LEGAL LEADERSHIP SUMMIT

Trendy i innowacyjne rozwiązania dla liderów

Data rozpoczęcia:
19.06.2024
Data zakończenia:
20.06.2024

dr Beata Brynczak

Radca Prawny Antalis / twórca systemu dzialprawny.pl

Radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, doktor nauk prawnych. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno firm prywatnych, jak i instytucji publicznych, które przekłada na rozwijanie rozwiązań LegalTech w ramach www.dzialprawny.pl. Obecnie współtworzy dział prawny Antalis Poland. Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla dużych organizacji w zakresie prawa gospodarczego, prawa umów, prawa IT. Dobrze odnajduje się w roli negocjatora, wsłuchując się w potrzeby biznesu, przekładając doświadczenie na proste i profesjonalne rozwiązania. Mentorka. Prelegentka na licznych konferencjach i webinariach o tematyce technologicznej w świecie prawników.

Radca prawny Marcin Chomiuk

Partner at JDP DRAPAŁA & PARTNERS

Partner, kieruje Zespołem Transakcyjnym (Corporate/ M&A) i Doradztwa Kontraktowego. Ekspert w zakresie prawa spółek, transakcji M&A oraz doradztwa kontraktowego. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz wiodących przedsiębiorców z branży automotive, produkcyjnej oraz nowoczesnych technologii. W dotychczasowej karierze prowadził transakcje M&A zarówno po stronie kupujących, jak i sprzedających. Doradzał przy formowaniu złożonych przedsięwzięć Joint Venture. Prowadzone przez niego transakcje miały charakter transgraniczny i realizowane były w kooperacji z międzynarodowymi kancelariami. Prowadzi doradztwo strategiczne i kontraktowe dla przedsiębiorców działających w branżach nowoczesnych technologii oraz przy wdrażaniu Industry 4.0. Marcin doradza zagranicznym przedsiębiorcom przy wejściu na polski rynek, zarówno w drodze acqusition albo joint venture jak i utworzenia własnej struktury w Polsce, w tym przy budowie zakładu produkcyjnego bądź tworzeniu sieci usług. W ramach specjalizacji z zakresu prawa spółek i transakcji M&A doradza strategicznie w zakresie sporów korporacyjnych i post-M&A, łącząc praktykę korporacyjną z wiedzą naukową.
Współautor komentarza do Kodeksu spółek handlowych w wydawnictwie C.H.Beck oraz członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego. Posiada wykształcenie prawnicze i ekonomiczne, zdobyte w Polsce i za granicą.

Radosław Czajkowski

Director of Legal & Compliance Department w TOYA S.A.

Dyrektor Działu Prawnego i Compliance TOYA S.A., Radca Prawny z ponad 12-letnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie obrotu gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem grup kapitałowych, w tym spółek publicznych. Doradza w międzynarodowych projektach prawnych z zakresu prawa korporacyjnego, prawa kontraktów czy szeroko pojętego prawa własności intelektualnej. Wspiera organizacje w zakresie compliance, w szczególności w zakresie etyki i standardów, ładu korporacyjnego, procesu wdrożeń polityk, analizy ryzyka, ochrony sygnalistów, przyjmowania i analizy zgłoszeń o nieprawidłowościach oraz prowadzenia postępowań wewnętrznych. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Uczestnik szkoły prawa hiszpańskiego Uniwersytetu w Walencji. Absolwent kursu Approved Compliance Officer Instytutu Compliance oraz studiów podyplomowych Compliance w organizacji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uzyskał certyfikat Compliance Officer Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej wraz z prawem do wpisu na Krajową Listę profesjonalnych Audytoriów Kontrolerów Wewnętrznych PIKW

Agnieszka Faluszewska

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, Dyrektor Prawny w Spółce Atlas Ward Polska sp. z o.o.

Ukończyła Uniwersytet Warszawski na wydziale Prawa i Administracji.
Od lat związana jest z branżą budowlaną, poprzez świadczenie kompleksowej obsługi prawnej największym spółkom budowlanym. Doradzała przy inwestycjach budowlanych zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Obsługiwała również departamenty IT oraz Innowacji, biorąc udział w specjalistycznych projektach technologicznych wspomagających core business spółek budowlanych. Agnieszka nabyła tym samym doświadczenie w tworzeniu i negocjowaniu szeroko pojętych umów z zakresu IT oraz transferu nowoczesnych technologii.
Swoje bogate doświadczenie zawodowe obecnie poszerza w Spółce Atlas Ward Polska sp. z o.o. gdzie od stycznia 2024r objęła stanowisko Dyrektora Prawnego.
Agnieszka specjalizuje się w szeroko pojętej prawnej obsłudze inwestycji budowlanych, jednak swe pasje lokuje również w prawie nowych technologii, zagadnień IT i compliance, zauważając potencjał nowoczesnego i innowacyjnego biznesu oraz związanych z tym szans i zagrożeń na gruncie prawnym.

Sebastian Grzywacz

CSEE Legal Director Antalis, twórca systemu dzialprawny.pl

Radca prawny z blisko 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Traktuje rolę prawnika in-house jako swoistą specjalizację, koncentrując się na dokładnym poznaniu i zrozumieniu specyfiki biznesowej obsługiwanego przedsiębiorstwa. Entuzjasta nowych technologii w pracy prawnika. Tworzy i poszukuje innowacyjnych rozwiązań informatycznych w celu uproszczenia obsługi prawnej. Twórca autorskiego systemu informatycznego do zarządzania dokumentami prawnymi www.dzialprawny.pl / www.legaldpt.com. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z obsługą korporacyjną, prawem handlowym, prawem cywilnym oraz prawem pracy. Posiada bogate doświadczenie procesowe w sądowych sporach gospodarczych. Odpowiedzialny za wszystkie aspekty prawne w Antalis w Regionie CSEE. Prokurent Spółki. Grupa Antalis to wiodący w Europie dystrybutor papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej. Spółka jest numerem jeden w Europie i numerem dwa na świecie w swojej branży, działa w 43 krajach, na 5 kontynentach.

Anna Hoffmann – Szydłowska

Dyrektorka Risk & Compliance w Amica S.A.

Jest odpowiedzialna za wdrażanie systemu zarządzania zgodnością i ryzyka w międzynarodowej grupie kapitałowej. Radca prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym dla biznesu. Posiada certyfikat auditora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem ISO 27001. Certyfikowany Approved Compliance Officer, członkini Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Na przestrzeni lat wspierała międzynarodowe organizacje w szeroko rozumianym doradztwie prawnym, w szczególności w zakresie compliance, ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Prelegentka szkoleń i autorka licznych publikacji.

Edyta Snakowska-Estorninho

GC/Dyrektor dz. prawnego i Compliance dla spółek KPMG

• Doświadczona radczyni prawna i liderka zespołów; wieloletnia dyrektorka działów prawnych w międzynarodowych korporacjach, w tym Pratt & Whitney Rzeszów S.A, Veolia Water Technologies, obecnie w KPMG Polska. Doświadczenie w efektywnym i włączającym zarządzaniu rozproszonymi zespołami.
• Wszechstronne wykształcenie prawnicze i menadżerskie, specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem rynków regulowanych, prawie gospodarczym publicznym, korporacyjnym i umowach handlowych; dogłębne zrozumienie wymogów compliance regulacyjnego, ładu korporacyjnego oraz ESG; doświadczenie we wdrażaniu, realizacji i doskonaleniu programów COMPLIANCE (kontrola eksportu, AML/KYC, ESG);

• Prawnik biznesowy, arbiter SIDIR, autorka monografia: Warunki udziału wykonawców w przetargach publicznych (2014) oraz licznych praktycznych komentarzy z obszaru prawa publicznego gospodarczego i umów publikowanych w prasie i wydawnictwach LEX.

• 2023 TOP 25 kobiet prawników w biznesie według Forbes 2023;
• 2022 Hall of Fame Akademia Leona Koźmińskiego;
• 2019 Laureatka konkursu "Prawnik Przedsiębiorstw" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw i Rzeczpospolitą;
• 2018 tytuł "Lwa Koźmińskiego" ALK w kategorii "Prawnik".

Igor Sumara

Szef działu prawnego międzynarodowej firmy technologicznej, Adwokat

Igor Sumara - Partner w Kancelarii IT , Adwokat specjalizujący się w obsłudze podmiotów gospodarczych - głównie na rynku new tech. Szef działu prawnego międzynarodowej firmy technologicznej Vasco Electronics. Audytor wewnętrzny ISO 27001. Pracował przy międzynarodowych projektach z takimi podmiotami jak Amazon, Oxford University Press, Google. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie compliance przedsiębiorstw technologicznych. Wspiera klientów w zakresie budowania strategii ochrony własności przemysłowej i własności intelektualnej (m.in. zarządzania licencjami). Uczestnik wielu konferencji m.in. „E-international Conference Digital Innovation and the Law: a Roadmap for Next Generation Lawyers”,“Waluty cyfrowe-problemy definicyjne I regulacyjne 4.0”. Odbył szereg kursów i szkoleń m.in: Studia podyplomowe Prawo Nowych Technologii na ALK, IT Law Week Kraków, The Mind of The Future 2020, Harvard Contract Law Course.

Adam Kotucha

Dyrektor Biura Zarządzania Projektami w Nokia

Radca prawny i menedżer, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami w Nokia, wcześniej Dyrektor Biura Prawnego Grupy Kapitałowej RAFAKO oraz Koordynator Działu Prawnego Grupy Kapitałowej Herkules. Absolwent programu Leadership & Management organizowanego przez Harvard Business School. Członek Rady Nadzorczej RAFAKO Engineering, prokurent VIMANA, współzałożyciel spółki technologicznej P2PSystems. Specjalizuje się w restrukturyzacjach przedsiębiorstw, sporach korporacyjnych, realizacji trudnych inwestycji w obszarach: budowlanym, energetycznym, telekomunikacyjnym oraz kolejowym. Pasjonat nowych technologii i wieloletni ekspert w obszarze walut cyfrowych oraz technologii blockchain, autor publikacji o tematyce prawnej w tym zakresie.

Ilona Pieczyńska-Czerny

Radca prawny, dyrektor w PwC.

Ekspert w zakresie regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju, w szczególności europejskiej taksonomii i standardów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Uczestniczy w projektach oraz prowadzi szkolenia z tego zakresu. Uczestniczy w pracach grup globalnych w ramach sieci PwC dotyczących raportowania zrównoważonego rozwoju.
Przed dołączeniem do PwC pracowała w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, w tym przez 10 lat na stanowisku Dyrektora Departamentu odpowiedzialnego za nadzór nad emitentami w obszarze sprawozdawczości. Przez kilka lat członek Komisji Nadzoru Audytowego. Od początku powstania Europejskiego Urzędu Giełd i Papierów Wartościowych do 2019 członek rady ESMA.
Wspiera i współtworzy dobre praktyki dla rynku kapitałowego. Członek Komitetu ds. Ładu Korporacyjnego Giełdy przygotowującego zbiór DPSN2021. Przewodnicząca Komisji Etyki powołanej przy Izbie Zarządzających Funduszami i Aktywami. Współtworzyła wraz z grupą ekspertów w ramach Fundacji Polski Instytut Dyrektorów zbiór dobrych praktyk dla komitetów audytu (DPKA2021). Współautor komentarzy z zakresu rynku kapitałowego i autor publikacji prasowych.

Agnieszka Trela

Dyrektorka ds. Prawnych i Administracji w Dr. Miele Cosmed Group S.A.

Radczyni prawna, certyfikowana Approved Compliance Expert (ACO, AMLSO, AWBO, AESGO), Dyrektorka ds. Prawnych i Administracji w Dr. Miele Cosmed Group S.A. - spółce notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Praktyk z ponad 15 – letnim doświadczeniem, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze prawnej spółek kapitałowych, w tym również w projektowaniu i wdrażaniu wewnętrznych systemów zarządzania. Prowadziła wykłady, konwersatoria i ćwiczenia dla studentów studiów dziennych, zaocznych i podyplomowych z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, prawa cywilnego, prawa karnego oraz prawa Unii Europejskiej.
Autorka publikacji z zakresu postępowania cywilnego.
Pasjonatka prawa, compliance i rozwoju osobistego.

Marcin Zręda

Dyrektor Strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw, Wolters Kluwer Polska

Od najmłodszych lat pasjonuje się technologią, w wieku 14 lat na polskiej demoscenie jako twórca gier komputerowych i magazynów (ziny). Podczas studiów pracował jako programista i architekt, współtworząc narzędzia desktopowe i aplikacje internetowe. Współautor wielu ciekawych pomysłów technologicznych w firmie Tik-Soft, gdzie pracował nad zaspokajaniem potrzeb informatycznych w branży finansowo-księgowej. W Wolters Kluwer od 18 lat przebył ciekawą i długą drogę. Zaczął od bycia testerem programów dla prawników i notariuszy, gdzie poznał procesy i wymagania tych branż. Następnie kierował działem testów, zarządzał projektami IT i był szefem działu IT zajmującego się zaawansowanymi rozwiązaniami eksperckimi. Doświadczenie zdobyte podczas zarządzania ludźmi i wiedza analityczna zaowocowała stworzeniem i późniejszym zarządzaniem działem analizy i zapewnienia jakości.

Po latach zarządzania sprawami ściśle związanymi z IT, kierował również działem sprzedaży oprogramowania prawników, gdzie zdobył wiedzę jak sprzedawać i kontaktować się z klientami. Obecnie jest szefem strategii Wolters Kluwer Polska dla rynków kancelarii prawnych i firm, zwykle mówi: "Kiedyś starałem się odpowiedzieć TAK, kiedy Biznes pytał. Teraz jestem po stronie biznesu i staram się tak pytać ludzi IT by uzyskać pozytywną odpowiedź". Organizator Global Legal Hackathon 2018-2024 w Polsce. Członek jury LegalTechDay. Autor wielu opinii i członek wielu dyskusji na temat rozwoju technologii prawnej.

Twórca i właściciel dwóch startupów, jeden dotyczy gier miejskich, a drugi inteligentnego podejścia do zarządzania ogrodem domowym. Przez lata członek zarządu Polskiego Związku Bluesowego, organizator ponad 50 koncertów - Warsaw Blues Night z wieloma, światowej klasy, gwiazdami bluesowymi. W wolnym czasie, gitarzysta, wokalista i harmonijkarz, zapalony żeglarz (patent jachtu sternika jachtowego) i górski turysta, organizator wielu rejsów po morzach i jeziorach.

Małgorzata Gradek-Lewandowska

radczyni prawna, rzeczniczka patentowa, mediatorka, partnerka w Lewandowski Gradek Lewandowska sp. p. r. pr - ochrona i zarządzanie własnością intelektualną

Ekspertka wpisana na listę Urzędu Patentowego w zakresie usługi IP scan, jako pełnomocnik procesowy prowadzi spory w sprawach własności intelektualnej; reprezentuje klientów podczas negocjacji z zakresu własności przemysłowej: znaków towarowych, patentów, wzorów użytkowych i przemysłowych, praw autorskich i pokrewnych, zwalczania nieuczciwej konkurencji i naruszeń praw własności intelektualnej, prawnych aspektów komercjalizacji, B+R, zarządzania portfelem dóbr niematerialnych, ochrony prawnej marki, renomy, know-how, prywatności, innych dóbr osobistych, obrotu dobrami luksusowymi oraz z sektora FMCG; prawnych kwestii startup-ów, e-commerce, nowych technologii zwłaszcza w usługach finansowych (fintech), działalności prasowej i wydawniczej, branży kreatywnej, mediowej, telekomunikacji, danych osobowych, obsługi projektów informatycznych, szczególnie z wykorzystaniem AI.
Blisko 30 -letnie doświadczenie w zakresie w zakresie własności intelektualnej w połączeniu z przekonaniem, że obecnie prawnik nie może funkcjonować bez technologii wykorzystuje do tworzenia narzędzi Legal Tech.
Początkowo związana z warszawskim biurem kancelarii prawnej Clifford Chance, od wielu lat rozwija praktykę własnej kancelarii w zakresie kompleksowego zarzadzania i ochrony własnością intelektualną w biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem audytów IP niezbędnych w raportowaniu ESG.
Jako mediatorka sądowa i certyfikowany mediator Centrum Mediacji Konfederacji Lewiatan oraz KRRP jest entuzjastką ADR, które popularyzuje na łamach bloga Monolog mediatora.

Ósmy dzień tygodnia przeznaczyłaby … na porządny trening i dobrą książkę w „towarzystwie” dużej porcji czekoladowych lodów - https://www.linkedin.com/in/malgorzata-gradek-lewandowska/

dr Joanna Ostojska-Kołodziej

Adwokat w Zespole Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego kancelarii JDP, kieruje Zespołem Prawa Pracy

Wspiera pracodawców w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, doradza zarówno w bieżących sprawach pracowniczych, jak i w sytuacjach kryzysowych, opracowuje efektywne systemy wynagradzania i motywowania pracowników, uczestniczy w złożonych procedurach restrukturyzacji zatrudnienia i zwolnień pracowniczych, a także doradza w związku z przejściem całości lub części zakładu pracy. Reprezentuje również pracodawców w postępowaniach przed sądami pracy, jeśli polubowne rozwiązanie sporu okazuje się niemożliwe. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego i popularnonaukowych z zakresu prawa pracy.

Ewelina Szydłowska-Kędziera

Prezes Zarządu w Kancelarii IT

Dyrektor departamentu prawnego w Kancelarii IT od 2017 r., a od 2023 r. Prezes Zarządu. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i prawna nowych technologii. Stypendystka Ministerstwa Cyfryzacji i Technologii IDR,wykładowca na azjatyckim uniwersytetach m.in. Universitas Jenderal Soedirman, reprezentant azjatyckich klientów na rynku włoskim. Doradza sektorowi publicznemu i prywatnemu. Członek Rady Nadzorczej KGHM -INOVA Centrum Innowacji Technicznych, Członek Komisji Uchwałodawczej Województwa Dolnośląskiego.Autorka wielu publikacji naukowych oraz aktywna uczestniczka w roli panelisty w prestiżowych konferencjach m.in. XXXIII Forum Ekonomicznym.Biegle włada językiem angielskim oraz indonezyjskim.
Wykształcenie:
Studia podyplomowe w zakresie Executive Master Bussines Administration (tytuł MBA)
Prawo (Uniwersytet Wrocławski – mgr.) Dyplomacja (Uniwersytet Wrocławski-mgr.)
Studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalizacja w ramach dysertacji doktorskiej: cyberbezpieczeństwo)

Dorota Pielak

Radczyni prawna, partnerka w Lewandowski Gradek Lewandowska sp. p. r. pr - ochrona i zarządzanie własnością intelektualną

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego i reklamy, obsługi prawnej marketingu oraz usług elektronicznych i nowych technologii, w tym prawnych aspektów sztucznej inteligencji. Posiada także duże doświadczenie w doradztwie na gruncie marketingu produktów regulowanych z obszaru Life Science i FMCG: żywności i suplementów diety, produktów leczniczych, wyrobów medycznych, kosmetyków.
Praktykę zawodową zdobywała doradzając przez kilkanaście lat jako prawnik wewnętrzny międzynarodowym markom z szeroko pojętej branży produktów konsumenckich.
Świadczy obsługę prawną w języku angielskim i hiszpańskim na poziomie pełnej biegłości zawodowej oraz doradza klientom w polsko – hiszpańskim aspekcie transgranicznym i prawno – porównawczym, prowadząc w LGL praktykę Spanish Desk.
Redaktorka naczelna bloga Biznes z pomysłem – zbioru publikacji o tym, jak w biznesie wykorzystać narzędzie jakim jest własność intelektualna.

Ósmy dzień tygodnia prawdopodobnie spędziłaby poznając sekretne życie kotów i ...science – fiction - https://www.linkedin.com/in/dorota-pielak-b28a434/