III POLISH FOOD EXPORT FORUM

Start date:
14.05.2015
End date:
14.05.2015

Description

 

W imieniu redakcji dziennika ,,Rzeczpospolita’’ serdecznie zapraszamy na III POLISH FOOD EXPORT FORUM, które odbędzie się
o godzinie 9:30, 14 maja 2015 roku w Warszawie.

 

Z roku na rok eksport branży spożywczej zwiększa swoją wartość i obecnie jest najbardziej dynamicznym w całej wymianie handlowej.
W I półroczu 2014 r. eksport przemysłu spożywczego wzrósł aż o 14% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Spożycie żywności na świecie stale wzrasta w szczególności najbardziej w krajach rozwijających się w tym Azji i Afryce, a także na rynkach wschodnich. Ożywienie sprzedaży produktów FMCG odnotowuje również Europa (wzrost o 3,8% w II kwartale br.).

 

Wyzwaniem dla branży spożywczej może być obniżony popyt w kraju i zwiększone moce produkcyjne polskich przedsiębiorstw. Dlatego firmy zainteresowane są wzrostem wymiany handlu zagranicznego poprzez poszukiwanie nowych rynków zbytu. W obecnej sytuacji geopolitycznej istnieje wiele barier i ryzyk związanych z handlem na poszczególnych rynkach.

 

Jak się przed nimi ustrzec? Jak się przygotować do ekspansji na nowe rynki? Jakie są trendy w eksporcie? Które kraje są najbardziej perspektywiczne dla branży spożywczej? Podczas III edycji POLISH FOOD EXPORT FORUM, eksporterzy uzyskają odpowiedzi na te pytania. Ponadto podczas wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli możliwość przeprowadzenia bezpośrednich rozmów B2B z zagranicznymi przedstawicielstwami gospodarczymi.

 

Trzecia edycja POLISH FOOD EXPORT FORUM jest kontynuacją idei spotkań biznesowych dla sektora spożywczego, które są płaszczyzną wielu debat i dyskusji skupiających przedstawicieli największych eksporterów, kadrę kierowniczą z branży spożywczej, reprezentantów instytucji, agencji proeksportowych oraz władz rządowych.
 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji z KONFERENCJI: