Powered by chatwoo.com

Incoterms 2020, II edycja

Jak zawrzeć bezpieczną umowę handlową po 1 stycznia 2020 roku?

Data rozpoczęcia:
11.03.2020
Data zakończenia:
12.03.2020

Prelegenci

mec. Monika Ciechomska

Radca prawny, Starszy Prawnik w Kancelarii RKKW

Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz międzynarodowego kursu Venture Deals poświęconego międzynarodowym aspektom biznesowym transakcji VC.
Mec. Ciechomska jest prawnikiem transakcyjnym z doświadczeniem w obsłudze krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu IPO. Zajmuje się pełnym zakresem spraw korporacyjnych. Posiada dużą praktykę w przygotowywaniu i negocjowaniu wielu umów handlowych w tym międzynarodowych. W swojej codziennej pracy zajmuje się również doradztwem w zakresie bieżącego prawa spółek, compliance, ładu korporacyjnego, finansów korporacyjnych i finansowania kapitałowego.
Doradza klientom we wszystkich rodzajach transakcji M&A przeprowadzanych przez fundusze private equity/venture capital oraz na wszystkich etapach rozwoju podmiotów. Wspiera klientów w inwestycjach seed capital/start-up i pomaga im inwestować w już rozwinięte spółki. Nadzoruje badania prawne due diligence spółek wszystkich branż. W imieniu klientów opracowuje i negocjuje różnego rodzaju umowy – w tym umowy inwestycyjne, umowy partnerskie czy też umowy joint venture.

Dariusz Kulgawczuk

Partner, Radca Prawny Kancelarii Prawnej RKKW-KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, LL.M.

Specjalizuje się w bieżącej obsłudze spółek, w tym z branży ubezpieczeniowej, produkcyjnej oraz budowlanej, jak też spółek z udziałem Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Doradzał w złożonych sporach prawnych o charakterze korporacyjnym, nieruchomościowym, ubezpieczeniowym oraz związanych z własnością intelektualną i inwestycjami budowlanymi. Doradzał przy transakcjach M&A oraz transakcjach związanych z obrotem nieruchomościami. Autor publikacji z zakresu prawa handlowego i procesowego, współautor pozycji „Orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawach z zakresu prawa spółek handlowych” wyd.: 2006 – 2009, 2009 – 2010, oraz 2011- 2012. Wykładowca na krajowych i międzynarodowych konferencjach i seminariach dotyczących prawa gospodarczego, w szczególności zaś poświęconych prawu spółek oraz rozwiązywaniu sporów prawnych. Arbiter Sądu Polubownego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim. Specjalizacja w zakresie: Prawo spółek, Spory korporacyjne, Własność intelektualna. Umowy (Kontrakty). Postępowanie sądowe i arbitraż.

dr Jarosław Szewczyk

Partner w Kancelarii RKKW - KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy – Radcowie prawni i adwokaci sp. p.

Doktor nauk prawnych, adwokat i Partner w Kancelarii RKKW - KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy – Radcowie prawni i adwokaci sp. p.
Absolwent polskich i zagranicznych studiów prawniczych oraz studiów LL.M. z zakresu ekonomicznej analizy prawa (EMLE). Zajmuje się doradztwem na rzecz spółek publicznych, funduszy VC/PE, domów maklerskich oraz banków. Doradzał w licznych transakcjach fuzji i przejęć (M&A), przy finansowaniu przedsiębiorstw oraz umowach typu JV. W kancelarii RKKW odpowiedzialny za liczne projekty z elementem międzynarodowym. Zajmuje się doradztwem przy strukturyzowaniu transakcji, prawem ochrony konkurencji, wdrażaniem nowoczesnych technologii w sektorze finansowym (FinTech) oraz aspektami karnymi niedozwolonych zachowań na rynku kapitałowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych w Krakowie oraz Warszawie zajmując się głównie transakcjami fuzji i przejęć (M&A), umowami handlowymi, rynkami kapitałowymi, transakcjami bankowymi i finansowymi. Laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Laureat konkursu „Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2018”, nagrody ORA w Warszawie za uzyskanie najlepszego ogólnego wyniku z egzaminów adwokackich w 2015 r. w Izbie Warszawskiej, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych doktorantów, Finalista konkursu „Droga na Harvard”. Autor licznych publikacji poświęconych prawu gospodarczemu, prawu cywilnemu, bankowemu i ubezpieczeniowemu.

Tomasz Rusak

Prezes Zarządu, Rusak Business Services

Rusak Business Services to jedna z wiodących firm doradczych w zakresie cła i handlu zagranicznego na polskim rynku. Tomasz Rusak skupia się na konsekwentnym rozwoju firmy eksperckiej, w której prawie 30 lat działalności pozwoliło zbudować zespół profesjonalistów w tematyce celnej oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi kontrahentami. Jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami największych spółek na rynku nieruchomości w Polsce. Jako dyrektor finansowy i członek zarządu w Atlas Management Company (Poland), przez sześć lat był odpowiedzialny za zarządzanie polską częścią funduszu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, inwestującego w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w Europie Środkowo-Wschodniej. Następnie, w latach 2010-2013 pełnił funkcję dyrektora finansowego w ORCO Property Group w Polsce, międzynarodowej grupie inwestującej w nieruchomości, notowanej m.in. na giełdach w Warszawie i Pradze. W ostatnich latach pracował jako dyrektor finansowy w Hochtief Development Poland. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Finanse i Bankowość. Ponadto, studiował finanse międzynarodowe na Lunds Universitet, Szwecja, a także zarządzanie ryzykiem na Gerhard-Mercator-Universität w Duisburgu, Niemcy (obecnie: Universität Duisburg-Essen). Ukończył również program Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

Marek Tarczyński

Przewodniczący Rady Izby, Polska Izba Spedycji i Logistyki

Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Samochodowego Charkowskiego Instytutu Samochodowo-Drogowego. Prezes Zarządu Terramar Gdynia od 1993 roku. Pracę zawodową rozpoczął w C. Hartwig Gdynia kierując m.in. działami marketingu i transportu samochodowego. Od 1993 roku członek Rady Polskiego Związku Spedytorów Międzynarodowych, potem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, a od 2005 roku jej przewodniczący. Wiceprzewodniczący
CLECAT (Europejskie Stowarzyszenie Przewoźników, Transportowców, Spedytorów
i Agentów Celnych) od 2013 roku.