Prawo autorskie oraz prawo autorskie do wytworów sztucznej inteligencji

w procesach inwestycyjno – budowlanych / warsztat

Data rozpoczęcia:
20.06.2024
Data zakończenia:
20.06.2024

1 550 zł za osobę + 23% VAT


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

adw. prof. INP PAN dr hab. Paweł Podrecki

Starszy Partner, Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Adwokat, Starszy Partner i współzałożyciel kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Ekspert prawny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, prawa nowych technologii i prawa cywilnego oraz procesowego. Jako pełnomocnik i doradca prawny wspiera zarządy wielu krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw prowadzących działalność w Polsce. W kancelarii nadzoruje prace największej i wielokrotnie wyróżnianej Praktyki IP, w tym zespołów: Prawa własności przemysłowej, Prawa autorskiego, Life Sciences, a także zespoły: Prawa konkurencji i ochrony konsumentów, Prawa procesowego i Prawa nieruchomości. Wielokrotnie rekomendowany w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w prawie własności intelektualnej oraz prawie konkurencji (m.in. Chambers Europe, Chambers Global, WTR1000, Legal 500, Rzeczpospolita).
Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji, Stowarzyszenia Prawa Własności Przemysłowej, Stowarzyszenia Prawa Własności Intelektualnej i Konkurencji, Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii, arbitrem Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych. Pełnił również funkcje arbitra Komisji Prawa Autorskiego i arbitra Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Uczestniczy w pracach nad projektami ustaw oraz sporządza ekspertyzy dla Sejmu i Senatu RP. Współpracował z Komisją Kodyfikacji Prawa Cywilnego.
Praktykę adwokacką łączy z pracą naukową. Jest profesorem Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz kierownikiem Centrum Prawa Nowych Technologii PAN i Studiów Podyplomowych „Prawo Nowych Technologii”. Prowadzi na Uniwersytecie Jagiellońskim wykłady i seminaria z zakresu: prawa cywilnego, prawa własności przemysłowej, prawa ochrony konkurencji i prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych prowadzonych przez UJ i PAN oraz na aplikacjach adwokackiej i rzecznikowskiej. Wykładowca Szkoły Prawa Niemieckiego UJ oraz Uniwersytetu Wiedeńskiego. Stypendysta w Max-Planck-Institut für Immaterialgüter-und Wettbewerbsrecht w Monachium oraz Uniwersytetów w Berlinie i Wiedniu.
Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa konkurencji oraz zagadnień prawa europejskiego. Redaktor pierwszej i największej publikacji IT „Prawo Internetu”. Autor m.in. monografii: „Porozumienia monopolistyczne i ich cywilnoprawne skutki” oraz „Środki ochrony praw własności intelektualnej” , a także współautor monografii Prawo patentowe (Red. M. du Vall. E. Traple). Współautor wielu rozdziałów w Systemie Prawa Prywatnego w tomach „Prawo konkurencji”, „Prawo własności przemysłowej” oraz „Prawo handlowe”. Współautor Komentarza C.H.Beck: Prawo Własności Przemysłowej, Komentarza do prawa autorskiego i praw pokrewnych (Wolters Kluwer) i Ustawy o roszczeniach o naprawienia szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji.
Posługuje się językiem niemieckim i angielskim.

Piotr Grzybowski

Radca prawny, Senior Associate kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie autorskim oraz prawie cywilnym procesowym. W kancelarii uczestniczy w pracach zespołu prawa autorskiego oraz prawa gospodarczego i doradztwa korporacyjnego. Jego zainteresowania zawodowe obejmują także prawo prywatne międzynarodowe. Szkoli, doradza i pomaga przedsiębiorstwom. Doświadczenie praktyczne zdobywał m.in. w kancelarii specjalizującej się w postępowaniach sądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych, w Sekcji Prawa Cywilnego Studenckiej Poradni Prawnej UJ oraz Instytucie Allerhanda.

Rafał Klimek

Radca prawny i Partner kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie cywilnym, administracyjnym i autorskim, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z obsługą prawną procesu inwestycyjnego i obrotem nieruchomościami. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed organami administracji, sądami powszechnymi i sądami polubownymi, w szczególności reprezentuje inwestorów w sprawach legalności aktów planistycznych, w sporach powstałych przy realizacji inwestycji oraz w sprawach związanych z naruszeniem praw autorskich w procesie inwestycyjnym. Doradza przy nabywaniu nieruchomości, uzyskiwaniu decyzji poprzedzających przystąpienie do realizacji inwestycji oraz przy tworzeniu struktur korporacyjnych służących optymalizacji zamierzeń inwestycyjnych.
W kancelarii kieruje zespołem Nieruchomości, inwestycje budowlane i reprywatyzacja, a także uczestniczy w pracach zespołów Rozwiązywanie sporów i arbitraż oraz Prawo gospodarcze i doradztwo korporacyjne.
Bierze udział jako ekspert w pracach parlamentarnych zespołu ds. uregulowania stosunków własnościowych.
Prowadzi szkolenia z zakresu audytu prawnego nieruchomości oraz praw autorskich do dokumentacji projektowej.