, fitness, żywieniowa, bukmacherska oraz nieruchomości. Budował modele predykcyjne, karty scoringowe, systemy rekomendujące, silniki optymalizujące i planujące, systemy automatycznej generacji treści, rozwiązania BI oraz analityki produktu. Odpowiada za analitykę danych w nowojorskim startupie Playbook. W ramach rundy serii A pomógł pozyskać finansowanie w wysokości 10 milionów dolarów. Obecnie pracuje nad serią B.

Sławomir Rożek

Director of Data Analytics & Data Engineering, COMATIQ i SIM

Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze najnowszych technologii związanych z analizą, przetwarzaniem, archiwizowaniem danych między innymi w zakresie systemów automatyki budynkowej i systemów sterowania w budynkach użyteczności publicznej, budynkach biurowych, halach magazynowych.

Założyciel firmy technologicznej SIM, która 30 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne realizując zlecenia dla kilkuset Klientów z Polski i całego świata m.in. Indonezji, Grecji, Niemiec, Norwegii czy Stanów Zjednoczonych.
Współtwórca marki Comatiq - zaawansowanego systemu inteligentnego sterowania oświetleniem dedykowanego do zastosowań profesjonalnych.

Maciej Konieczka

Head Of Analytics, Lead Data Scientist, Veolia Energy Contracting Poland

Z wykształcenia inżynier Energetyki (PW) i magister Inżynierii Obliczeniowej (ICM UW). Od 2016 roku realizuje projekty analityczne w Energetyce w obszarach Handlu Energią, Rynku Mocy czy Analiz Technicznych Elektrowni. Pracował m.in. w PKN Orlen, TRMEW Obrót (obecnie Respect Energy) oraz GK PGE, a obecnie odpowiada za Analitykę w Veolia Energy Contracting Poland. Łączy wiedzę technologiczną, statystyczną i intuicję analityczną do wdrażania rozwiązań w pełni wspomagających strategie Data-Driven.

Magda Kotowska-Gawrylczyk

Menedżer ds. Analityki Danych, NatWest

Posiadająca trzynastoletnie doświadczenie w sektorze finansowym w zaawansowanej analityce danych, kontrolingu i audycie. W obecnej roli Data & Analytics Managera w NatWest Polska zarządzająca globalnym zespołem, odpowiedzialna za rozwijanie i dostarczanie analityki w oparciu o najnowsze technologie mającej na celu wsparcie biznesu w podejmowaniu decyzji opartych o dane i realne wykorzystanie potencjału Big Data, w tym analityki predykcyjnej i sztucznej inteligencji. Aktywny mentor zorientowany na pomoc kobietom w stawianiu pierwszych kroków i odniesienia sukcesu w technologii. Prywatnie mama dwóch chłopców.

Rafał Bachorz

Data Scientist | Head of Advanced Analytics, PSI Polska

Od 10 lat pracuje w PSI Polska, w ostatnich latach kieruje zespołem zaawansowanej analityki (Advanced Analytics). Zespół Advanced Analytics wspiera wiele jednostek biznesowych PSI w zakresie szeroko rozumianej algorytmiki. Począwszy od optymalizacji jedno/wielokryterialnej, poprzez analizę danych, analizę numeryczną, uczenie maszynowe i wiele innych obszarów analityki. Posiada doktorat z chemii obliczeniowej, który uzyskał w 2009 roku na Politechnice w Karlsruhe (obecnie Karlsruhe Institute of Technology). Poza działalnością w PSI Polska pracuje również w Instytucie Biologii Medycznej PAN gdzie wspiera projektowanie leków przy użyciu technik sztucznej inteligencji.

Kamil Sijko

Data Science Departament Director, Transition Technologies Science

Zaczynał karierę w świecie akademickim (Uniwersytet SWPS), później pracował w rządowym instytucie badawczym (IBE), założył NGO (Fundacja CoderDojo Polska), żeby w końcu znaleźć swoje miejsce w biznesie. Był nauczycielem akademickim, rekruterem, statystykiem, badaczem, product ownerem, prezesem, redaktorem, koordynatorem projektu, programistą i w końcu dyrektorem działu data science. Od początku kariery zawodowej zajmuje się danymi, w tym w szczególności ich naukową analizą. Różnorodne doświadczenia zawodowe i analityczne pozwala mu przełamywać kanony i odnajdywać nowe zastosowania analiz typowych dla innych dziedzin.

Piotr Ziętek

Data & Cloud Division Director, Bluesoft

Entuzjasta strategii Cloud-First oraz podejścia Data-Driven w Cyfrowej Transformacji. Ekspert w dziedzinie integracji systemów IT z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży. Piotr zrealizował wiele projektów IT w różnych sektorach biznesowych. Na co dzień przewodzi zespołowi ponad 50 konsultantów z obszaru Big Data i Cloud. Wielki fan podejścia Lean i Agile używanego na co dzień w projektach IT.

Piotr Zegadło

Adiunkt, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Machine Learning Engineer, Preglife

Adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego, jeden z opiekunów studiów magisterskich Big Data Science. Konsultant (machine learning engineer) w projektach z pogranicza IT i data science, aktualnie związany z Preglife – powstałą w Szwecji aplikacją mobilną stanowiącą przewodnik po ciąży i pierwszych latach życia dziecka. Wcześniej, po zdobyciu doświadczenia w bankowości inwestycyjnej i private equity w Wielkiej Brytanii, pracował jako ekonomista w Narodowym Banku Polskim oraz zarządzał portfelem obligacji skarbowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dla Grupy PZU budował modele predykcyjne wykorzystywane w planowaniu finansowym. Stopień doktora w dziedzinie ekonometrii finansowej uzyskał w Birkbeck, University of London.

Mariusz Sienkiewicz

Mariusz Sienkiewicz Head of the Data Quality Team, PKO Bank Polski

Łukasz Grala

CEO, TIDK

Pasjonat danych i muzyki jazzowej, CEO @TIDK. Naukowo związany z Politechniką Poznańską w zakresie eksploracji danych. Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespół TIDK i przewodzi realizacją innowacyjnych projektów dla największych polskich organizacji. Najczęsciej obejmują one koncepcje i strategie data-driven, wdrożenie nowoczesnych platform analitycznych, budowę systemów rekomendacyjnych, prognostycznych czy optymalizacje i automatyzacje wykorzystujące uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję.

Pasjonuje się eksploracją tematów futurologicznych – śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!” i regularnie gości w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka” w Radio357. Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy, które wypracowują rozwiązania umożliwiające czerpanie korzyści z osiągnięć sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest start-up AI4.BIO, którego misją jest podniesienie jakości zdrowia i życia, dzięki sile AI.