Inwestowanie w zagrożone aktywa

Upadłość i restrukturyzacja szansą dla inwestora i dłużnika

Data rozpoczęcia:
19.06.2020
Data zakończenia:
19.06.2020

Prelegenci

Bartosz Jagodziński

radca prawny Członek zarządu w Bankrupty Investment sp. z o.o.

Radca prawny od ponad 20 lat współpracujący z międzynarodową kancelarią prawniczą w Warszawie i Londynie. Rokrocznie wyróżniany w rankingach Chambers & Partners oraz IFRL1000.
Posiada unikatowe doświadczenie w zakresie sekurytyzacji, listów zastawnych, sprzedaży wierzytelności, hedgingu, handlu uprawnieniami do emisji CO2 oraz w związku z zagadnieniami regulacyjnymi w obszarze bankowości oraz obrotu instrumentami finansowymi. Doradzał większości krajowych i międzynarodowych banków działających w Polsce w kwestiach związanych z instrumentami pochodnymi. Jest m.in. autorem dokumentacji dla transakcji pochodnych dla Związku Banków Polskich oraz doradcą Ministra Finansów w zakresie dokumentacji instrumentów pochodnych dotyczącej zarządzania długiem publicznym.
Oprócz praktyki prawniczej, jest współwłaścicielem firmy Asym - fin-techu specjalizującego się w obniżaniu marży dla transakcji walutowych dla małych i średnich przedsiębiorców oraz firmy consultingowej Bankruptcy Investment zajmującej się doradztwem w nabywaniu zagrożonych aktywów (distressed assets).

Marcin Krzemiński

radca prawny, doradca restrukturyzacyjny Członek zarządu w Bankruptcy Investment sp. z o.o. Członek zarządu w Instytucie Wycen Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych sp. z o.o. Wspólnik w Wspólnicy. Malecha Krzemiński Noga Kancelaria Prawnicza sp. j.

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II na kierunkach prawo (2006) oraz prawo kanoniczne (2005).
Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Zawód radcy prawnego wykonuje od 2011 r. (numer wpisu WA-8127).
Pierwsze doświadczenie zdobywał od 2005 r. w jednej z największych kancelarii w Lublinie, świadcząc pomoc prawną na rzecz syndyków prowadzących postępowania upadłościowe w Lublinie, a następnie wraz z otwarciem własnej kancelarii w Warszawie, obsługiwał postępowania upadłościowe prowadzone głównie w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie.
Wraz ze zmianami ustawodawczymi w wykonywaniu zawodu syndyka, po pozytywnym złożeniu egzaminu organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, dnia 13 maja 2010 r. uzyskał licencję syndyka nr 146 (obecnie licencja doradcy restrukturyzacyjnego).
Specjalizuje się w postępowaniach upadłościowych, likwidacyjnych, egzekucyjnych oraz restrukturyzacjach podmiotów gospodarczych oraz w prawie spółek i umów handlowych.
Współzałożyciel Instytutu Wycen Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oraz firmy consultingowej Bankruptcy Investment zajmującej się doradztwem w nabywaniu aktywów zagrożonych (distressed assets).
Współuczestniczy w merytorycznych pracach nad tworzeniem systemu informatycznego obsługującego kancelarie syndyków i postępowania upadłościowe Syndyk.iT
Zajmuje się bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych oraz postępowań upadłościowych świadcząc pomoc prawną wierzycielom, dłużnikom oraz syndykom. Posiada duże doświadczenie procesowe w sprawach gospodarczych oraz w postępowaniach upadłościowych.
Pełnił funkcję syndyka, zarządcy i nadzorcy w kilkuset postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, w tym również prowadząc przedsiębiorstwa upadłych po ogłoszeniu upadłości. Posiada doświadczenie w branży hotelarskiej (syndyk Regent Warsaw Hotel, regent- warsaw.com) budowlanej (syndyk SRB Polska sp. z o.o.), odzieżowej (syndyk New Look Polska sp. z o.o.) czy medycznej (syndyk Sankowski i syn sp. z o.o.).
Ekspert i prelegent w szkoleniach organizowanych przez Krajową Izbę Doradców Restrukturyzacyjnych, Ministerstwo Sprawiedliwości, Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie, Akademię Leona Koźmińskiego, Instytutu Allehandra, Presspublicę sp. z o.o., Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Środowiska z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Karol Łagowski

radca prawny, doradca restrukturyzacyjny, biegły sądowy Członek zarządu w Instytucie Wycen Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych sp. z o.o.

Biegły sądowy z zakresu wyceny i analizy przedsiębiorstw, wpisany na listę biegłych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie. Radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie oraz doradca restrukturyzacyjny (licencja nr 1060).
Doświadczenie i praktyczne umiejętności związane z wyceną przedsiębiorstw, stanowiące podstawę dla wpisu na listę biegłych sądowych zdobywał uczestnicząc w kilkudziesięciu projektach wycen przedsiębiorstw, jak również ich poszczególnych składników. Praca w środowisku biegłych sądowych poszczególnych specjalności umożliwiła mu zgromadzenie wszechstronnych doświadczeń związanych z wyceną przedsiębiorstw działających w zdywersyfikowanych branżach. Praktyka zawodowa pozwoliła również pozyskać praktyczne umiejętności związane z prawidłową organizacją procesu wyceny przedsiębiorstwa, jak i pragmatyką pracy biegłego sądowego.
Swoje upodobania zawodowe koncentruje wokół problematyki wyceny przedsiębiorstw znajdujących się w postępowaniu upadłościowym, restrukturyzacyjnym, jak również zagrożonych niewypłacalnością. W ramach praktyki zawodowej stara się szczególnie uwzględniać aspekty prawne i ekonomiczne wynikając ze sporządzania wyceny w celu wykorzystania w toku poszczególnych typów postepowań. Sprzyjającą ku temu okolicznością jest wykonywanie stałej praktyki doradcy restrukturyzacyjnego związanej z prowadzeniem szeregu postępowań upadłościowych.
Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej z zakresu “Metod wyceny spółki kapitałowej”, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym. Uczęszczał również na studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu „Prawa spółek”.
. Egzamin na licencję syndyka złożył z wynikiem pozytywnym w październiku 2015 r., następnie uzyskując w październiku 2016 r. licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 1060. Biegły sądowy z zakresu wyceny i analizy przedsiębiorstw, wpisany na listę biegłych prowadzoną przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

Pracę zawodową związaną z obsługą postępowań upadłościowych rozpoczął w 2011 r. Jeszcze w trakcie studiów na Uniwersytecie Warszawskim, rozpoczął w 2013 r. prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w ramach której zdobywał praktyczne doświadczenie związane z prowadzeniem postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Doświadczenie i praktyczne umiejętności związane z wyceną przedsiębiorstw, stanowiące podstawę dla późniejszego wpisu na listę biegłych sądowych aktywnie zdobywał uczestnicząc w kilkudziesięciu projektach związanych z wyceną przedsiębiorstw na potrzeby związane ze sprzedażą przedsiębiorstwa upadłego.

Swoją upodobania zawodowe koncentruje wokół problematyki upadłości przedsiębiorstw, restrukturyzacji oraz wyceny i analizy przedsiębiorstw. W swojej pracy zawodowej stara się dostrzegać zarówno aspekt prawny, jak i ekonomiczny upadłości przedsiębiorstw. Praktykujący syndyk, prowadzący szereg postępowań upadłościowych.

Marek Malecha

adwokat, doradca restrukturyzacyjny Wspólnik w Bankruptcy Investment sp. z o.o. Wspólnik w Wspólnicy. Malecha Krzemiński Noga Kancelaria Prawnicza sp. j.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo oraz szkoły prawa amerykańskiego na University of Florida – Fredric G. Levin College of Law. Tytuł magistra uzyskał w 2003 r.

Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Zawód adwokata wykonuje od 2007 r. (numer wpisu WAW/Adw/2327). Od 2011 Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego o nr 497. Współzałożyciel firmy consultingowej Bankruptcy Investment zajmującej się doradztwem w nabywaniu aktywów zagrożonych (distressed assets). Bierze czynny udział w merytorycznych pracach nad tworzeniem systemu informatycznego obsługującego kancelarie syndyków i postępowania upadłościowe Syndyk.iT

Praktykuje głównie w obszarze prawa handlowego, gospodarczego i nieruchomości. Doświadczenie zdobyte w jednej z większych polskich kancelarii wykorzystał w prywatnej praktyce, a następnie w ramach kancelarii Wspólnicy. Malecha Krzemiński Noga Kancelaria Prawnicza sp. j.. Prowadzi sprawy z zakresu sporów korporacyjnych, fuzji i przejęć oraz zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.

Pełniąc funkcję syndyka w postępowaniach upadłościowych zdobył doświadczenia związane z prowadzeniem działalności w różnych branżach i poznał uwarunkowania towarzyszące przedsiębiorcom polskim i międzynarodowym. Pełnił funkcję syndyka w takich postepowaniach jak m.in. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Czaplinie, Budrem Group sp. z o.o., Ośrodek Postępu Technicznego NOT sp. z o.o.

Tomasz Noga

adwokat, doradca restrukturyzacyjny Wspólnik w Bankruptcy Investment sp. z o.o. Wspólnik w Wspólnicy. Malecha Krzemiński Noga Kancelaria Prawnicza sp. j.

Praktykę prawną rozpoczął w 2002 roku, w jednej z większych warszawskich Kancelarii.
Przez ostatnie kilkanaście lat jako adwokat, a od 2013 roku jako syndyk i doradca restrukturyzacyjny z powodzeniem łączy wykonywanie klasycznego zawodu prawniczego z indywidualnymi uwarunkowaniami biznesowymi każdego projektu. Rozległa wiedza prawna zdobyta między innymi na studiach podyplomowych z zakresu prawa spółek (Uniwersytet Warszawski, 2005) oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego (Uniwersytet Jagielloński, 2012) zwieńczona zdanym egzaminem sędziowskim (2008) pozwala w sposób wszechstronny wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i kontrahentów
Na co dzień zajmuje się obsługą restrukturyzacji grup kapitałowych, bieżącą obsługą korporacyjną spółek prawa handlowego, w tym spółek publicznych oraz instytucji finansowych i ubezpieczeniowych. Kieruje pracami zespołu prawników przygotowujących analizy due diligence na potrzeby planowanych transakcji. Wspiera podmioty z rynku mediów oraz reprezentuje ich interesy w sprawach z zakresu prawa prasowego, czynów nieuczciwej konkurencji oraz w postępowaniach o ochronę dóbr osobistych.
Jako doradca restrukturyzacyjny aktywnie uczestniczył w zarządzeniu przedsiębiorstwami z różnorodnych branży, w tym z branży budowlanej, medycznej, biotechnologicznej, finansowej, modowej oraz informatyczno-radio-technicznej.
Współzałożyciel firmy consultingowej Bankruptcy Investment zajmującej się doradztwem w nabywaniu aktywów zagrożonych (distressed assets). Angażuje się w merytoryczną pracę nad stworzeniem systemu informatycznego obsługującego kancelarie syndyków i postępowania upadłościowe Syndyk.iT.
Ekspert i prelegent w szkoleniach organizowanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie, Akademię Leona Koźmińskiego oraz Presspublicę sp. z o.o. z zakresu prawa handlowego, karnego- gospodarczego oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.