Transakcje M&A

ryzyka, trendy, praktyka

Data rozpoczęcia:
18.06.2024
Data zakończenia:
18.06.2024

1 250 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 3 czerwca

1 350 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 3 czerwca


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Karol Guździoł

Radca prawny, Partner zarządzający, Grant Thornton

Radca prawny, pełni rolę partnera zarządzającego praktyką doradztwa prawnego w transakcjach w kancelarii prawnej funkcjonującej w ramach globalnej organizacji doradczej Grant Thornton, zapewniającej w pełni kompleksowe wsparcie w akwizycjach w zakresie prawnym, finansowym i podatkowym. Karol specjalizuje się w doradztwie w procesach sprzedaży i zakupu udziałów, akcji, przedsiębiorstw i ich części (z uwzględnieniem specyfiki M&A, PE, VC), a także w tworzeniu wspólnych przedsięwzięć o charakterze joint venture. Jako lider zespołu doradców prowadził ponad sto złożonych projektów transakcyjnych o wymiarze krajowym i międzynarodowym, pracując dla takich Klientów jak: New Balance, T-Mobile, Grupa PGD, Culligan, Bureau Veritas, Krafton, Irca, HVLE, Puratos, Mirka, Agrolok. Karol zajmuje się też świadczeniem pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców w zakresie prawa umów gospodarczych, prawa spółek handlowych i sukcesji. Doradzał w licznych procesach reorganizacji, w tym w największych polskich przedsiębiorstwach rodzinnych.

Absolwent prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autor publikacji dotyczących zagadnień z zakresu prawa spółek handlowych w prasie fachowej. Współautor książki „Przyszłość mojej firmy”. Były wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu wyróżniany w wyborach najlepszych wykładowców. Prawnik rekomendowany przez prestiżowy ranking Legal 500 w obszarze M&A.

dr Marcin Chomiuk

Wspólnik w kancelarii JDP, kieruje Zespołem Transakcyjnym (Corporate/ M&A) i Doradztwa Kontraktowego

Ekspert w zakresie prawa spółek, transakcji M&A oraz doradztwa kontraktowego. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz wiodących przedsiębiorców z branży automotive, produkcyjnej oraz nowoczesnych technologii. W dotychczasowej karierze prowadził transakcje M&A zarówno po stronie kupujących, jak i sprzedających. Doradzał przy formowaniu złożonych przedsięwzięć joint venture. Doradza zarządom i członkom rad nadzorczych w zakresie ich kompetencji, odpowiedzialności i kreowania corporate governance. Prowadzi doradztwo strategiczne i kontraktowe dla przedsiębiorców działających w branżach nowoczesnych technologii oraz przy wdrażaniu Industry 4.0. W ramach specjalizacji z zakresu prawa spółek i transakcji M&A doradza strategicznie w zakresie sporów korporacyjnych i post-M&A, łącząc praktykę korporacyjną z wiedzą naukową. Współautor komentarza do Kodeksu spółek handlowych wydawnictwa C.H.Beck oraz członek Kolegium Redakcyjnego „Monitora Prawa Handlowego”. Przewodniczący Komisji Prawnej / Legal Tech w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). Członek Rady Programowej XXIV Konferencji Rynku Kapitałowego.

Szymon Syp

adwokat, SSK&W

Założyciel kancelarii prawnej SSK&W (najaktywniejszej kancelarii VC w regionie CEE według Pitchbook w 2022 r.). Szymon jest uznawany za jednego z wiodących specjalistów VC na polskim rynku. Specjalizuje się w transakcjach M&A na rynku publicznym oraz prywatnym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji UW (dr), Szkołę Główną Handlową oraz Maurer School of Law (Magister Prawa).

Magdalena Bartnik

Adwokat w Zespole Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego oraz w Zespole Prawa Pracy, Kancelaria JDP

Specjalizuje się w obszarze fuzji i przejęć, joint venture i restrukturyzacji. Zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie transakcji – od opracowania struktury transakcyjnej poprzez koordynację procesu due diligence aż po negocjacje dokumentacji i finalizację transakcji. Prowadzi bieżącą obsługę korporacyjną polskich i zagranicznych przedsiębiorstw na gruncie prawa cywilnego, jak i w zakresie corporate governance oraz compliance.
Specjalizuje się także w doradztwie z zakresu prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów transakcyjnych i restrukturyzacyjnych, w tym procesów due diligence, regulowania stosunku pracy z członkami zarządu, zakazu konkurencji, a także przejścia zakładu pracy. Opracowuje i wdraża programy motywacyjne oparte na udziałach i akcjach, w tym udziałach i akcjach fantomowych. Ponadto, wpiera zagranicznych inwestorów przy wejściu na polski rynek (projekty typu greenfield).

Magdalena Kluczek

Head of M&A, WTW Polska

Doświadczony broker ubezpieczeniowy w zakresie ubezpieczeń transakcyjnych M&A, obecnie pracująca w WTW Polska na stanowisku Head of M&A. Jest również współzałożycielką WOM&AN, Stowarzyszenia dla Kobiet w dziedzinie fuzji i przejęć.
Jej podróż w świecie finansów i ubezpieczeń rozpoczęła się od mocnych podstaw akademickich: magisterium z zarządzania finansami oraz podyplomowe studia z prawa fuzji i przejęć na SGH Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Przez lata doskonaliła swoje umiejętności i ekspertyzę, stając się cennym doradcą w branży ubezpieczeniowej.
W ciągu swojej kariery miała przywilej współpracy z renomowanymi organizacjami ubezpieczeniowymi i brokerami oraz zespołami. Jej role obejmowały m.in. Regionalnego Kierownika Sprzedaży w Allianz Trade Polska, Dyrektora ds. Klientów Strategicznych i Lidera ds. Fuzji i Przejęć w firmie Aon, gdzie zbudowała lokalny biznes ubezpieczeniowy w obszarze fuzji i przejęć od podstaw, aż po jej obecne stanowisko Head of M&A w WTW Polska.
W swojej obecnej roli przyczyniła się do plasowania ubezpieczeń w wielu projektach fuzji i przejęć w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jej specjalizacją są projekty w obszarze odnawialnych źródeł energii.

Andrzej Sałamacha

Partner, Radca Prawny w Kancelarii Panasiuk & Partners

Ekspert w zakresie funduszy inwestycyjnych, planowania sukcesji i procesów M&A. Doradza w budowie i obsłudze funduszy inwestycyjnych oraz strukturyzacji działalności inwestycyjnej, na bazie zarówno polskich jak i zagranicznych rozwiązań. Aktywnie uczestniczy w planowaniu sukcesji firm rodzinnych.
Wykształcenie prawnicze zdobył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe z prawa restrukturyzacyjnego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Aplikację radcowską odbył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Dominik Bielawski

Doradca Transakcyjny M&A, CEO, CFO

Posiada 8-letnie doświadczenie w bankowości korporacyjnej (w tym kilka lat jako Dyrektor Banku), a od 2010 roku doradza przedsiębiorstwom restrukturyzując je i przygotowując do transakcji M&A.
Jest autorem kilkudziesięciu biznes planów, kilkudziesięciu Audytów Zarządzania oraz Audytów Zarządzania Finansami, kilkudziesięciu opinii sądowych dla sądów i prokuratury.
Specjalizuje się w restrukturyzacjach przedsiębiorstw, zarządzania finansami, zarządzania sprzedażą, projektami finansowymi oraz fuzjami i przejęciami.

Doradzał dla przedsiębiorstw w takich branżach jak: ochrona zdrowia (w tym również biznes senioralny), produkcja żywności, produkcja urządzeń grzewczych, nieruchomości, handel, usługi, branża paliwowa, branża hotelarska, branża budowlana.

Grzegorz Barszcz

adwokat w zespole fuzji i przejęć w polskim biurze Eversheds Sutherland

Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, reorganizacjach grup kapitałowych i projektach joint venture. Zajmuje się również sprawami korporacyjnymi, prawem cywilnym, umowami handlowymi oraz obsługą prawną transakcji nieruchomościowych. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu.
W swojej dotychczasowej karierze doradzał przy blisko 70 transakcjach, ponad 30 reorganizacjach krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych oraz brał udział w krajowych i transgranicznych procesach due diligence. Doradzał również przy emisjach obligacji. Pracował dla wiodących spółek z sektora nowych technologii, funduszy private equity i instytucji finansowych oraz podmiotów z branży nieruchomościowej, energetycznej i motoryzacyjnej.
Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland pracował w wiodących międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.
Jest współautorem wydanego przez Oxford University Press komentarza pt. „European Cross-Border Mergers and Reorganisations" (2012) – rozdziału poświęconego prawu polskiemu.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, szkołę prawa brytyjskiego zorganizowaną przez University of Cambridge oraz UMCS i Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim.