CENTRA HANDLOWE 2019

Dokąd zmierza rynek polskiego handlu?

Data rozpoczęcia:
08.05.2019
Data zakończenia:
09.05.2019

Prelegenci

Agata Czarnecka

CBRE Sp. z o. o., Dział Badań Rynku i Doradztwa, specjalizacja – analizy sektora powierzchni handlowych

Agata Czarnecka - dyrektor w dziale Badań Rynku i Doradztwa w CBRE, gdzie od 2011 r. zajmuje się doradztwem oraz analizami danych dotyczących wszystkich sektorów rynku nieruchomości komercyjnych. Agata przez 10 lat pracowała w firmie Ernst & Young w Grupie Doradztwa Rynku Nieruchomości, gdzie specjalizowała się w sporządzaniu raportów i analiz. Agata ukończyła Szkołę Główną Handlową oraz studia podyplomowe z wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej.

Daniel Filipczyński

Deputy Technical Director Apsys Polska

Absolwent Politechniki Warszawskiej kierunku Automatyka i Robotyka, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej.
12 letnie doświadczenia związanie z nieruchomościami komercyjnymi. W Apsys Polska odpowiedzialny za nadzór nad utrzymaniem technicznym centrów handlowych, realizacje inwestycji oraz centralne zakupy mediów.

Magdalena Frątczak

CBRE Sp. z o.o. Senior Director, Head of Retail Sector

Magdalena Frątczak od kwietnia 2018 roku zajmuje w CBRE stanowisko Head of Retail Sector, wcześniej zarządzała w firmie zespołem 15 doświadczonych ekspertów, którzy oferują zintegrowane usługi i doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni handlowych zarówno dla właścicieli jak i dla najemców szeroko rozumianych obiektów komercyjnych.
Magdalena jest ekspertką w opracowywaniu szytych na miarę rozwiązań dla sektora handlowego. W swojej karierze wspierała międzynarodowe sieci handlowe oraz inwestorów w zakresie rozwoju biznesu, rozwoju marki, a także przy opracowaniu strategii komercjalizacji obiektów handlowych. W obszarze jej specjalizacji znajdują się tematy związane ze współpracą z miastem, planowaniem przestrzeni miejskiej czy ścieżką zakupów konsumentów. Magdalena jest współautorką wielu ciekawych publikacji na temat zmian zachodzących na rynku handlowym, z perspektywy konsumentów czy inwestorów.
Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Erasmus University. Zdobywa swoje doświadczenie w branży nieruchomości od 25 lat. Przed dołączeniem do CBRE w 2003 roku pracowała dla Geralda Eve i Jones Lang La Salle.

Joanna Gąsowski

Adwokat, Counsel w K&L Gates Jamka sp.k.

Joanna Gąsowski jest adwokatem i doradcą restrukturyzacyjnym, Counsel w kancelarii K&L Gates Jamka sp.k. Zajmuje się upadłością i restrukturyzacją, w tym postępowaniami sądowymi w zakresie upadłości i restrukturyzacji krajowej jak i transgranicznej, a także postępowaniami sądowymi z sektora ubezpieczeń, bankowości i finansów. Joanna Gąsowski posiada także wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu wierzycieli i polskich dłużników w licznych transakcjach finansowych polegających na emisji obligacji, udzielaniu kredytów syndykacyjnych, pożyczek, oraz finansowaniu nabywania nieruchomości. Praktyka Joanny Gąsowskiej obejmuje również reprezentowanie wierzycieli w egzekucji z nieruchomości, jak również doradzanie przy nabywaniu nieruchomości w egzekucji lub upadłości.

Agnieszka Górnicka

Inquiry sp. z o.o., ekspert w dziedzinie badań konsumenckich dla centrów handlowych

Założycielka i prezes agencji badawczej Inquiry sp, z o.o. Z wykształcenia fizyk, specjalizuje się w badaniach konsumenckich dla sieci sklepów i centrów handlowych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzi badania poświęcone analizie zachowań i postaw konsumenckich, segmentacji klientów, a także charakterystyce stref zasięgu, co pomaga centrom handlowym, sieciom handlowym i inwestorom w pełni wykorzystać potencjał rynku.

Agnieszka Juszkis

Dyrektor Marketingu, Posnania, Apsys. Specjalistka w dziedzinie marketingu centrów handlowych i pasjonatka badań i innowacyjnych metod badawczych

Od 8 lat z sukcesem buduje pozycjonowanie i rozpoznawalność największych obiektów handlowych w regionie. Od trzech lat odpowiada za tworzenie strategii i prowadzenie działań komunikacyjnych Posnanii, flagowego centrum w portfolio Apsys i jednego z największych obiektów handlowych w Polsce. Realizowane przez nią projekty przynoszą Posnanii najważniejsze branżowe nagrody i wyróżnienia w dziedzinie marketingu centrów handlowych – złote i srebrne statuetki ICSC Solal Marketing Awards 2017 oraz 2018, wyróżnienie ICSC VIVA Best-of-the-Best Awards dla najlepszego projektu marketingowego w branży retail na świecie, nagrody i wyróżnienia PRCH Retail Awards.
Pracę w branży retail poprzedziło wieloletnie doświadczenie w pracy w branży reklamowej. Była dyrektorem działu strategii w agencji TEQUILA Polska gdzie planowała i wdrażała działania marketingowe dla takich klientów jak NIVEA, Kompania Piwowarska, Unilever, Maspex Wadowice czy Wrigley Poland. Brała udział w wielu projektach nagrodzonych w konkursach branżowych, m.in. Golden Arrow oraz Kreatura. Wcześniej realizowała projekty strategiczne i reklamowe m.in. dla Warty i Banku BPH.
Agnieszka Juszkis jest absolwentką Wydziału Socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Magdalena Kozińska

CBRE Sp. z o. o., Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemców

Magdalena dołączyła do CBRE w październiku 2014 i objęła stanowisko Associate Director w Dziale Retail. Wcześniej pracowała dla takich developerów jak Centrum Development & Investments oraz Redis. Magda była zaangażowana w komercjalizację Magnolia Park i Renomy we Wrocławiu, Cedetu w Warszawie, Pasażu Victoria w Lublinie i wielu innych. Magda posiada również doświadczenie w handlu po stronie najemcy, które zdobyła pracując dla Van Graaf I Sky For Sky (Companys, Bianco Footwear, Soaked in Luxury), gdzie była odpowiedzialna za operacje i rozwój sieci sklepów. Od 2017 roku Magdalena kieruje Działem Reprezentacji Najemców Handlowych. Do grona jej klientów w CBRE należą między innymi: Amrest, Hebe, Jula, Drogeria Natura, Saladki, Costa Coffee, Nike, IQOS, ENEL-MED, Fielmann.

Cezary Kożon

Prezes Zarządu Fast White Cat

Cezary to nie tylko entuzjasta eCommerce, ale również praktyk w pełnym znaczeniu tego słowa. Zarządzając Fast White Cat – jednym z wiodących firm eCommerce w Polsce od samego początku uczestniczył w każdym projekcie realizowanym przez firmę, jednocześnie zbierając wiedzę i know-how w trakcie tego procesu. Przeszedł wszystkie szczeble od małych start-up’ów do topowych firm zajmujących się wdrożeniami eCommerce w Europie Środkowej poprzez przeprowadzenie całkowitej transformacji cyfrowej i wdrożeń Omnichannel mając pełna świadomość wzlotów i upadków tego nieuniknionego procesu, przez który każda prosperująca firma musi przejść. Obecnie, zarządza zespołem ponad 125 utalentowanych osób, których pasja jest eCommerce i przybliżenie świata online klientom końcowym. Cezary chętnie dzieli się wiedzą i obserwacjami zebranymi w trakcie współpracy z takimi markami jak: Tally Weijl, 4F, Quiosque, Unilever, Tchibo, Mazda czy GoSport. Zawsze na pierwszym miejscu stawia podejście pragmatyczne ukierunkowane na maksymalizację zysku netto i edukację rynkową. Jego celem jest połączenie biznesu z technologią. Ostatecznie, doskonałe oprogramowanie jest narzędziem, a nie celem samo w sobie. Mówi się, że potrafi dobrze komunikować się z developerami, ponieważ sam ma doświadczenie analityczne i pseudo-programistyczne (no bo kto uważa VBA za programowanie?).

Małgorzata Lesiak-Ćwikowska

Radca prawny, Counsel w K&L Gates Jamka sp.k

Małgorzata Lesiak-Ćwikowska jest radcą prawnym, Counsel w K&L Gates Jamka sp.k. Praktykuje w zakresie prawa nieruchomości, a także prawa cywilnego i handlowego. Jej doradztwo skupia się na różnorodnych transakcjach na rynku nieruchomości, w tym dotyczących ich sprzedaży i nabywania, zarówno w ramach transakcji typu asset deal, jak i share deal, przygotowaniu i negocjowaniu umów najmu powierzchni komercyjnych, przemysłowych i biurowych, umów dzierżawy, służebności przesyłu i innych umów dotyczących nieruchomości, umów dotyczących procesu budowlanego, takich jak umowy o prace projektowe, roboty budowlane i wykończeniowe. Praktyka Małgorzaty Lesiak-Ćwikowskiej obejmuje również prawno-nieruchomościowe aspekty transakcji finansowania inwestycji budowlanych i innych projektów dotyczących nieruchomości, jak też prowadzenia analiz prawnych nabywanych spółek i nieruchomości. Posiada ona również doświadczenie w prowadzeniu na różnych szczeblach postępowań administracyjnych związanych z procesem inwestycyjnym.

Zbigniew Mazurek

Prezes Zarządu Menpresa

Absolwent Politechniki Krakowskiej, inżynier z wieloletnim doświadczeniem, związany z branżą Facility i Property Management od 30 lat. Pracował w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi firmę doradczą w obszarze Facility Management – MENPRESA. Posiada dużą praktykę w temacie wdrożeń i zastosowania narzędzi informatycznych w działalności FM (oprogramowania z kategorii CMMS i CAFM) oraz prowadzenia projektów przygotowania usług FM. Współpracownik Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprezes zarządu Polskiej Rady Facility Management, wykładowca na uczelniach technicznych i ekonomicznych, autor wielu publikacji oraz prelegent na spotkaniach i konferencjach branżowych.

Agnieszka Nowak

Dyrektor Generalny, Galeria Północna

Dyrektor Generalny Galerii Północnej od sierpnia 2016. Przygotowała centrum handlowe do otwarcia, zabezpieczyła wszystkie istotne usługi, zbudowała strategię zarządzania oraz zatrudniła zespół. Wcześniej pracowała jako Dyrektor Zarządzająca Esentai Mall w Ałmaty w Kazachstanie. Była odpowiedzialna za strategiczny rozwój mający na celu maksymalizację osiągniętych wyników projektu, w szczególności w zakresie planowania i realizacji strategii marketingowej projektu. Poprzednio pracowała jako Dyrektor do spraw Marketingu w Galerii Handlowej w Petersburgu, w Rosji. Rozpoczęła karierę związaną z branżami centrów handlowych w 2006 roku jako Dyrektor Marketingu Manufaktury w Łodzi. Nagrodzona licznymi nagrodami Solal Marketing Awards za skuteczne i innowacyjne rozwiązania marketingowe. Od 2013 roku Członek jury konkursowego ISCS SOLAL.

Jan Oko

Project Manager Apsys Polska

Absolwent Politechniki Łódzkiej kierunku Budownictwo oraz Uniwersytetu Łódzkiego kierunku Gospodarka Przestrzenna, w tym studiów podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami, jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Związany z branżą nieruchomości od 2010 r. W Apsys Polska zajmuje się prowadzeniem inwestycji w istniejących centrach handlowych jak i bieżącym utrzymaniem obiektów. Zaangażowany jest również w proekologiczne i innowacyjne projekty służące redukcji kosztów eksploatacyjnych.

Magdalena Oksańska

Dyrektor działu compliance ds. zarządzania nieruchomościami Knight Frank

Posiada 18 lat doświadczenia w branży nieruchomości. Specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami oraz aspektach związanych z usługą compliance.
W firmie Knight Frank pracuje od 12 lat, gdzie zaczynała pracę na stanowisku Zarządcy Nieruchomości, następnie jako Key Account Manager odpowiadała za portfolio takich klientów jak: AIB/Peakside Polonia Management, Azora, Deka Immobilien czy MOSAIC Property. Na stanowisku Head of Property Management nadzorowała i koordynowała pracę prawie 60 osobowego zespołu w Warszawie i miastach regionalnych Polski. Od 2017 roku jako Head of Property Management Compliance nadzoruje pracę zarządców pod kątem spełniania wymogów prawnych i formalnych wynikających z umów z właścicielami nieruchomości oraz wszelkimi innymi regulacjami obowiązującymi na rynku.

Łukasz Ozga

Wspólnik w kancelarii Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni, radca prawny, członek Konwentu Business Centre Club

Wspólnik w kancelarii Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni, specjalizującej się w obsłudze prawnej biznesu. Kancelaria Płonka Ozga prowadzi stałe doradztwo na rzecz członków Business Centre Club, w zakresie uprawnień kontrolowanych przedsiębiorców, jak również bierze udział w programie Polisa Bezpieczeństwa BCC, w ramach którego doradza członkom zrzeszonym w organizacji, w zakresie postępowania cywilnego, postępowania karnego, postępowania przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi, a także w zakresie prawa spółek handlowych oraz prawa pracy. Ponadto kancelaria jest członkiem Komitetu Przemysłowego Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. W 2016 r. Kancelaria Płonka Ozga znalazła się w gronie laureatów 27. edycji Medalu Europejskiego - nagroda została przyznana przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno - Społeczny w Brukseli. W latach 2005 - 2010 r. współpracował z Fundacją Ius et Lex, założoną przez byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego, realizując projekty, mające na celu wspomaganie i promowanie inicjatyw naukowych oraz oświatowych dotyczących polskiego prawa, promowanie idei państwa prawa, a także rozwój i europeizację polskiego systemu prawa.

Radosław Płonka

Wspólnik w kancelarii Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni w Warszawie, adwokat, ekspert prawny oraz członek Konwentu Business Centre Club

Członek Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w zakresie prawa gospodarczego oraz prawa i postępowania karnego. Były wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz opiekun Studenckiej Poradni Prawnej ALK. Autor licznych opinii oraz komentarzy dla mediów w zakresie zmian w przepisach prawa. W grudniu 2014 r. otrzymał od Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Prezesa Business Centre Club Marka Goliszewskiego podziękowanie w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Magdalena Wojtas

Radca Prawny prowadząca Kancelarię Radcy Prawnego Magdalena Wojtas

Radca Prawny prowadząca Kancelarię Radcy Prawnego Magdalena Wojtas to prawnik z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym, specjalizujący się w szeroko pojętym prawie gospodarczym, prawie telekomunikacyjnymi i związanych z nim aktach prawnych w tym w szczególności ustawy o wspieraniu i rozwoju usług telekomunikacyjnych (Megaustawa), prawie cywilnym, prawie pracy, prawie konkurencji i konsumentów, prawie IT i prawie zamówień publicznych, prawie energetycznym, prawie ochrony danych.