radca prawny, lider zespołu sporno-sądowego | JWP Rzecznicy Patentowi
Małgorzata Furmańska jest radcą prawnym, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej (IP), zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prowadzi wykłady i szkolenia z tego zakresu.
Ogromne doświadczenie w reprezentowaniu firm przy sporach sądowych i w urzędach patentowych, zdobywała w warszawskich kancelariach prawnych, a od 2011 roku jest związana z Kancelarią JWP Rzecznicy Patentowi.
Małgorzata Furmańska reprezentuje przedsiębiorców opracowujących i wdrażających innowacyjne rozwiązania, a także współpracuje w przygotowywaniu strategii zabezpieczenia praw dotyczących wynalazków w zakresie nowych technologii m.in. rozwiązań informatycznych (AI) czy działań w metaverse. Doradza przy tworzeniu portfolio praw własności przemysłowej i utworów prawa autorskiego, poprzez przeprowadzenie due dliligence, zawieranie umów nabycia i umów licencyjnych. Wspiera klientów w budowaniu kompleksowych programów innowacji pracowniczych w przedsiębiorstwach.
radca prawny i rzecznik patentowy/ JWP Rzecznicy Patentowi
Dr Tomasz Gawliczek specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej, zwłaszcza praw wyłącznych do znaków towarowych, designu oraz reguł uczciwej konkurencji. Jako radca prawny i rzecznik patentowy wspiera przedsiębiorców na wszystkich etapach sporów dotyczących IP: przygotowuje kompleksowe strategie postępowania, prowadzi negocjacje ugodowe, a także zastępuje klientów przed urzędami ds. własności przemysłowej (UPRP, EUIPO) oraz przed sądami ds. własności intelektualnej i sądami administracyjnymi. Posiada również bogate doświadczenie procesowe zdobyte na wokandzie Sądu Unii Europejskiej w Luksemburgu.
Stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym ukończył stacjonarne studia doktoranckie. Przygotowana przez niego rozprawa doktorska pt. „Ochrona znaku towarowego w polskim prawie karnym gospodarczym” otrzymała nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii w XX edycji konkursu organizowanego przez Urząd Patentowy RP na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej. Obecnie prowadzi wykłady na aplikacji rzecznikowskiej.
Jako jeden z pierwszych polskich prawników ukończył na Uniwersytecie Strasburskim specjalistyczne studia podyplomowe z zakresu prowadzenia transgranicznych sporów patentowych w Europie, które przygotowują m.in. do występowania przed Jednolitym Sądem Patentowym (UPC).
Regularnie publikuje artykuły dotyczące różnych aspektów ochrony praw własności intelektualnej. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczno-szkoleniowe, które zdobywał m.in. jako prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach branżowych z zakresu designu, e-commerce oraz life science.
aplikant adwokacki | JWP Rzecznicy Patentowi
Magdalena Gontarz jest aplikantką adwokacką, ukończyła także studia podyplomowe na kierunku prawo spółek. Specjalizuje się w sprawach spornych i sądowych dotyczących ochrony własności intelektualnej, zwłaszcza ochrony znaków towarowych i innych oznaczeń odróżniających.
W codziennej pracy przygotowuje projekty m.in. opinii prawnych oraz pism w postępowaniach spornych prowadzonych przed Urzędem Patentowym RP oraz Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Przynależy do Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.
rzecznik patentowy | JWP Rzecznicy Patentowi
Arletta Miciukiewicz-Dutt posiada uprawnienia rzecznika patentowego oraz pełnomocnika ds. znaków towarowych i wzorów przemysłowych.
Prowadzi postępowania zgłoszeniowe i sporne w sprawach uzyskiwania praw ochronnych na znaki towarowe i wzory przemysłowe, w trybie krajowym przed Urzędem Patentowym RP, wspólnotowym przed Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz międzynarodowym przed Urzędem ds. Własności Intelektualnej w Genewie (WIPO).
Doradza firmom w zakresie budowania i zarządzania portfolio praw własności przemysłowej, a także, przygotowuje opinie na temat zdolności rejestrowej przedmiotów własności przemysłowej.
krajowy i europejski rzecznik patentowy | JWP Rzecznicy Patentowi
Paulina Młynarska jest krajowym i europejskim rzecznikiem patentowym ze zdanym egzaminem EQE (European qualifying examination) oraz uprawnieniami profesjonalnego pełnomocnika przed Jednolitym Sądem Patentowym (UPC) - European Patent Litigator. Specjalizuje się w europejskim i międzynarodowym prawie patentowym. Jako absolwentka Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej posiada gruntowne przygotowanie techniczne zwłaszcza z dziedziny mechaniki, elektroniki, automatyki i robotyki. Świadczy całościowe wsparcie w zakresie ochrony patentowej. Wykonuje badania patentowe i analizy stanu techniki pod kątem zdolności patentowej rozwiązań oraz czystości patentowej w ramach tzw. oceny freedom to operate (FTO). Jako profesjonalny pełnomocnik prowadzi postępowania dla polskich, europejskich i międzynarodowych zgłoszeń patentowych. Zarządza również zagranicznymi portfolio patentowymi. Świadczy wsparcie w postępowaniach spornych oraz w procesie budowania strategii patentowej. Prowadzi ponadto działalność edukacyjną skierowaną zarówno do przedsiębiorców i twórców, jak i przyszłych rzeczników patentowych przygotowujących się do egzaminów EQE koniecznych do zdobycia uprawnień europejskiego rzecznika patentowego.