Forum Restart

– wraz z rozdaniem prestiżowych nagród LISTA 2000 „Rzeczpospolitej”

Start date:
06.12.2023
End date:
06.12.2023

Description

„Restart 2023” to spotkanie przedstawicieli biznesu, nauki i instytucji państwowych zorganizowane przez redakcję „Rzeczpospolitej” oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Podczas forum będziemy odpowiadać na następujące pytania: 
- Co jest najważniejsze dla polskiej gospodarki i biznesu po ośmiu latach rządów dotychczasowej ekipy? 
- Jakie postulaty należy skierować pod adresem nowego rządu? 
- Jak polski biznes powinien odpowiedzieć na najważniejsze trendy gospodarki światowej?
- Jaki jest stan polskich przedsiębiorstw?

W formułowaniu odpowiedzi na te pytania istotną rolę odegra jeden najważniejszych rankingów opracowanych przez redakcję „Rzeczpospolitej” – Lista 2000 największych polskich firm. 

Podczas spotkania „Restart 2023” ogłosimy rezultaty najnowszego zestawienia, wraz z ekspertami Akademii Leona Koźmińskiego przeanalizujemy wyniki oraz wręczymy nagrody przedstawicielom czołowych przedsiębiorstw zarówno rankingu ogólnego jak i podrankingów branżowych.
 
„Restart 2023” to także kluczowe dyskusje i wystąpienia. Wystąpienie gościa specjalnego będzie dotyczyło najważniejszych trendów i procesów w światowej gospodarce.
Podczas panelu „Od AI do ESG – jak nie wypaść z rozpędzonego światowego pociągu” będziemy dyskutować jak na globalne procesy powinien reagować biznes w Polsce.
Natomiast podczas dyskusji „Nowe otwarcie. Co trzeba zmienić w gospodarce po wyborach” z udziałem ekspertów i przedsiębiorców sformułujemy zespół postulatów pod adresem nowej ekipy rządzącej o krytycznym znaczeniu dla rozwoju firm i przedsiębiorczości, a w perspektywie – zapewnieniu Polsce jak najwyższego poziomu stabilnego wzrostu gospodarczego. 

Podczas forum „Restart 2023” zostaną również wręczone nagrody „Rzeczpospolitej” w następujących kategoriach:
- Menedżer roku Listy 2000
- Eksporter roku Listy 2000
- Najbardziej innowacyjna firma z Listy 2000
- Odkrycie roku na Liście 2000
- Najlepsza firma rodzinna z Listy 2000
- Lider ESG i zrównoważonego rozwoju z Listy 2000

Invited by

Marcin Piasecki

Redaktor, publicysta „Rzeczpospolitej”, redaktor zarządzający „Rzeczpospolitej” W swojej karierze dziennikarskiej pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i magazynie ekonomicznym „Profit”. Pierwszy naczelny polskiej edycji „Forbesa”, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Naczelny dodatku ekonomicznego do „Dziennika” – „The Wall Street Journal Polska”. Gość i współautor programów radiowych i telewizyjnych, min. w TVN CNBC, Polsat News, TOK FM, Radio PiN, radiowej Jedynce i Trójce. Prowadzący oraz moderator wielu konferencji i debat gospodarczych.