Zgodność z prawem antymonopolowym

- jak uniknąć kar UOKiK?

Data rozpoczęcia:
16.05.2024
Data zakończenia:
16.05.2024

1 250 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 8 maja

1 390 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 8 maja


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Kinga Konopelko

Radca prawny, CEO KK LEGAL&BUSINESS Kancelaria prawna

Pokazuje jak prowadzić biznes prosto, bezpiecznie i legalnie, na co dzień obsługuje przedsiębiorców m.in. z branży e-commerce, branży edukacyjnej i kreatywnej, wspiera w tworzeniu regulaminów, umów zgodnych w wymogami i wytycznymi UOKIK, właścicielka marki Kinga Konopelko - Prawnik przedsiębiorców, edulegal i prawnik agencji marketingowej, autorka kursów, szkoleń i wzorów dokumentów dla przedsiębiorców, prelegentka na konferencjach biznesowych i szkoleniach m.in. dla National Geographic Learning Polska, Uniwersytet Wrocławski, WTL.

Agnieszka Stefanowicz-Barańska

Radca prawny, Partner w warszawskim biurze kancelarii Dentons, kieruje Zespołem Prawa Konkurencji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

Od 1998 roku reprezentowała klientów w licznych postępowaniach przed polskimi i unijnymi organami antymonopolowymi oraz przed polskimi sądami, w sprawach kartelowych i dotyczących innych naruszeń antymonopolowych. Doradzała także klientom podczas niezapowiedzianych kontroli urzędów ochrony konkurencji i w przeszło 100 postępowaniach w sprawie kontroli koncentracji przed UOKiK i Komisją Europejską. Współpracuje z klientami przy kształtowaniu i wdrażaniu ich systemów dystrybucji oraz wspiera zespoły prawne firm w implementacji inicjatyw mających zapewnić zgodność z przepisami antymonopolowymi, w tym przy sporządzaniu map ryzyka oraz w złożonych audytach wewnętrznych. Ma szerokie doświadczenie w doradztwie w zakresie nadużycia pozycji dominującej i antymonopolowych aspektów porozumień horyzontalnych i umów fuzji i przejęć, a także w zakresie kontroli inwestycji zagranicznych, pomocy publicznej, ochrony konsumentów i nieuczciwej konkurencji.

Od lat rekomendowana jako wiodąca specjalistka w zakresie prawa konkurencji w Polsce w międzynarodowych rankingach firm prawniczych. Ostatnie wyróżnienia obejmują: Chambers Europe 2023 (Band 1), The Legal 500 EMEA 2023 (Hall of Fame), GCR 100 2024 (kategoria “Elita” po raz szesnasty z rzędu).

Od 2003 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.

Maciej Fornalczyk

Partner założyciel, CEO COMPER Fornalczyk i Wspólnicy sp. j.

Ekonomista działający od wielu lat (od 1998) w środowisku antymonopolu i pomocy publicznej, który jest gotów podjąć nieszablonowe zadania Ekonomista używający przepisów prawa jako narzędzia dla osiągnięcia celu strategicznego

Obszary specjalizacji:
- prawne i ekonomiczne aspekty prawa antymonopolowego (dystrybucja/porozumienia/franczyza, dominacja, M&As)
- notyfikacja M&A przed organem antymonopolowym - istotna rola analizy ekonomicznej
- pomoc publiczna - wszystko poza aplikowanie o fundusze unijne - to nie jest sexy :-)

Doświadczenie sektorowe (najważniejsze):
- petrochemiczny,
- chemiczny (Wielka Synteza Chemiczna),
- media,
- telekomy,
- transport publiczny (w tym transport miejski),
- kultura & rozrywka,
- sport & infrastruktura sportowa.

Krzysztof Zięba

Radca prawny, Partner, Szef Praktyk FMCG Handlu Detalicznego i Motoryzacji oraz Prawa Handlu i Dystrybucji

Mec. Krzysztof Zięba specjalizuje się w prawie marketingu, handlu, e-commerce i dystrybucji. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie tworzenia i negocjowania umów handlowych, w tym stanowiących podstawę funkcjonowania łańcuchów dostaw (w tym dla sieci handlowych), umów dystrybucyjnych (w tym w systemach franczyzowych oraz systemach dystrybucji selektywnej) oraz umów logistycznych. Od wielu lat zajmuje się także sprawami z zakresu prawa konsumenckiego oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji, w tym w szczególności sprawach związanych z reklamą i znakowaniem produktów, prezentacją cen, ochroną know-how i tajemnicy przedsiębiorstwa. Uczestniczył w wielu projektach prawnych związanych z tworzeniem lub funkcjonowaniem wiodących sklepów internetowych, platform sprzedażowych i serwisów internetowych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie tworzenia regulaminów sprzedaży, promocji, konkursów oraz programów lojalnościowych. Jest również ekspertem w sprawach z zakresu zatorów płatniczych, wspiera w tym zakresie klientów w kształtowaniu wewnętrznych polityk, rozwiązań kontraktowych, jak również prowadzenia postępowań przed Prezesem UOKiK. Doradza podmiotom z sektora handlu detalicznego, dóbr szybkozbywalnych (FMCG), spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, elektronicznego oraz motoryzacyjnego.

Dr iur. Michał Będkowski-Kozioł LL.M.

Partner, Szef Praktyki Prawo Konkurencji i Antymonopolowe, Szef Praktyki German Desk

Specjalizuje się w polskim i europejskim prawie ochrony konkurencji, w tym w prawie pomocy publicznej, oraz w prawie regulacji sektorów infrastrukturalnych, w szczególności sektora energetycznego i transportu kolejowego. Posiada doświadczenie jako doradca m.in. w takich branżach jak energetyka, transport kolejowy, usługi finansowe, przemysł motoryzacyjny, chemiczny, farmaceutyczny, nieruchomości i media. Uczestniczył także w postępowaniach przed krajowymi organami regulacyjnymi i Komisją Europejską, a także sądami krajowymi i unijnymi. Brał również udział w przygotowywaniu projektów legislacyjnych. Od 1999 roku pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie w Zakładzie Publicznego Prawa Gospodarczego. Autor kilkudziesięciu publikacji krajowych i zagranicznych poświęconych problematyce prawa ochrony konkurencji, prawa energetycznego i prawa transportu kolejowego, w tym współautor Komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (red. T. Skoczny, C.H. Beck Warszawa, wyd. 1, 2009 r., wyd. 2, 2014 r.) oraz Komentarza do ustawy Prawo energetyczne et al. (red. M. Czarnecka, T. Ogłódek, C.H. Beck, Warszawa 2020). Prelegent i wykładowca licznych krajowych i międzynarodowych konferencji i warsztatów zarówno o profilu naukowym jak i praktycznym. Członek Stowarzyszenia Prawa Konkurencji oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego a także Zespołu Nauk Prawnych Instytutu De Republica.

Robert Mikulski

Radca prawny, Partner zarządzający Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Rządowym Centrum Legislacji, Kancelarii Premiera, Urzędzie Rady Ministrów oraz Ministerstwie Finansów.
• Od 2006 roku zaangażowany w kluczowe projekty modernizacyjne w Polsce
współfinansowane ze środków pomocowych UE o wartości ponad 5 mld EUR.
• Aktywnie uczestniczy w biznesach w obszarze blockchain, IT, gier, subskrypcje i circular
economy, reklamy oraz projektach rozwojowych w obszarze energetyki.
• Jest współautorem wielu aktów prawnych z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa
finansów publicznych, prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa ochrony własności
intelektualnej i prawa ochrony środowiska, a także cenionym autorem licznych publikacji w
prasie i serwisach branżowych.
• Koordynuje i nadzoruje doradztwo prawne na rzecz Klientów Kancelarii. Jest pełnomocnikiem
procesowym wielu inwestorów krajowych i zagranicznych w kluczowych sporach
prowadzonych przez nich przed sądami cywilnymi, administracyjnymi i Urzędem Zamówień
Publicznych.
• Prezes Związku FirmBiotechnologicznych BIOFORUM.
• Członek Zarządu Stowarzyszenia Polski Wodór.
• Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Warszawskiej Izby Gospodarczej.
• Trener mentalny i praktyk podejścia "human touch" w biznesie.
• Wykładowca Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.