ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM IT – jak zmienia się rola Lidera IT?

Start date:
29.11.2021
End date:
30.11.2021

Lucyna Michniewicz-Ślaska

CIO w VOX Capital Group

Absolwentka Politechniki Poznańskiej, z grupą VOX związana od 2005 roku. Odpowiedzialna za realizację celów strategicznych Grupy w obszarze nowych technologii.
Na co dzień udowadnia, że odpowiednio wykorzystana technologia pozwala uzyskać przewagę rynkową i stworzyć nową wartość dla firmy i klienta. Promotorka zwinnych metod pracy i samoorganizujących się, interdyscyplinarnych zespołów opartych na wartościach.
Laureatka wyróżnień: Strong Women in IT 2019, SAP Innovation Award 2011 - the most innovative implementation in SAP.

Ireneusz Piecuch

Senior Partner, Kancelaria DGTL

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Radca Prawny – współzałożyciel i starszy partner w kancelarii DGTL. Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego na stanowiska prawniczych w Polsce i za granicą (w tym prawie kilkanaście lat w IBM) a także na stanowiskach menadżerskich i zarządczych w spółkach ICT. Obecnie zajmuje się doradzaniem klientom w obszarze realizacji kompleksowych projektów cyfrowych oraz w procesach fuzji i akwizycji. Autor wielu artykułów poświęconych branży teleinformatycznej oraz bloga „Granice Rewolucji Cyfrowej”.

Jan Pieczykolan

Product and Software Development Director, AirHelp

Menedżer z 20 letnim doświadczeniem w IT. Posiada doświadczenie w zakresie inżynierii oprogramowania, sprzedaży, zarządzaniu produktem oraz doradztwie i outsourcingu – personalnym oraz aplikacyjnym. Współpracował zarówno ze startupami, jak i korporacjami o zasięgu globalnym, pomagając im realizować programy transformacyjne, jak i wdrożenia nowych produktów. Od kilku lat dodatkowo zaangażowany w realizację podyplomowych studiów menedżerskich – „Menedżer IT” na Politechnice Gdańskiej. Miłośnik gór mieszkający od kilku lat w Gdańsku.

Agata Polak

Head of HR w VOX Capital Group

Od 4 lat związana z Grupą Kapitałową VOX na stanowisku Head of HR. Wspólnie z zespołem odpowiada inicjowanie, prowadzenie działań wspierających rozwój kultury organizacyjnej i pracowników. Współpracuje z menedżerami i zespołami w zakresie zwiększania skuteczności działań, rozwoju umiejętności menedżerskich, polepszania komunikacji, przepływu informacji i współpracy czy też przechodzenia przez zmiany. Pracuje jako agile coach w procesie rozwoju kultury zwinności.
W swojej praktyce korzysta z szeregu narzędzi, jak coaching (CoachWise Equipped), Moderuje warsztaty przy użyciu narzędzi facylitacyjnych (Certyfikat Process Iceberg Brytyjskiego Instytutu Zarządzania ILM), Design Thinking czy mentoring.

Łukasz Filut

CEO, DAC Software Polska

Pierwszy lider zmiany w DAC Software. Z serca Scrum Master, z nadania prezes DAC Software - spółki informatycznej holdingu EDP Auto i “robiącej” IT dla wszystkich swoich marek, m. innymi Qarson.
Praktyk metodyk zwinnych od ponad 10 lat. Specjalizuje się w wykorzystaniu Scruma oraz LeSS (Large-Scale Scrum). Wdrażał zwinność w wielu branżach - IT, automotive, retail, szkolnictwie czy marketingu. Zbierał zwinne doświadczenie pracując od członka zespołu wytwórczego, Scrum Mastera, Właściciela Produktu po managera odpowiedzialnego za transformację, portfolio czy strategię firmy.
Wykładowca, trener oraz opiekun studiów podyplomowych “Agile w zarządzaniu usługami” na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Współtwórca gier managerskich uczących metodyk zwinnych.
Pracował dla takich firm jak Grupa Allegro, PayU, Qarson, TEB Akademia/Wyższe Szkoły Bankowe

Piotr Puczyński

Lider zmian, PRP

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i IESE Business School w Barcelonie. Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego, na stanowiskach menadżerskich i zarządczych w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i technologicznym. Lider zmiany. Wspomaga organizacje w procesach pozytywnych transformacji i wspiera w zarządzaniu rozległymi projektami zmiany. Koncentruje się głównie na technologii i operacjach, z praktyczną wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości. Zaangażowany w tworzenie strategii, konsultacje, wystąpienia i prowadzenie sesji związanych z zarządzaniem zmianą, nowymi technologiami i bankowością. Autor książki „Zarządzanie zmianą, czyli jak przeżyć nieustającą przeprowadzkę”, oraz wielu artykułów na temat cyberbezpieczeństwa i efektywnego wykorzystania technologii.

Grzegorz Warda

Team Leader, HL TECH

Manager zespołu Product Ownerów w HL Tech. Od ponad 13 lat związany z domeną IT i sektorem finansów, gdzie w roli Analityka Biznesowego/Product Ownera brał udział w realizacji licznych projektów optymalizujących procesy biznesowe w organizacjach, a także dostarczających nowe usługi/produkty dla Klientów.
Pasjonat analizy biznesowej oraz metodyk zwinnych, pomaga organizacjom uwolnić ich potencjał w dostarczaniu wartości biznesowej.
Poza godzinami pracy jego pasjami są astronomia oraz turystyka rowerowa, ponadto od 2 lat podejmuje kolejne wyzwania i pokonuje własne słabości biorąc udział w ultramaratonach rowerowych

Anna Wiącek-Kocot

partner w zespole strategii i transformacji IT, Technology Strategy & Architecture, Deloitte Advisory,

Anna ma dwudziestoletnie doświadczenie w konsultingu i usługach IT dla biznesu. Specjalizuje się w obszarze projektowania i wdrażania rozwiązań technologicznych, budowania strategii IT oraz redefinicji roli działów IT w organizacji. Wspólnie z kilkudziesięcioosobowym zespołem doradza klientom w projektowaniu architektury korporacyjnej, przygotowaniu transformacji technologicznych i organizacyjnych oraz wspiera w ich realizacji.

Łukasz Wierciński

Head of Technology Center, Roche

Lider z kilkunastoletnim doświadczeniem w przewodzeniu zespołom IT, zarówno budując je od nowa, skalując, jak i usprawniając istniejące struktury. Obecnie Head of Technology Center w Roche, gdzie przewodzi zespołowi 800+ osób technicznych i zarządza rocznym budżetem 125+ mln złotych. Zwolennik dzielenia się wiedzą i rozwoju osobistego, stąd częsty uczestnik i prezenter na konferencjach branżowych. Prywatnie fan sportu, a ostatnimi czasy w szczególności dyscyplin wytrzymałościowych.

Roman Kapuściński

CIO, FeelWel

Od ponad 20 lat związany z branżą IT.

Doświadczenie i wiedzę zdobywał w różnych miejscach. Przeprowadzał transformację cyfrową w różnych obszarach. Zaczynając od infrastrukturalnych sieciowych i serwerowych a kończąc na rozwiązaniach wspierających m.in. analitykę, produkcję, sprzedaż, ecommerce, finanse i księgowość.
W pracy, w zależności od potrzeb, wykorzystuję różne standardy [ITIL, TOGAF, COBIT, Agile, ISO27001, itp.] wspierające optymalne zarządzanie IT.