ANALIZA TECHNICZNA W PRAKTYCE

Czyli zbuduj własną strategię inwestycyjną

Data rozpoczęcia:
10.03.2018
Data zakończenia:
10.03.2018

Program

Dzień I
Sobota
10 marca 2018
09:30

Rejestracja uczestników, poranna kawa

09:50

Powitanie uczestników

Piotr Zając, Dziennikarz, Gazeta Giełdy „Parkiet”

10:00

Proporcje Fibonacciego, czyli ogarnij rynkowy chaos

Paweł Danielewicz

Ciąg liczbowy włoskiego matematyka pojawia się nie tylko w naturze, ale także na wykresach giełdowych. Wykład będzie obejmował: wprowadzenie (współczynniki Fibonacciego, grupowanie zniesień, klasyfikacja i hierarchia ważności stref wsparcia i oporu), omówienie najważniejszych formacji (klasyfikacja układów harmonicznych ABCD i XABCD, metody pomiarów, łączenie formacji ze zgrupowanymi strefami Fibonacciego, czyli uzyskiwanie ważnych i respektowanych obszarów cenowych) oraz prezentację prostych strategii bazujących na omówionych układach.

11:00

Sesja Q&A

11:15

Statystyka jako sprzymierzeniec analizy technicznej

Piotr Kaźmierkiewicz

Inwestowanie na giełdzie nie jest grą o sumie zerowej, dlatego warto wiedzieć przeciw jakim prawdopodobieństwom toczymy batalię. Podczas szkolenia przedstawione zostaną statystyki, których znajomość może przyczynić się do lepszego oszacowania ryzyka i potencjalnej stopy zwrotu z inwestycji. Zaprezentowane zostaną sposoby matematycznego definiowania formacji świecowych, jak również omówione zostaną statystyczne charakterystyki skuteczności wybranych układów na polskim i amerykańskim rynku akcji. Jednym słowem – zaprzęgniemy Excela do uczynienia analizy wykresów skutecznymi.

12:15

Sesja Q&A

12:30

Przerwa na kawę

12:50

Znane wskaźniki i ich nieznane zastosowania

Prof. Krzysztof Borowski

Jak właściwie interpretować popularne wskaźniki analizy technicznej w zależności od różnych ustawień parametrów i jak za ich pomocą identyfikować dogodne momenty do zawierania transakcji? Podczas wykładu omówione zostaną m. in. MACD, RSI i Stochastic. Wszystkim wydaje się, że dobrze znają te narzędzia, ale często bywa, że tak naprawdę wiedzą o nich niewiele.

13:50

Sesja Q&A

14:00

Przerwa na lunch

14:40

Japońskie techniki analizowania wykresów i ich skuteczność

Piotr Neidek

Jak znaleźć przewagę rynkową na wykresie świecowym i odpowiednio zaplanować transakcję? Odpowiedzi znajdziesz w technikach japońskich. Pod lupą znajdą się najbardziej skuteczne, proste i rozbudowane, formacje świecowe. Dowiesz się, jak za ich pomocą ustawiać zlecenia stop loss, w taki sposób, by zwiększyć swoje szanse na pokonanie rynku. Techniki omawiane będą na aktualnych wykresach giełdowych.

15:40

Sesja Q&A

15:55

Trend jest twoim przyjacielem. Jak go rozpoznać?

Przemysław Smoliński

Prezentacja narzędzi i metod, pozwalających rozpoznać właściwy kierunek zmian giełdowych notowań. Trend jest podstawowym pojęciem w analizie technicznej, a mimo to wielu inwestorów nie jest pewna, jak dokładnie go wyznaczać. A bez właściwej identyfikacji trendu, utrudniony jest dobór wskaźników analizy technicznej i podejmowanie decyzji inwestycyjnej.

16:55

Sesja Q&A

17:10

Podsumowanie szkolenia

Piotr Zając, Dziennikarz, Gazeta Giełdy „Parkiet”

17:30

Zakończenie szkolenia i wręczenie certyfikatów potwierdzających udział