Rola DSA w zarządzaniu ryzykiem

– wyzwania i zagrożenia związane z szybkim rozwojem technologii

Data rozpoczęcia:
20.06.2024
Data zakończenia:
20.06.2024

1 180 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 13 czerwca

1 280 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 13 czerwca


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Aleksandra Burda-Kiryłło

Członek zespołu własności intelektualnej i TMT.

Posiada duże doświadczenie w zakresie influencer marketingu oraz prawa reklamy. Ponadto, specjalizuje się w prawie autorskim i prawie własności przemysłowej. Ma doświadczenie w negocjowaniu umów, których przedmiotem są prawa własności intelektualnej oraz w postępowaniach spornych w tym zakresie.
Doradza również klientom z sektora farmaceutycznego, motoryzacyjnego oraz dóbr luksusowych. Pracowała dla renomowanych polskich kancelarii zajmujących się prawem własności intelektualnej oraz dla czołowego polskiego producenta na rynku nowych mediów.

Paulina Maślak-Stępnikowska

Członek zespołu prawa własności intelektualnej & TMT.

Wspiera podmioty z branży technologicznej, retail, wydawniczej i modowej, w tym m.in. wydawców prasy i książek, producentów obuwia, przedsiębiorców z obszaru automotive, doradzając i prowadząc sprawy w zakresie krajowej i międzynarodowej ochrony znaków towarowych, wynalazków, wzorów użytkowych oraz przemysłowych, także w toku postępowań spornych. Doradza także podmiotom z branży rozrywki i informacji (nadawców telewizyjnych i radiowych, wydawców prasowych, dystrybutorów filmów, producentów filmowych i telewizyjnych).
Ekspertka w obszarze prawa reklamy, w tym marketingu produktów sensytywnych i hazardu oraz sponsoringu sportowego. Reprezentuje klientów w toku postępowań sądowych z zakresu naruszeń dóbr osobistych, praw autorskich (w tym w obszarze działalności OZZ), prawa prasowego oraz nieuczciwej konkurencji. 
Zrealizowała roczne stypendium na Ruprecht-Karls-Universität w Heidelbergu, ukończyła również podyplomowe studia w zakresie praw własności intelektualnej przy Centrum Praw IP im. Hugona Grocjusza.

Aleksandra Mariak

Adwokat, Managing Associate w zespole prawa konkurencji i prawa konsumenckiego

Specjalizuje się w prawie konsumenckim i prawie ochrony konkurencji. Ma doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z sektora finansowego, e-commerce i energetycznego w zakresie zapewnienia zgodności ich działalności z prawem konsumenckim. Wspiera przedsiębiorców przed Prezesem Ochrony Konkurencji i Konsumentów we wszystkich etapach postępowań dotyczących ochrony konsumentów (zarzuty stosowania klauzul abuzywnych, naruszenia zbiorowych interesów konsumentów).
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Prawa Amerykańskiego. W ramach stypendium naukowego Erasmus studiowała także na Uniwersytecie w Leuven w Belgii

Mariusz Machowski

Adwokat

Specjalizuje się w prawie konsumenckim, e-commerce oraz marketingu i reklamy.
Na co dzień doradza klientom z branży e-commerce, telekomunikacyjnej, AGD, deweloperskiej, energetycznej i finansowej w sprawach związanych z polskim i unijnym prawem ochrony konsumentów.
Posiada 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zarówno jako case handler w UOKiK, prawnik in-house oraz udzielając wsparcia kancelaryjnego.
Prelegent szkoleń z zakresu prawa konsumenckiego i postępowania przed Prezesem UOKiK m.in. dla organizacji branżowych.

Piotr Filipowski

Prawnik, Managing Associate w Kancleraii WKB Lawyers

Managing Associate w zespole nowych technologii i cyberbezpieczeństwa.
Odpowiedzialny za prowadzenie projektów prawnych w obszarze IT, w tym wdrożeń technologii chmurowych, przygotowywanie i negocjowanie umów IT, doradztwo regulacyjne w zakresie wdrożeń usług i produktów opartych na technologii, doradztwo w kwestiach cyberbezpieczeństwa, w szczególności w obszarze rynku finansowego (dyrektywa NIS i NIS2, DORA), a także doradztwo regulacyjne dla dostawców IT w zakresie różnych aspektów prawnych korzystania z nowych technologii.
Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem umów IT, wdrożeń technologii chmurowych, zagadnień cyberbezpieczeństwa, a także regulacji sektora finansowego i prawa bankowego. Autor publikacji z zakresu nowych technologii, outsourcingu technologii w sektorze bankowym oraz DORA.