„Perspektywy dla Polski” – Kongres Gospodarczy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”

Data rozpoczęcia:
12.12.2018
Data zakończenia:
12.12.2018

Opis

Cały bieżący rok stoi pod znakiem obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To czas podsumowań naszych osiągnięć w różnych dziedzinach, w tym także w gospodarce.

Ostatnie tygodnie tego wyjątkowego roku to jednak świetna okazja, by wybiec w przyszłość – zastanowić się, co czeka Polskę i naszą ekonomię w bliskiej i najbliższej perspektywie, nie tylko w ciągu kolejnych stu lat. Temu będzie poświęcony organizowany w połowie grudnia przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Kongres Gospodarczy „Perspektywy dla Polski”.

12 grudnia 2018 r. spotkamy się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, by rozmawiać o tym, przed jakimi wyzwaniami stoi nasza gospodarka i jakie kierunki jej rozwoju powinniśmy wytyczyć na kolejne lata.

„Polska 2050” – to hasło, które od kilku miesięcy przewija się na łamach „Rzeczpospolitej”. Celem tego projektu jest stworzenie projektu strategii rozwoju naszego kraju do połowy obecnego wieku. Pod tym hasłem odbędzie się też główna dyskusja w czasie Kongresu Gospodarczego „Perspektywy dla Polski”. Jak sprawić, by Polska była najszybciej rozwijającym się rynkiem w Unii Europejskiej? Jak odwrócić negatywne trendy demograficzne? Na jakie branże przyszłości powinniśmy stawiać? – to pytania, na które koniecznie trzeba szukać odpowiedzi.

Pozostałe dwie dyskusje poświęcimy również bardzo istotnym zagadnieniom ekonomicznym.

Po pierwsze, eksport. Na razie pod tym względem Polska plasuje w okolicach 25. miejsca na świecie, ale ambicją jest awans co najmniej do czołowej „20”. Czy to jest realne? W jakie rejony świata i jakie towary i usługi powinniśmy sprzedawać, aby tak się stało?

I po drugie, rynek kapitałowy. Podpisujemy się pod stwierdzeniem, że bez sprawnego rynku kapitałowego nie będzie silnej gospodarki i dlatego przy okazji Kongresu chcemy podsunąć propozycje na jego uzdrowienie i ożywienie. Jak na rynek wpłyną Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy giełda nadal jest dobrą platformą do rozwoju przedsiębiorstw? Jaka będzie warszawska giełda w przyszłości? – to tematy, o których chcemy rozmawiać.

Zachęcamy do udziału w Kongresie Gospodarczym „Perspektywy dla Polski” i dyskusji wraz z naszymi redakcjami o naszej gospodarczej przyszłości.