NOWE PRAWO WODNE 2018

Konsekwencje nowych regulacji w praktyce

Data rozpoczęcia:
30.11.2017
Data zakończenia:
01.12.2017

Prelegenci

Joanna Anczarska

Naczelnik Wydziału Ochrony Wód w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej

Andrzej Gantner

Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Polskiej Federacji Producentów Żywności

Członek zarządu Zrzeszenia Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz Stowarzyszenia „Food for Future”, redaktor naczelny kwartalnika „Food Lex”, przewodniczący Zespołu doradców i pracodawców przy Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Reprezentuje PFPŻ ZP w największej europejskiej organizacji przemysłu żywnościowego Food Drink Europe. Od ponad 20 lat związany z gospodarką żywnościową w zakresie zarządzania, marketingu, public relations, społecznej odpowiedzialności biznesu. Autor licznych publikacji i analiz dotyczących rynku żywności oraz gospodarki żywnościowej.

Andrzej Kulon

Zastępca dyrektora w departamencie zasobów wodnych w Ministerstwie Środowiska

Martyna Robakowska

praktyka prawa ochrony środowiska, kancelaria Wardyński i Wspólnicy

Jest członkiem praktyki transakcji i prawa korporacyjnego oraz prawa ochrony środowiska, a także doktorantką w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zajmuje się zagadnieniami prawnej ochrony środowiska, w szczególności związanymi z odpowiedzialnością cywilnoprawną za naruszenie wymagań ochrony środowiska. Uczestniczy w przygotowywaniu opinii prawnych i pism sporządzanych w postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych dotyczących licznych kwestii środowiskowych. Bierze także udział w projektach transakcyjnych, których przedmiot stanowią zarówno aktywa, jak i udziały i akcje w spółkach kapitałowych.

mec. Paweł Sikorski

Adwokat, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”

Dominik Wałkowski

adwokat, partner, praktyka prawa ochrony środowiska, kancelaria Wardyński i Wspólnicy

Kieruje praktyką prawa ochrony środowiska. Jest też członkiem praktyki transakcji i prawa korporacyjnego. Zajmuje się głównie sprawami z zakresu polskiego, europejskiego i międzynarodowego prawa ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań prawnych procesów inwestycyjnych, jak i zagadnień związanych z odpowiedzialnością podmiotów oraz członków organów spółek za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska oraz spowodowanie szkody w środowisku. Jego doświadczenie obejmuje również problematykę prawa międzynarodowego publicznego, w tym w szczególności prawa morza. Uczestniczy w prowadzeniu kompleksowej analizy due diligence zarówno polskich, jak i międzynarodowych podmiotów gospodarczych.