LEGAL LEADERSHIP SUMMIT

Trendy i innowacyjne rozwiązania dla liderów

Data rozpoczęcia:
12.06.2024
Data zakończenia:
13.06.2024

2 650 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 5 czerwca

2 850 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 5 czerwca


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

dr Beata Bryńczak

Radca Prawny Antalis / twórca systemu dzialprawny.pl

Radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, doktor nauk prawnych. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej zarówno firm prywatnych, jak i instytucji publicznych, które przekłada na rozwijanie rozwiązań LegalTech w ramach www.dzialprawny.pl. Obecnie współtworzy dział prawny Antalis Poland. Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla dużych organizacji w zakresie prawa gospodarczego, prawa umów, prawa IT. Dobrze odnajduje się w roli negocjatora, wsłuchując się w potrzeby biznesu, przekładając doświadczenie na proste i profesjonalne rozwiązania. Mentorka. Prelegentka na licznych konferencjach i webinariach o tematyce technologicznej w świecie prawników.

Radca prawny Marcin Chomiuk

Partner at JDP DRAPAŁA & PARTNERS

Partner, kieruje Zespołem Transakcyjnym (Corporate/ M&A) i Doradztwa Kontraktowego. Ekspert w zakresie prawa spółek, transakcji M&A oraz doradztwa kontraktowego. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz wiodących przedsiębiorców z branży automotive, produkcyjnej oraz nowoczesnych technologii. W dotychczasowej karierze prowadził transakcje M&A zarówno po stronie kupujących, jak i sprzedających. Doradzał przy formowaniu złożonych przedsięwzięć Joint Venture. Prowadzone przez niego transakcje miały charakter transgraniczny i realizowane były w kooperacji z międzynarodowymi kancelariami. Prowadzi doradztwo strategiczne i kontraktowe dla przedsiębiorców działających w branżach nowoczesnych technologii oraz przy wdrażaniu Industry 4.0. Marcin doradza zagranicznym przedsiębiorcom przy wejściu na polski rynek, zarówno w drodze acqusition albo joint venture jak i utworzenia własnej struktury w Polsce, w tym przy budowie zakładu produkcyjnego bądź tworzeniu sieci usług. W ramach specjalizacji z zakresu prawa spółek i transakcji M&A doradza strategicznie w zakresie sporów korporacyjnych i post-M&A, łącząc praktykę korporacyjną z wiedzą naukową.
Współautor komentarza do Kodeksu spółek handlowych w wydawnictwie C.H.Beck oraz członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego. Posiada wykształcenie prawnicze i ekonomiczne, zdobyte w Polsce i za granicą.

Radosław Czajkowski

Director of Legal & Compliance Department w TOYA S.A.

Dyrektor Działu Prawnego i Compliance TOYA S.A., Radca Prawny z ponad 12-letnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie obrotu gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem grup kapitałowych, w tym spółek publicznych. Doradza w międzynarodowych projektach prawnych z zakresu prawa korporacyjnego, prawa kontraktów czy szeroko pojętego prawa własności intelektualnej. Wspiera organizacje w zakresie compliance, w szczególności w zakresie etyki i standardów, ładu korporacyjnego, procesu wdrożeń polityk, analizy ryzyka, ochrony sygnalistów, przyjmowania i analizy zgłoszeń o nieprawidłowościach oraz prowadzenia postępowań wewnętrznych. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Uczestnik szkoły prawa hiszpańskiego Uniwersytetu w Walencji. Absolwent kursu Approved Compliance Officer Instytutu Compliance oraz studiów podyplomowych Compliance w organizacji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uzyskał certyfikat Compliance Officer Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej wraz z prawem do wpisu na Krajową Listę profesjonalnych Audytoriów Kontrolerów Wewnętrznych PIKW

Agnieszka Faluszewska

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, Dyrektor Prawny w Spółce Atlas Ward Polska sp. z o.o.

Ukończyła Uniwersytet Warszawski na wydziale Prawa i Administracji.
Od lat związana jest z branżą budowlaną, poprzez świadczenie kompleksowej obsługi prawnej największym spółkom budowlanym. Doradzała przy inwestycjach budowlanych zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Obsługiwała również departamenty IT oraz Innowacji, biorąc udział w specjalistycznych projektach technologicznych wspomagających core business spółek budowlanych. Agnieszka nabyła tym samym doświadczenie w tworzeniu i negocjowaniu szeroko pojętych umów z zakresu IT oraz transferu nowoczesnych technologii.
Swoje bogate doświadczenie zawodowe obecnie poszerza w Spółce Atlas Ward Polska sp. z o.o. gdzie od stycznia 2024r objęła stanowisko Dyrektora Prawnego.
Agnieszka specjalizuje się w szeroko pojętej prawnej obsłudze inwestycji budowlanych, jednak swe pasje lokuje również w prawie nowych technologii, zagadnień IT i compliance, zauważając potencjał nowoczesnego i innowacyjnego biznesu oraz związanych z tym szans i zagrożeń na gruncie prawnym.

Sebastian Grzywacz

CSEE Legal Director Antalis, twórca systemu dzialprawny.pl

Radca prawny z blisko 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Traktuje rolę prawnika in-house jako swoistą specjalizację, koncentrując się na dokładnym poznaniu i zrozumieniu specyfiki biznesowej obsługiwanego przedsiębiorstwa. Entuzjasta nowych technologii w pracy prawnika. Tworzy i poszukuje innowacyjnych rozwiązań informatycznych w celu uproszczenia obsługi prawnej. Twórca autorskiego systemu informatycznego do zarządzania dokumentami prawnymi www.dzialprawny.pl / www.legaldpt.com. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z obsługą korporacyjną, prawem handlowym, prawem cywilnym oraz prawem pracy. Posiada bogate doświadczenie procesowe w sądowych sporach gospodarczych. Odpowiedzialny za wszystkie aspekty prawne w Antalis w Regionie CSEE. Prokurent Spółki. Grupa Antalis to wiodący w Europie dystrybutor papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej. Spółka jest numerem jeden w Europie i numerem dwa na świecie w swojej branży, działa w 43 krajach, na 5 kontynentach.

Anna Hoffmann – Szydłowska

Dyrektorka Risk & Compliance w Amica S.A.

Jest odpowiedzialna za wdrażanie systemu zarządzania zgodnością i ryzyka w międzynarodowej grupie kapitałowej. Radca prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym dla biznesu. Posiada certyfikat auditora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem ISO 27001. Certyfikowany Approved Compliance Officer, członkini Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych. Na przestrzeni lat wspierała międzynarodowe organizacje w szeroko rozumianym doradztwie prawnym, w szczególności w zakresie compliance, ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Prelegentka szkoleń i autorka licznych publikacji.

Jacek Jadziński

Legal and Compliance Director for Karmar Group

Construction (energy, roads infrastructure, office and residential spaces development) and telecoms sectors Legal Counsel with 20 years of experience as head of legal and contracts teams in international organizations. In charge of teams on Polish and on multinational level.

Main areas of expertise: claims management, contracts managemement, public tenders law, courts litigation and mediations, compliance, M&As and restructuring.

Fluent, legal English and very good German.

Admitted to the Bar since 2002 (Warsaw Chamber of Legal Advisers).

Jakub Kosicki

Dyrektor Departamentu Prawnego, Radca Prawny – Pekao Bank Hipoteczny

Radca prawny od 2017 r. kierujący pracami Departamentu Prawnego Pekao Banku Hipotecznego S.A. Odpowiada za prawne aspekty strategicznych projektów Banku, w szczególności z zakresu bankowości hipotecznej, listów zastawnych, regulacji obszaru bankowego i transferu wierzytelności. Od września 2018 r. także prokurent Banku. Wcześniej przez 6 lat związany z kancelarią RK Legal, w której jako adwokat specjalizował się w tematyce nieruchomości oraz inwestycji budowlanych. Jako Koordynator Departamentu Nieruchomości zajmował się bieżącym zarządzaniem zespołem oraz koordynował projekty due diligence nieruchomości i projekty inwestycyjne.

dr Rafał Kos

Adwokat, partner Kubas Kos Gałkowski, co-leader Praktyki Arbitrażu

Adwokat, partner Kubas Kos Gałkowski, co-leader Praktyki Arbitrażu. Wiceprezes Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan w Warszawie (od 2014). Powołany na Stałego Arbitra i Koncyliatora Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej RP (od 2020). Wybrany na Prezesa oraz Sędziego Sądu Giełdowego (od 2022). Członek polskiej delegacji na 73-78 sesji II Grupy Roboczej UNCITRAL – Dispute Resolution/Arbitration and Conciliation (2021-2023). Wielokrotnie rekomendowany w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w dziedzinie arbitrażu.

Adam Kotucha

Dyrektor Biura Zarządzania Projektami w Nokia

Radca prawny i menedżer, Dyrektor Biura Zarządzania Projektami w Nokia, wcześniej Dyrektor Biura Prawnego Grupy Kapitałowej RAFAKO oraz Koordynator Działu Prawnego Grupy Kapitałowej Herkules. Absolwent programu Leadership & Management organizowanego przez Harvard Business School. Członek Rady Nadzorczej RAFAKO Engineering, prokurent VIMANA, współzałożyciel spółki technologicznej P2PSystems. Specjalizuje się w restrukturyzacjach przedsiębiorstw, sporach korporacyjnych, realizacji trudnych inwestycji w obszarach: budowlanym, energetycznym, telekomunikacyjnym oraz kolejowym. Pasjonat nowych technologii i wieloletni ekspert w obszarze walut cyfrowych oraz technologii blockchain, autor publikacji o tematyce prawnej w tym zakresie.

Mariusz Purgał

Adwokat, Partner w KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy, Lider działu compliance

Mariusz jest odpowiedzialny za koordynację działu compliance. Specjalizuje się w doradztwie prawnym i finansowym w obrocie handlowym, w szczególności związanym z zarządzaniem płynnością finansową w sytuacjach nadzwyczajnych. Posiada także szerokie doświadczenie w dziedzinie prawa korporacyjnego, pracując na co dzień z klientami krajowymi i zagranicznymi. Zarządzany przez niego zespół w swej pracy zajmuje się doradztwem z zakresu compliance pomagając klientom zarządzać ryzykiem zgodności i wdrażając procesy RODO, ESG, AML czy Whistleblowing.

Ilona Pieczyńska-Czerny

Radca prawny, dyrektor w PwC.

Ekspert w zakresie regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju, w szczególności europejskiej taksonomii i standardów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Uczestniczy w projektach oraz prowadzi szkolenia z tego zakresu. Uczestniczy w pracach grup globalnych w ramach sieci PwC dotyczących raportowania zrównoważonego rozwoju.
Przed dołączeniem do PwC pracowała w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, w tym przez 10 lat na stanowisku Dyrektora Departamentu odpowiedzialnego za nadzór nad emitentami w obszarze sprawozdawczości. Przez kilka lat członek Komisji Nadzoru Audytowego. Od początku powstania Europejskiego Urzędu Giełd i Papierów Wartościowych do 2019 członek rady ESMA.
Wspiera i współtworzy dobre praktyki dla rynku kapitałowego. Członek Komitetu ds. Ładu Korporacyjnego Giełdy przygotowującego zbiór DPSN2021. Przewodnicząca Komisji Etyki powołanej przy Izbie Zarządzających Funduszami i Aktywami. Współtworzyła wraz z grupą ekspertów w ramach Fundacji Polski Instytut Dyrektorów zbiór dobrych praktyk dla komitetów audytu (DPKA2021). Współautor komentarzy z zakresu rynku kapitałowego i autor publikacji prasowych.

Agnieszka Trela

Dyrektorka ds. Prawnych i Administracji w Dr. Miele Cosmed Group S.A.

Radczyni prawna, certyfikowana Approved Compliance Expert (ACO, AMLSO, AWBO, AESGO), Dyrektorka ds. Prawnych i Administracji w Dr. Miele Cosmed Group S.A. - spółce notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Praktyk z ponad 15 – letnim doświadczeniem, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze prawnej spółek kapitałowych, w tym również w projektowaniu i wdrażaniu wewnętrznych systemów zarządzania. Prowadziła wykłady, konwersatoria i ćwiczenia dla studentów studiów dziennych, zaocznych i podyplomowych z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego, prawa cywilnego, prawa karnego oraz prawa Unii Europejskiej.
Autorka publikacji z zakresu postępowania cywilnego.
Pasjonatka prawa, compliance i rozwoju osobistego.

dr hab. Dominika Wajda

Dyrektor Departamentu Prawnego w Alior Bank S.A.

pracownik naukowy Katedry Prawa Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny w Warszawie, autorka i współautorka ponad 100 publikacji naukowych, w tym kilku komentarzy (m.in. komentarza do "Prawa bankowego" czy "Prawa rynku kapitałowego") oraz 3 monografii poświęconym spółkom handlowym, dyrektor Departamentu Prawnego w Alior Bank S.A.

Marcin Zręba

Dyrektor Strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw, Wolters Kluwer Polska

Od najmłodszych lat pasjonuje się technologią, w wieku 14 lat na polskiej demoscenie jako twórca gier komputerowych i magazynów (ziny). Podczas studiów pracował jako programista i architekt, współtworząc narzędzia desktopowe i aplikacje internetowe. Współautor wielu ciekawych pomysłów technologicznych w firmie Tik-Soft, gdzie pracował nad zaspokajaniem potrzeb informatycznych w branży finansowo-księgowej. W Wolters Kluwer od 18 lat przebył ciekawą i długą drogę. Zaczął od bycia testerem programów dla prawników i notariuszy, gdzie poznał procesy i wymagania tych branż. Następnie kierował działem testów, zarządzał projektami IT i był szefem działu IT zajmującego się zaawansowanymi rozwiązaniami eksperckimi. Doświadczenie zdobyte podczas zarządzania ludźmi i wiedza analityczna zaowocowała stworzeniem i późniejszym zarządzaniem działem analizy i zapewnienia jakości.

Po latach zarządzania sprawami ściśle związanymi z IT, kierował również działem sprzedaży oprogramowania prawników, gdzie zdobył wiedzę jak sprzedawać i kontaktować się z klientami. Obecnie jest szefem strategii Wolters Kluwer Polska dla rynków kancelarii prawnych i firm, zwykle mówi: "Kiedyś starałem się odpowiedzieć TAK, kiedy Biznes pytał. Teraz jestem po stronie biznesu i staram się tak pytać ludzi IT by uzyskać pozytywną odpowiedź". Organizator Global Legal Hackathon 2018-2024 w Polsce. Członek jury LegalTechDay. Autor wielu opinii i członek wielu dyskusji na temat rozwoju technologii prawnej.

Twórca i właściciel dwóch startupów, jeden dotyczy gier miejskich, a drugi inteligentnego podejścia do zarządzania ogrodem domowym. Przez lata członek zarządu Polskiego Związku Bluesowego, organizator ponad 50 koncertów - Warsaw Blues Night z wieloma, światowej klasy, gwiazdami bluesowymi. W wolnym czasie, gitarzysta, wokalista i harmonijkarz, zapalony żeglarz (patent jachtu sternika jachtowego) i górski turysta, organizator wielu rejsów po morzach i jeziorach.

Małgorzata Gradek-Lewandowska

radczyni prawna, rzeczniczka patentowa, mediatorka, partnerka w Lewandowski Gradek Lewandowska sp. p. r. pr - ochrona i zarządzanie własnością intelektualną

Ekspertka wpisana na listę Urzędu Patentowego w zakresie usługi IP scan, jako pełnomocnik procesowy prowadzi spory w sprawach własności intelektualnej; reprezentuje klientów podczas negocjacji z zakresu własności przemysłowej: znaków towarowych, patentów, wzorów użytkowych i przemysłowych, praw autorskich i pokrewnych, zwalczania nieuczciwej konkurencji i naruszeń praw własności intelektualnej, prawnych aspektów komercjalizacji, B+R, zarządzania portfelem dóbr niematerialnych, ochrony prawnej marki, renomy, know-how, prywatności, innych dóbr osobistych, obrotu dobrami luksusowymi oraz z sektora FMCG; prawnych kwestii startup-ów, e-commerce, nowych technologii zwłaszcza w usługach finansowych (fintech), działalności prasowej i wydawniczej, branży kreatywnej, mediowej, telekomunikacji, danych osobowych, obsługi projektów informatycznych, szczególnie z wykorzystaniem AI.
Blisko 30 -letnie doświadczenie w zakresie w zakresie własności intelektualnej w połączeniu z przekonaniem, że obecnie prawnik nie może funkcjonować bez technologii wykorzystuje do tworzenia narzędzi Legal Tech.
Początkowo związana z warszawskim biurem kancelarii prawnej Clifford Chance, od wielu lat rozwija praktykę własnej kancelarii w zakresie kompleksowego zarzadzania i ochrony własnością intelektualną w biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem audytów IP niezbędnych w raportowaniu ESG.
Jako mediatorka sądowa i certyfikowany mediator Centrum Mediacji Konfederacji Lewiatan oraz KRRP jest entuzjastką ADR, które popularyzuje na łamach bloga Monolog mediatora.

Ósmy dzień tygodnia przeznaczyłaby … na porządny trening i dobrą książkę w „towarzystwie” dużej porcji czekoladowych lodów - https://www.linkedin.com/in/malgorzata-gradek-lewandowska/

dr Joanna Ostojska-Kołodziej

Adwokat w Zespole Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego kancelarii JDP, kieruje Zespołem Prawa Pracy

Wspiera pracodawców w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, doradza zarówno w bieżących sprawach pracowniczych, jak i w sytuacjach kryzysowych, opracowuje efektywne systemy wynagradzania i motywowania pracowników, uczestniczy w złożonych procedurach restrukturyzacji zatrudnienia i zwolnień pracowniczych, a także doradza w związku z przejściem całości lub części zakładu pracy. Reprezentuje również pracodawców w postępowaniach przed sądami pracy, jeśli polubowne rozwiązanie sporu okazuje się niemożliwe. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego i popularnonaukowych z zakresu prawa pracy.

Ewelina Szydłowska-Kędziera

Prezes Zarządu w Kancelarii IT

Dyrektor departamentu prawnego w Kancelarii IT od 2017 r., a od 2023 r. Prezes Zarządu. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i prawna nowych technologii. Stypendystka Ministerstwa Cyfryzacji i Technologii IDR,wykładowca na azjatyckim uniwersytetach m.in. Universitas Jenderal Soedirman, reprezentant azjatyckich klientów na rynku włoskim. Doradza sektorowi publicznemu i prywatnemu. Członek Rady Nadzorczej KGHM -INOVA Centrum Innowacji Technicznych, Członek Komisji Uchwałodawczej Województwa Dolnośląskiego.Autorka wielu publikacji naukowych oraz aktywna uczestniczka w roli panelisty w prestiżowych konferencjach m.in. XXXIII Forum Ekonomicznym.Biegle włada językiem angielskim oraz indonezyjskim.
Wykształcenie:
Studia podyplomowe w zakresie Executive Master Bussines Administration (tytuł MBA)
Prawo (Uniwersytet Wrocławski – mgr.) Dyplomacja (Uniwersytet Wrocławski-mgr.)
Studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim (specjalizacja w ramach dysertacji doktorskiej: cyberbezpieczeństwo)

Dr Izabela Makowska

Dyrektor ds. Obsługi Prawnej

Izabela Makowska: od 2013 roku odpowiedzialna za sprawy prawne w mBanku Hipotecznym SA oraz za aspekty prawne w wielu innowacyjnych projektach dla banku hipotecznego w Grupie mBanku. Dyrektor ds. Obsługi Prawnej w nielicznej kadrowo instytucji, która pozyskuje specjalistyczne usługi prawne od kancelarii zewnętrznych i od lat funkcjonuje dzięki modelowi usługowemu przy minimalnej ilości etatowych prawników.
Związana z bankowością hipoteczna od 2000r. zawodowo i poprzez zainteresowania naukowe. W 2005 roku obroniła doktorat na podstawie rozprawy doktorskiej dotyczącej reformy kredytów hipotecznych i refinansowania kredytów hipotecznych. Adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych PAN w latach 2008-2011 (badania z zakresu europejskiego prawa umów). Ukończyła też studia podyplomowe Europejskiego Prawa Bankowego i Finansów oraz Rynku Kapitałowego. Zaangażowana w proces konsultacji legislacyjnych w zakresie ksiąg wieczystych, kredytów hipotecznych i listów zastawnych. Uczestniczyła w debacie na temat reformy prawa hipotecznego, jako prelegent na konferencjach, przedstawiciel branży i autor artykułów. Wykładowca licznych szkoleń z zakresu hipoteki. W latach 2006 - 2009 polski delegat do Komisji Prawnej Europejskiej Federacji Hipotecznej. Od 2020 członek VdP Roundtable on Covered Bond Legislation, grupy eksperckiej zajmującej się systematyzowaniem wiedzy na temat europejskich rozwiązań dotyczących emisji tzw. covered bonds (polskie: listy zastawne).

Paweł Zimiński

Adwokat, partner zarządzający kancelarii RK Legal.

Specjalizuje się w sprawach związanych z obsługą inwestycji na rynku nieruchomości. Od wielu lat doradza klientom w sprawach dotyczących obrotu nieruchomościami i przygotowania inwestycji, pomaga w kwestiach prawnych na wszystkich etapach procesu budowlanego.
Reprezentuje m.in. deweloperów, inwestorów, wykonawców, wspólnoty mieszkaniowe oraz właścicieli nieruchomości w sporach sądowych w zakresie roszczeń odszkodowawczych związanych z wadami nieruchomości.
Posiada bogate doświadczenie w obsłudze procesów inwestycyjnych związanych z nieruchomościami, w szczególnościw zakresie reprezentacji klienta w postępowaniach administracyjnych związanych z prowadzeniem inwestycji, przygotowania umów, prowadzenia negocjacji oraz bieżącej obsługi w trakcie prowadzenia inwestycji, jak również̇ po jej zakończeniu.
Dodatkowo reprezentujee klientów w postępowaniach przeciwko sieciom handlowym w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu czynów niedozwolonych tzw. opłat półkowych, posiada doświadczenie w postępowaniu przed sądem arbitrażowym.

Anna Cudna-Wagner

Radca prawnym i Partnerem kierującym praktyką Postępowań Spornych CMS w Polsce.

Reprezentuje przedsiębiorców w sporach cywilnych i gospodarczych przed sądami powszechnymi i trybunałami arbitrażowymi. Specjalizuje się przede wszystkim w sporach dotyczących sektora bankowego oraz prawa konkurencji.
Jej doświadczenie obejmuje reprezentację klientów przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach dotyczących kredytów indeksowanych/denominowanych a także w sporach zbiorowych. Ponadto, reprezentuje klientów w tzw. postępowaniach private enforcement, dotyczących odszkodowań za naruszenia prawa konkurencji. Posiada także kilkunastoletnie doświadczenie w sporach dotyczących walutowych transakcji terminowych (w tym opcji walutowych, CIRS, IRS).
Jest rokrocznie rekomendowana przez międzynarodowe rankingi Chambers and Partners oraz The Legal 500 w dziedzinie postępowań spornych.

Tomasz Nowacki

Dyrektor ds. Obsługi Jednostek Biznesowych Centrali i Spraw Spornych, Departament Prawny, Bank Pekao S.A.

Radca prawny, manager, absolwent EMBA na Uniwersytecie Warszawskim. Od blisko 20 lat zawodowo związany z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.), pełniąc różne funkcje zarządcze w Departamencie Prawnym Banku. Aktualnie odpowiada za wsparcie prawne dla jednostek biznesowych centrali Banku, prowadzenie spraw spornych oraz relacje z kancelariami prawnymi. Ponadto łączy pasję sportową i obowiązki zawodowe jako Członek Rady Nadzorczej profesjonalnego klubu piłki ręcznej SPR Wisła Płock S.A.

Dorota Pielak

Radczyni prawna, partnerka w Lewandowski Gradek Lewandowska sp. p. r. pr - ochrona i zarządzanie własnością intelektualną

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego i reklamy, obsługi prawnej marketingu oraz usług elektronicznych i nowych technologii, w tym prawnych aspektów sztucznej inteligencji. Posiada także duże doświadczenie w doradztwie na gruncie marketingu produktów regulowanych z obszaru Life Science i FMCG: żywności i suplementów diety, produktów leczniczych, wyrobów medycznych, kosmetyków.
Praktykę zawodową zdobywała doradzając przez kilkanaście lat jako prawnik wewnętrzny międzynarodowym markom z szeroko pojętej branży produktów konsumenckich.
Świadczy obsługę prawną w języku angielskim i hiszpańskim na poziomie pełnej biegłości zawodowej oraz doradza klientom w polsko – hiszpańskim aspekcie transgranicznym i prawno – porównawczym, prowadząc w LGL praktykę Spanish Desk.
Redaktorka naczelna bloga Biznes z pomysłem – zbioru publikacji o tym, jak w biznesie wykorzystać narzędzie jakim jest własność intelektualna.

Ósmy dzień tygodnia prawdopodobnie spędziłaby poznając sekretne życie kotów i ...science – fiction - https://www.linkedin.com/in/dorota-pielak-b28a434/