Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na II edycję szkolenia, które powstało z połączenia wiedzy ekspertów - praktyków w tematyce zrównoważonego rozwoju oraz informacji zwrotnych, otrzymanych od uczestników pierwszej edycji (w trakcie szkolenia oraz po jego zakończeniu).
„Szkolenie SEG i Rzeczpospolitej to bardzo solidnie przygotowana, merytoryczna i praktyczna dawka wiedzy o ESG. Niewątpliwą zaletą kursu jest możliwość spotkania się z praktykami i zadawania pytań ekspertom. Kurs wnosi istotna wartość dla osób potrzebujących uporządkowania swojej wiedzy i uszczegółowienia poszczególnych tematów ważnych w obecnej chwili na rynku.”
Magdalena Sułek-Domańska, Manager ds. zrównoważonego rozwoju
„Kurs zarówno pod kątem merytorycznym, jak i organizacyjnym, przygotowany był perfekcyjnie :) Ogromna dawka bardzo praktycznej wiedzy przekazana przez najlepszych profesjonalistów z branży.”
Izabella Mazur-Poniatowska, CEO agencji kreatywnej Lapart Creation & Design
Inwestorzy i klienci, oceniając wiarygodność firmy nie patrzą już też tylko na jej sytuację finansową, ale również na jej wpływ w obszarze środowiskowym, społecznym i pracowniczym. Spółki, które nie analizują ryzyk ESG i nie budują swojej strategii biznesowej w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju stają się mniej atrakcyjnym partnerem do współpracy i gorzej ocenianym obiektem inwestycyjnym.
Krąg podmiotów zobowiązanych prawem do raportowania w obszarze zrównoważonego rozwoju będzie się systematycznie zwiększał. Im szybciej firma zacznie wdrażać zasady zrównoważonego rozwoju w swoją codzienność biznesową, tym większe odniesie korzyści i lepiej przygotuje się do planowanych zmian prawnych.
Podczas szkolenia uczestnicy:
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom fundamentów rzetelnego raportowania zagadnień ESG oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu w firmie. W ramach szkolenia zostanie omówione otoczenie regulacyjne, zarówno pod kątem istniejących wymogów jak również toczących się procesów legislacyjnych. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się eksperci od lat zawodowo zajmujący się zagadnieniami z obszaru zrównoważonego rozwoju.
Na szkolenie zapraszamy:
Czas trwania szkolenia to 10 dni szkoleniowych, 60 godzin, formuła online.
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest Partnerem Merytorycznym projektu.
Dla pracowników Spółek Członkowskich SEG przewidziana jest zniżka 50%.
Terminy i tematyka spotkań:
1 dzień 15.09.2022 - Wprowadzenie do raportowania zrównoważonego rozwoju
Historia ESG - od CSR do zrównoważonego rozwoju, Obecne wymogi regulacyjne
Kogo interesują dane niefinansowe, Przegląd badań i analiz dotyczących tematyki ESG
2 dzień 22.09.2022, Otoczenie regulacyjne
Standardy raportowania i wytyczne, Rozporządzenie w Sprawie Taksonomii, Rozporządzenie 2019/2088 SFRD, Dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive, Audyt danych niefinansowych
3 dzień 06.10.2022 Jak się przygotować do raportowania?
Różne rodzaje kapitału, Organizacja procesu raportowania w firmie, Identyfikacja interesariuszy
Badanie istotności, Metodologia zbierania i agregacji danych, Jak się przygotować do raportowania? Case study.
4 dzień 13.10.2022 Identyfikacja łańcucha wartości
Co to jest i łańcucha wartości i dlaczego należy go identyfikować?, Upstream i downstream – jak powstaje produkt i co się dalej z nim dzieje?, Audyty podwykonawców, Gospodarka Obiegu Zamkniętego
5 dzień 27.10.2022 Obszar środowiskowy
Obszar środowiskowy, Omówienie wskaźników i ich interpretacja, Pożądane wartości wskaźników, Liczenie emisji gazów cieplarnianych, Obszar środowiskowy. Case study
6 dzień 03.11.2022 Obszar społeczny i ładu korporacyjnego
Zagadnienia ładu korporacyjnego, Ryzyka dotyczące obszaru społecznego i ładu korporacyjnego
Omówienie wskaźników i ich interpretacja, Obszar społeczny i ładu korporacyjnego. Case study
7 dzień 17.11.2022 Obszar pracowniczy
Prawa pracownicze, Ryzyka pracownicze, Zagadnienia różnorodności, Omówienie wskaźników i ich interpretacja i pożądane wartości wskaźników, Obszar pracowniczy. Case Study.
8 dzień 01.12.2022 Dobre praktyki raportowania, a wymogi inwestorów
Wybrane zagadnienia z poszczególnych raportów, Najważniejsze niedostatki w raportowaniu środowiskowym, Dobre praktyki raportowania, Rozporządzenie 2019/2088 SFRD
9 dzień 08.12.2022 Raportowanie Taksonomii w praktyce
Raportowanie zgodności z Taksonomią SF, Zgodność wydatków operacyjnych z Taksonomią, Zgodność nakładów inwestycyjnych z Taksonomią
10 dzień 15.12.2022 Dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive
Zmiany w raportowaniu zrównoważonego rozwoju, ESRS Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju
Ze względu na praktyczny charakter zajęć liczba miejsc jest ograniczona.
W związku z tym, że szkolenie ma charakter cykliczny i odbywa się w przeciągu 4 miesięcy jako organizator nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy z przyczyn niezależnych od nas któreś z zajęć nie będzie musiało zostać przełożone na możliwie jak najbliższy termin.
O takich przypadkach będziemy na bieżąco informować uczestników wydarzenia. Z naszej strony będziemy dokładać wszelkich starań, aby zajęcia odbywały się zgodnie z harmonogramem.
Organizacja:
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej. W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy.
Rekomendowane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz materiały w wersji elektronicznej.