NOWE PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH (OD 1 STYCZNIA 2021)

Praktyczny przewodnik dla zamawiających i wykonawców

Data rozpoczęcia:
18.06.2020
Data zakończenia:
18.06.2020

Prelegenci

adw. Karolina Grochecka-Goljan

W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołów IT-Telco oraz prawa zamówień publicznych. Zajmuje się doradztwem prawnym dla klientów kancelarii (zamawiających i wykonawców z sektora publicznego i prywatnego) w zakresie prawa nowoczesnych technologii, w tym prawa autorskiego i prawa zamówień publicznych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała, współpracując z jednym z wiodących dostawców oprogramowania na rynku, a także z warszawską kancelarią specjalizującą się w obsłudze podmiotów z branży IT. W swej dotychczasowej praktyce zawodowej zajmowała się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży IT, w tym w zakresie prawa gospodarczego, prawa autorskiego, prawa zamówień publicznych oraz prawa cywilnego.
Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z 2013 roku. W latach 2014-2016 odbywała aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Egzamin zawodowy złożyła w marcu 2017 roku. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu prawa nowoczesnych technologii w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Doradza klientom w języku polskim i angielskim.

apl. radc. Wojciech Karwacki

Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych. Zajmuje się doradztwem prawnym dla zamawiających i wykonawców w procesie udzielania i uzyskiwania zamówień publicznych. Reprezentuje uczestników procesu zakupowego w postępowaniach odwoławczych prowadzonych przed Krajową Izbą Odwoławczą. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach oraz w Departamencie Prawnym Urzędu Zamówień Publicznych.
Uczestniczył – na wszystkich etapach – w licznych postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w branży IT, w tym jako biegły do spraw formalno – prawnych. Reprezentował Urząd Zamówień Publicznych w prowadzonych w ramach Zespołu ds. Partnerstwa Publiczno-Prywatnego przy Ministerstwie Rozwoju pracach grup roboczych ds. Polityki Rządu w zakresie ppp oraz ds. przeglądu prawa w zakresie ppp, które miały na celu nowelizację ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.
Prowadził liczne szkolenia obejmujące problematykę postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Jest współautorem wielu opinii prawnych zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych oraz innych publikacji dotyczących zamówień publicznych, w szczególności ukazujących się w miesięczniku „Zamówienia publiczne. Doradca”.
Obecnie jest aplikantem III roku aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (2015 r., specjalizacja business law), gdzie w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego obronił pracę magisterską z zakresu prawa zamówień publicznych.
Biegle posługuje się językiem angielskim.

r.pr. Tomasz Krzyżanowski

Ekspert prawny w zakresie zamówień publicznych z przeszło dziesięcioletnim doświadczeniem. W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT, stojąc na czele zespołu Prawa zamówień publicznych. Współpracował z wieloma dużymi podmiotami, przede wszystkim z branży IT, wspierając zarówno klientów będących wykonawcami, jak
i zamawiających. Doświadczony pełnomocnik w postępowaniach odwoławczych i skargowych w dziedzinie zamówień publicznych. Doradza klientom kancelarii we wszystkich sprawach związanych z prawem zamówień publicznych i prawem cywilnym. Wspiera zamawiających również jako biegły i ekspert z zakresu zamówień publicznych przy komisjach przetargowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Kancelarii Sejmu,
w Biurze Inwestycji i Zamówień Publicznych, a także w Grupie Doradczej Sienna.
Przewodniczący Komitetu Zamówień Sektora Publicznego Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Współautor – od strony prawnej – stanowisk PIIT wobec uznania przez Krajową Izbę Odwoławczą nieważności kwalifikowanego podpisu elektronicznego z uwagi na użycie skrótu SHA-1 oraz w sprawie uznania za ważną oferty stworzonej i złożonej
w postaci skanu papierowego formularza oferty do pliku podpisanego następnie kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Członek zespołu roboczego PIIT do spraw dobrych praktyk w zamówieniach publicznych, w tym udział w konsultacjach Urzędu Zamówień Publicznych ds. aktualizacji rekomendacji udzielania zamówień na dostawy zestawów komputerowych.
Doświadczony trener w zakresie prawa zamówień publicznych. Stały współpracownik miesięcznika Zamówienia Publiczne – Doradca. Autor artykułów o zamówieniach publicznych w branży IT oraz współautor publikacji Zamówienia na sprzęt
i usługi informatyczne. Analiza siwz w kontekście roli działu IT.
Brał udział, jako jeden z ekspertów prawnych, w projekcie badania systemu prawa zamówień publicznych w krajach korzystających ze wsparcia Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w roku 2011, zwieńczonym publikacją EBRD Public Procurement Assessment. Review of Laws and Practice in the EBRD Region 2011.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, British Centre for English Legal Studies Uniwersytetu Warszawskiego (studia prawnicze w języku angielskim) oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego
w Warszawie (studia podyplomowe z zamówień publicznych.
Posługuje się językiem angielskim.

r.pr. Piotr Nepelski

Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych oraz prawie umów handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem umów IT. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe we współpracy z zamawiającymi oraz wykonawcami, zdobyte zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Współpracuje z wiodącymi podmiotami w branży IT oraz największymi zamawiającymi w kraju, w tym z sektora energetycznego oraz transportu. Doświadczenie zdobył m.in. w doradztwie przy największych przetargach w kraju, a także reprezentując klientów na każdym etapie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, w tym przed Krajową Izbą Odwoławczą. Posiada bogate doświadczenie również w doradztwie na etapie wykonywania umów, w tym prowadzenia sporów w kontraktach IT.
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, konsultant przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Prelegent na konferencjach i szkoleniach w Polsce, a także autor i współautor pozycji wydawniczych z zakresu zamówień publicznych oraz zagadnień związanych z IT.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kursu prawa angielskiego prowadzonego przez British Law Centre oraz prawa amerykańskiego prowadzonego przez Center for American Law Studies przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Posługuje się językiem angielskim.

Agnieszka Wachowska

radca prawny, partner w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Ekspert prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze projektów IT. W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT, kierując zespołem IT-Telco oraz Zamówień Publicznych. Specjalizuje się w problematyce prawnej nowych technologii i prawa autorskiego. Od początku kariery prawniczej doradza podmiotom z branży IT, w tym również podmiotom publicznym, w zakresie zagadnień związanych z prawem IT, zamówieniami publicznymi na dostawy i usługi IT, a także w obszarze cyberbezpieczeństwa. Odpowiada za wsparcie prawne działalności operatorów telekomunikacyjnych oraz doradztwo z zakresu prawa telekomunikacyjnego.
Brała udział w ponad stu projektach związanych z przygotowywaniem i negocjowaniem umów dotyczących IT, w tym wdrożeniowych, serwisowych, licencyjnych, SaaS, PaaS i IaaS. Uczestniczyła w przeprowadzaniu wielu dużych i kompleksowych audytów umów dotyczących IT, w tym badających zakres uprawnień do oprogramowania oraz możliwości przeniesienia oprogramowania do środowiska chmury obliczeniowej. Doradza klientom w projektach związanych z inwestycjami w innowacje oraz infrastrukturę IT i telekomunikacyjną z wykorzystaniem środków unijnych oraz związanych z pomocą publiczną, w tym w strategicznych projektach dotyczących budowy i operowania sieciami szerokopasmowymi.
Członek zespołów roboczych PIIT oraz grup roboczych powołanych przez Urzędu Zamówień Publicznych. Wyróżniona indywidualnie w rankingu Legal 500 jako Next Generation Partner w kategorii: TMT.
Prelegentka na wielu konferencjach, seminariach, szkoleniach a także studiach podyplomowych PAN. Autorka licznych publikacji branżowych oraz naukowych z zakresu prawa autorskiego i prawnej ochrony programów komputerowych, cyberbezpieczeństwa, a także zamówień publicznych w IT. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Universiteit van Tilburg (Holandia).
Biegle posługuje się językiem angielskim.