RYNEK GAZU 2017

Perspektywy dla odbiorców końcowych. Strategie wyboru sprzedawcy i zakupu gazu

Data rozpoczęcia:
15.03.2017
Data zakończenia:
16.03.2017

Prelegenci

Daniel Borkowski

Radca Prawny, LEGAL PARTNER

W swojej dotychczasowej praktyce doradzał przedsiębiorstwom z sektora energetycznego (gaz, energia i paliwa) oraz chemicznego. Od 2000r. pracował w PGNiG i PKN Orlen, Ernst & Young i obecnie jako radca prawny w ramach kancelarii prawnej LEGAL PARTNER. Specjalizuje się w obszarze doradztwa dla sektora Up-, Mid- i Downstream począwszy od wydobycia, przesyłu, magazynowania i importu/sprzedaży gazu ziemnego oraz w obszarach elektroenergetyki w szczególności odnawialnych źródłach energii (OZE) i kogeneracji (CHP). Swoje doświadczenia poszerzył o spojrzenie na inne rynki surowców dzięki nauce na zagranicznych szkoleniach lub uczelniach (w trakcie: Master of Gas Business Management – Delta Energy Institute i Uniwersytet w Groningen, Holandia). Od kilku lat prowadzi szkolenia lub uczestniczy jako prelegent w konferencjach dedykowanych dla szeroko rozumianego sektora energetycznego.

Wojciech Domagała

Associate, EY Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy

Wojciech jest prawnikiem w kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy sp.k. oraz doradcą regulacyjnym współpracującym z EY Centre for Tax Policy. Wykształcenie prawnicze zdobywał studiując równolegle w Polsce, na Uniwersytecie Jagiellońskim (prawo magisterskie) i w Wielkiej Brytanii, na University of Aberdeen (LL.B. with Honours) oraz University of Cambridge (LL.M.). Jest aplikantem adwokackim w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wojciech pełnił rolę eksperta przedstawicieli branży hutniczej podczas prac nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii, w szczególności w zakresie regulacji dotyczących ulgi dla odbiorców przemysłowych od obowiązków związanych ze wsparciem energetyki odnawialnej. W tym samym charakterze był zaangażowany w prace nad projektem ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej. Obecnie jego główne obszary działalności zawodowej obejmują wspieranie odbiorców energii w realizacji obowiązku przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa oraz w ubieganiu się o białe certyfikaty w nowym trybie wnioskowym. Jest również zaangażowany w projekty mające na celu zwolnienie zakładów energochłonnych z podatku akcyzowego od zużywanej przez nie energii elektrycznej.

Grzegorz Domański

Dyrektor ds. Gazu Ziemnego, Unimot

Dyrektor ds. Gazu Ziemnego w Unimot S.A.; w zarządzie spółek zależnych: PPG Warszawa, Unimot System, Blue LNG, Blue Cold.
W UNIMOT odpowiada za rozwój sektora gazowego, w tym budowę infrastruktury gazowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m. in. w Gaz-Systemie czy CP Energii.
Ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, Studia Doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów w SGH oraz podyplomowo Inżynierię Gazownictwa na Politechnice Warszawskiej.
Grzegorz Domański posiada doświadczenie w sektorze gazowym i ogromną wiedzę na temat specyfiki rynku gazowego i jego uczestników. Wielokrotnie prowadził inwestycje sieciowe od planów/projektów po budowę tj. elementów liniowych i nieliniowych oraz instalacji LNG.

Wit Jakuczun

CEO, Wlog Solutions

Paweł Jakubowski

Dyrektor Pionu Rozwoju, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej. Związany z branżą gazową i energetyczną od 2008, wcześniej pracował w Biurze Badań i Rozwoju w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie S.A.
Zatrudniony w GAZ-SYSTEM S.A. od 2009 roku był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie i realizację projektu dotyczącego budowy podziemnych magazynów gazu w Polsce.
Obecnie jako Dyrektor Pionu Rozwoju, odpowiedzialny jest za przygotowanie i realizację wieloletnich programów inwestycyjnych dla systemu przesyłu gazu w Polsce, a także za projekty zapewniające bezpieczeństwo energetyczne Polski, tj.: połączenia z krajami sąsiednimi: Danią, Litwą, Ukrainą, Słowacją i Czechami, rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu oraz podziemne magazynowanie gazu.
Stworzenie konkurencyjnego, dobrze zintegrowanego i w pełni zdywersyfikowanego rynku gazu ziemnego w Polsce poprzez realizację planowanych projektów infrastrukturalnych jest najważniejszym z jego celów.

Łukasz Litwa

Dyrektor Zarządzający, Coretec Poland

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od początku kariery związany w szeroko pojętymi zakupami. Od 2011 w Schneider Electric doradzał korporacjom w zakupach energii i gazu na rynkach europejskich. W 2016 jako Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny jest za rozwój i strategię firmy Coretec Energy na rynku polskim, która specjalizuje się w doradztwie energetycznym Małym i Średnim Przedsiębiorstwom.

Marcin Markowski

M2 Potęga Możliwości

Mówi o sobie, że jest w ciągłym ruchu – mentalnie. Zaczynał jako aktor, absolwent Akademii Teatralnej w W-wie, potem zarządzał polskim domem mediowym z pierwszej 10 klientów TVP, od 27 tyś godzin wspiera rozwój ludzi i firm jako trener, facylitator, coach, mediator. Szczególnie interesują go mechanizmy motywacji, proaktywności, dynamika pracy zespołu, rola jednostki w grupie.

Michał Piekarski

Radca prawny, Baker & Mckenzie

Kieruje praktyką energetyczną w warszawskim biurze Baker McKenzie. Posiada szerokie doświadczenie sektorowe, które zdobył jako prawnik zatrudniony w międzynarodowych kancelariach prawnych oraz radca prawny w największej prywatnej grupie energetycznej w Polsce. Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie prawnym na rzecz spółek z sektora energetycznego, w tym w szczególności w kwestiach regulacyjnych i transakcjach związanych z wytwarzaniem, obrotem oraz dystrybucją energii elektrycznej, ciepła, gazu i paliw płynnych.

Paweł Słomiński

Właściciel, Członek Zarządu Efengaz Sp. z o.o.

Wieloletni pracownik GK PGNiG S.A. w segmencie dystrybucji (07.1997-04.2015), posiadający doświadczenie w zarządzaniu takimi obszarami jak bilansowanie gazu, sprzedaż gazu, sprzedaż usług dystrybucyjnych, układy pomiarowe, odczyty, taryfy, rozwój oraz inwestycje. Twórca algorytmów bilansowania handlowego oraz współtwórca procedury zmiany sprzedawcy gazu w Polskiej Spółce Gazownictwa, które to rozwiązania pozwoliły zlikwidować główne bariery otwarcia rynku gazowego w obszarze dystrybucji. Posiada tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie Elektronika, specjalność: systemy pomiarowo diagnostyczne, nadany przez Radę Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (tytuł rozprawy doktorskiej: "Analiza strat w systemach dystrybucji gazu”).

Jacek Sozański

CEO, Onico Energia

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył również Studia Doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej SGH (Ekonomia) oraz Podyplomowe Studia Inżynieria Finansowa w Zarządaniu Ryzykiem na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH. Doświadczenie zawodowe zdobywał od 2009r. w PGNiG SA, oraz w RWE Supply and Trading GmbH (Innogy). Obecnie Prezes Zarządu firmy Onico Energia Sp. z.o.o. S.K.A. W trakcie swojej kariery zajmował się głównie zarządzaniem portfelem gazu ziemnego oraz spekulacyjnym handlem gazem ziemnym w Europie Środkowo – Wschodniej.