FORUM DYREKTORÓW OPERACYJNYCH 2018

Data rozpoczęcia:
27.03.2018
Data zakończenia:
28.03.2018

Prelegenci

Bartosz Brosowski

Master Black Belt, Lean Six Sigma Solutions

Zajmuje się filozofią Lean Six Sigma od 1999 roku, rozpoczynając współpracę z koncernem General Electric w obszarze finansów. Przechodząc wszystkie szczeble edukacji w zakresie programu optymalizacji procesów Six Sigma i Lean management, po realizacji strategicznych projektów przynoszących firmie określone korzyści finansowe i szanse rozwoju, w roku 2004 uzyskał certyfikat Master Black Belta. Dzięki licznym szkoleniom zagranicznym i bogatej wiedzy praktycznej, osiągnął liczne międzynarodowe certyfikaty metodologii Lean Six Sigma, Project Management i Work-Out. Jako Project Leader prowadził około 60 strategicznych projektów przynoszących 11,47 mln $ zysku w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jako trener przeszkolił ponad 500 Process Managerów, 400 Green Beltów i 200 Black Beltów oraz 200 Project Managerów i Lead Facilitatorów, co zaowocowało licznymi certyfikacjami. Realizując strategię rozwoju programu Lean Six Sigma w GE Capital, zdobył wiele nagród za udane wdrożenia projektów i całych metodologii. Implementował całościowe programy Project Management Office, odpowiadając za zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie systemu zarządzania portfelem projektów. Jest twórcą strategii wdrożenia i rozwoju metodologii Lean Six Sigma w wielu firmach różnych branż i sektorów. Silnie współpracuje z branżą BPO i SSC w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów. Regularnie wspiera PMI Poland Chapter jako wykładowca.

Krzysztof Dresler

Doradca kredytowy - wspiera firmy w zarządzaniu finansami

Krzysztof Dresler posiada dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości oraz instytucjach rynku kapitałowego. Obecnie jest prezesem zarządu ICRA (www.icra.com.pl), partnerem i wspólnikiem: BAAK – Biura Analiz Apkilacji Kredytowych (www.baak.com.pl) oraz Capitalia (www.capitalia.pl). Jest także zaangażowany w inne komplementarne przedsięwzięcia.
Przez ponad 10 lat pracował w bankowości, nadzorując jako wiceprezes zarządu PKO Bank Polski SA w latach 2008-2011 obszar ryzyka i windykacji, a czasowo także bankowość inwestycyjną. Krzysztof był Przewodniczącym Komitetu ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Przewodniczącym Komitetu Kredytowego Banku. W latach 2010-2012 był sekretarzem Rady Nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.
W 2012 roku został odznaczony odznaką honorową Prezesa Narodowego Banku Polskiego „Za zasługi dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”.
We wcześniejszym okresie Krzysztof nadzorował zarządzanie aktywami i pasywami jako Dyrektor Zarządzający w Pekao SA, a jako Chief Financial Officer oraz Reporting Officer w Xelion Doradcy Finansowi Unicredit Group także obszary strategii, planowania, kontrolingu oraz politykę kadrową, politykę wynagradzania sieci, politykę kosztową oraz kwestie podatkowe.
W ramach pracy zawodowej uczestniczył w wielu seminariach i konferencjach. Odbył m.in. staż w spółce Depository Trust Company (Nowy Jork), ukończył kurs dla kandydatów na doradców inwestycyjnych oraz kurs kandydatów Chartered Financial Analyst (CFA), a także studium dla dyrektorów finansowych. Jest certyfikowanym doradcą rynku New Connect.
Jest członkiem wielu organizacji, m.in. Global Association of Risk Professionals, Professional Risk Management International Association, Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego (Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi) oraz Rady Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego EFPA Polska.
Krzysztof mówi płynnie po angielsku i niemiecku oraz zna język rosyjski. Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia filozoficzne w Collegium Civitas, program menedżerski "Zarządzanie dla przywództwa w biznesie" przygotowany przez University of New Brunswick, a także Studia Podyplomowe "Studium Controlingu Bankowego".

Wiesława Dróżdż

Trener biznesu ,certyfikowany coach, konsultant w obszarach komunikacji i wystąpień publicznych

Jest certyfikowanym coachem, trenerem oraz praktykiem. Ukończyła podyplomowe studia coachingu na SWPS w Warszawie oraz uzyskała certyfikację wg standardów akredytacji profesjonalnych coachów ICF na poziomie Associated Certified ACC oraz Akredytację Professional Certified Coach PCC. Specjalizuje się
w treningach kompetencji miękkich menedżerów, komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, standardów obsługi oraz w doradztwie Public Relations. Reprezentowała trzech ministrów finansów na stanowisku rzecznika prasowego i z-cy dyrektora biura ministra, zarządzając komunikacją resortu. Jest wykładowcą Uczelni Techniczno – Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia między innymi w tematach: psychologii menedżera, komunikacji interpersonalnej i społecznej oraz procesów podejmowania decyzji. Pomaga przedsiębiorcom w budowaniu marki własnej oraz w rozwoju kompetencji „miękkich” menedżera. Dzięki indywidualnie przygotowywanym programom treningowo - coachingowych zwiększa efektywność zarządzania i komfort pracy menedżerów w obszarze współpracy zarówno z klientami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

Robert Gontkiewicz

Prezes Zarządu, Optimatis

Doświadczony ekspert w zarządzaniu, wieloletni partner i coach managerów IT oraz pasjonat nowoczesnych rozwiązań w obszarze zarządzania. Umiejętnie łączy dwa odrębne światy: biznes i skomplikowane procesy informatyczne, tak aby sprostać oczekiwaniom dynamicznie zmieniających się realiów biznesowych. Doradca biznesowy zarządów oraz kadry kierowniczej polskich i zagranicznych firm. Lider zespołów odpowiedzialnych za doradztwo strategiczne, optymalizację procesów oraz implementację efektywnych rozwiązań informatycznych, wspierających funkcjonowanie kluczowych pionów organizacyjnych w firmie. Z sukcesem wdraża i zarządza złożonymi projektami związanymi z transformacją IT, rozwiązaniami wspierającymi budowanie wartości firm, optymalizacją procesów czy zarządzaniem usługami. Doradza w zakresie podnoszenia efektywności działów biznesowych, strategicznych i wsparciowych. W trakcie wieloletniej kariery zawodowej zrealizował ponad 80 projektów z obszaru optymalizacji procesów informatycznych w tym, zarządzania usługami IT, bezpieczeństwa IT oraz IT Governance. Członek Zarządu w IT Service Management Forum Polska (itSMF Polska). Członek międzynarodowych stowarzyszeń ISACA oraz Help Desk Institute Central Europe Poland (HDI CE Poland). Prywatnie pasjonat historii, kultury i życia codziennego starożytnego Egiptu.

Izabela Kesselring

HR Manager ds. Rekrutacji i Rozwoju w Fiege E-COM Logistics

Z wykształcenia ekonomistka z dyplomem MBA. Od ponad 20 lat pracuje w obszarze związanym
z HR, marketingowym i wizerunkowym zarządzaniem przedsiębiorstwem, w tym budowaniem marki pracodawcy. Specjalizuje się w dziedzinie zarządzania kompetencjami, badania potencjału rozwojowego pracowników, zarządzania talentami na potrzeby planowania rozwoju, aspektów motywacyjnych, a także analizy potrzeb szkoleniowych i projektowania działań rekrutacyjnych.
Coach, facylitator procesów grupowych, dyplomowany asesor sesji Assessment & Development Center, certyfikowany trener metody Points of You®

Sylwia Kłyczek

Konsultant ds. rekrutacji, Manager Zarządzający SMART Recruitment

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwerystetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doświadczony manager z ponad 17 letnią praktyką w strukturach operacyjnych, sprzedażowych i HRowych. Trener biznesu, certyfikowany coach ICF i konsultant HR, właściciel i ekspert butikowego biura rekrutacji SMART Recruitment. Od 15 lat rekrutuje opierając się na jakościowym podejściu do wyboru najlepszego Kandydata. Pracowała w korporacjach zajmując stanowiska od Dyrektora Sprzedaży po Prezesa Zarządu (Agora S.A, Impel S.A, Randstad Polska) na codzień współpracuje z międzynarodowymi korporacjami w charakterze Business Partnera w obszarze rekrutacji. Od 3 lat właściciel SMART Recruitment – butikowego biura rekrutacji specjalistów i managerów oraz Grupy SMART firmy z obszaru consultingu HR. W trakcie swojej pracy z sukcesem zakończyła ponad 190 projektów rekrutacyjnych zarówno do własnych struktur oraz na zlecenie Klientów. Na co dzień współpracuje z biznesem, rekrutując, doradzając. Gościnnie jest wykładowcą wyższych uczelni w obszarze rozwiązań HR.

Anna Krawcewicz

Trener biznesu, psycholog, coach, konsultant HR Właściciel firmy doradczo-szkoleniowej Mind UP

Psycholog biznesu, coach i trener z międzynarodową akredytacją (szkolenie i certyfikacja w Wielkiej Brytanii). Od 14 lat współpracuje z biznesem w zakresie projektów rozwojowych, oceny kompetencji i rekrutacji pracowników. Tworzy i realizuje projekty doradcze i rozwojowe dla polskich i międzynarodowych korporacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w takich sektorach jak: sprzedaż, FMCG, bankowość, motoryzacja. Wspiera managerów w efektywnym zarządzaniu zespołami, jak i pracowników w temacie motywacji i rozwoju zawodowego. Posiada bardzo bogate doświadczenie w projektowaniu i realizacji kompleksowych programów rozwojowych (projekty obejmujące diagnozę i rozwój kompetencji miękkich). Autorka wielu programów rozwojowych i narzędzi oceny kompetencji. Przez wiele lat sprzedawała usługi i zarządzała projektami, wykorzystując i poszerzając z sukcesem portfolio technik perswazyjnych, sprzedażowych i negocjacyjnych, dzięki czemu łączy obecnie umiejętności trenerskie z doświadczeniem praktycznym. Studia psychologiczne ukończyła ze specjalizacją pracy i stresu. Ceniony ekspert i autorka licznych publikacji z dziedziny rozwoju osobistego, rekrutacji i identyfikacji potencjału pracowników. Właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Mind UP /www.mind-up.pl/.

Tomasz Król

Ekspert w dziedzinie wdrażania Lean Management, Dyrektor Zarządzający, Instytut Doskonalenia Produkcji

Twórca, a obecnie dyrektor zarządzający Instytutu Doskonalenia Produkcji. Ekspert w dziedzinie wdrażania lean management, konsultant, trener i autor programów szkoleniowych w obszarze zarządzania produkcją. Przeprowadził ponad 100 projektów wdrożeniowych i blisko 1.000 szkoleń w różnych obszarach procesów produkcyjnych w niemal wszystkich branżach, także usługowych. Pomysłodawca cyklu konferencji Lean Camp (od 2012 roku). Współtwórca Systemu Trwałej Efektywności Produkcji (S.T.E.P.). Wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera i w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Autor niezliczonych artykułów i publikacji na temat zarządzania produkcją. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dotychczas współpracował między innymi z: NUTRICIA, KGHM, Cadbury Wedel, Wagony Świdnica, PESA, Raben, POCh, TRW, Victaulic, Scania, Porta Drzwi, czy Stolbud.

Kamil Lubiejewski

Dyrektor Finansowy i Operacyjny, Savills Polska

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, od 10 lat związany z zarządzaniem operacyjnym i finansami przedsiębiorstw, specjalizuje się w strukturyzowaniu skomplikowanych procesów biznesowych oraz tworzeniu narzędzi dla zarządów. Swoje doświadczenie zdobywał w zagranicznych korporacjach z branży medycznej oraz nieruchomości, gdzie zajmując kluczowe stanowiska finansowe, na poziomie kraju oraz regionu, realizował wdrożenia systemów ERP oraz BI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wdrożył aplikacje zarządzania finansami przedsiębiorstwa, która jako lokalna inicjatywa stała się globalnym narzędziem w 34 krajach regionu Europy oraz Azji. Od 2016 r. związany z Savills Polska – obecnie pełni funkcję Dyrektora Finansowego i Operacyjnego, gdzie jest odpowiedzialny za przygotowanie raportów oraz analiz na potrzeby zarządu, jak również optymalizację procesów biznesowych przy użyciu najnowszych technologii. Do jego kluczowych kompetencji można zaliczyć umiejętność połączenia wiedzy i praktyki biznesowej ze znajomością różnorodnych rozwiązań technologicznych.

Agnieszka Matłoka

Manager ds. Partnerstw Strategicznych, Alior Bank S.A.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Executive MBA w Polish Open University / Oxford Brooks. Od 2009 roku nieprzerwanie związana z analizami i pomiarem efektywności działań operacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Doświadczenia zdobywała w takich firmach jak Ernst&Young, A.T. Kearney, Avon Cosmetics Polska, ING Usługi Finansowe, PKP Polskie Linie Kolejowe.
W latach 2015-2017 Dyrektor Projektu ds. mierników efektywności operacyjnej w obszarze infrastruktury w PKP Polskie Linie Kolejowe w Biurze Wsparcia Procesów Zarządczych zajmowała się zarządzaniem KPI kadry menedżerskiej w branży kolejowej.
Od 2017 zajmuje się partnerstwami strategicznymi, analizami strategicznymi oraz operacjonalizacją strategii opartą na inicjatywach strategicznych i monitoringiem KPI w Alior Bank S.A.

Agnieszka Motyl

Dyrektor Operacyjny w Pionie Opieki Ambulatoryjnej, Grupa Lux Med

Ukończyła studnia medyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na tej samej uczelni uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych oraz tytuł doktora nauk medycznych, a następnie w Instytucie Zdrowia Publicznego studia podyplomowe z zakresu administracji w służbie zdrowia i zarządzania szpitalami. W 2008 roku uzyskała tytuł MBA kończąc program realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Stockholm University School of Business. W 2012 ukończyła podyplomowe studia z zakresu Retoryki na wydziale Polonistyki UJ w Krakowie.Z LUX MED związana od 2004 roku. Początkowo pełniła funkcję Dyrektora Medycznego i Dyrektora Zarządzającego Centrum Medycznego. W 2008 roku została mianowana na stanowisko Dyrektora Regionu Południe, gdzie zarządzała 22 placówkami Grupy LUX MED.
Od maja 2013 pracowała na stanowisku p.o. Dyrektora Operacyjnego. Od stycznia 2014 roku pełniła funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych LUX MED Sp. z o.o. Aktualnie pełni funkcje Dyrektora Operacyjnego w Pionie Opieki Ambulatoryjnej zarządzając ponad 120 placówkami i blisko 12 000 osób.

Marcin Ostrowski

Business consultant, Interim Manager

Przedsiębiorca, doradca i interim manager skupiający się na zagadnieniach operacyjnych, finansowych i reorganizacyjnych w przedsiębiorstwach sektora MŚP. Doradza i działa na zlecenie zarządów oraz właścicieli biznesów. Pracował i prowadził projekty w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Chorwacji, Brazylii, Tajwanie, Filipinach, Mikronezji, Japonii i Stanach Zjednoczonych z organizacjami klientów, pracodawców i partnerów z sektorów wytwórczych i usługowych przemysłu ciężkiego, energetyki zawodowej, motoryzacyjnego, morskiego, a także sektora technologicznego - twórców oprogramowania Fintech, Adtech oraz rozwiązań dla Przemysłu 4.0. Praktyk biznesu, pomaga i dostarcza wsparcia, inspiracji i motywacji opartych na wiedzy i doświadczeniu ale bez zadęcia. Entuzjasta startupów, wspiera ekosystem jako anioł biznesu oraz mentor i doradca współpracując z sieciami, klubami inwestorów, funduszami i akceleratorami w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Jego dewizą jest „Bądź przydatny, codziennie.

Bartłomiej Piwnicki

Dyrektor Zarządzający, UBP Consulting

Zanim założył UBP Consulting, przez 2 lata pracował w międzynarodowej firmie executive search. Przed wejściem w obszar doradztwa personalnego piastował funkcję Dyrektora Handlowego w firmach Seat oraz DAF Trucks. Wcześniej odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń NNW w AIG Polska, a także za działy obsługi klienta w agencjach Young&Rubicam oraz LOWE/GGK Direct. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Banku Inicjatyw Gospodarczych. Ekspert w dziedzinie obsadzania średnich, wysokich oraz specjalistycznych stanowisk w firmach z branży motoryzacyjnej, finansowej oraz z sektora przemysłowego. Jego klientami są zarówno międzynarodowe koncerny jak i polskie firmy.

Michał Wawiórko

Business Development Manager, Optimatis

Specjalizuje się w projektowaniu zaawansowanych rozwiązań IT w obszarze efektywnej komunikacji. Dzięki 12-letniemu doświadczeniu zdobył przekrojową wiedzę na temat dostarczania wysokiej jakości produktów związanych z integracją systemów, szczególnie w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Obecnie jest zafascynowany tematyką RPA oraz konwersacyjnym interfejsem użytkownika. Uważa, że pierwszy obszar zmieni sposób w jaki pracujemy, a drugi jest przyszłością komunikacji. W swojej codziennej pracy, poszukując ciekawych rozwiązań, coraz częściej pyta dlaczego, a nie w jaki sposób. Przesuwa to go bardziej w kierunku innowacji niż tylko realizacji projektów.

Zbigniew Zduleczny

Niezależny Ekspert

Doświadczenie biznesowe zdobywał w pracy w zagranicznych koncernach. Począwszy od pracy w IBM w Holandii w dziale marketingu przemysłowego, poprzez prowadzenie sprzedaży produktów inwestycyjnych w USA, zarządzanie spółkami zagranicznymi w Europie, USA, Azji oraz Ameryce Pd., a także zakładanie firmy od podstaw w Rosji (Media Markt), na pracy z firmą japońską Panasonic i koreańską LG kończąc. Zakres doświadczenia obejmuje sprzedaż, zakupy, marketing, planowanie, budżetowanie, organizację, budowanie strategii oraz zarządzanie w obszarze B2B (produkty inwestycyjne), B2C (produkty elektroniki użytkowej) oraz sprzedaży detalicznej (Media Markt Polska oraz Media Markt Rosja) a także wprowadzanie e:commerce – pełnione funkcje to szef sprzedaży, szef zakupów, członek rad nadzorczych, dyrektor generalny oraz szef ds. operacyjnych (COO)

W międzyczasie prowadził działalność szkoleniową dla firm w zakresie praktyk biznesowych, rozwiązań dotyczących handlu detalicznego elektroniką użytkową oraz praktycznych metod zarządzania zespołami, biznesem oraz planowania.

W każdym aspekcie, szczególnie dotyczącym pracy w środowisku międzynarodowym, wnioski i przekonania wynikają z praktycznych doświadczeń w pracy w Polsce, na rynkach USA, Europy, Rosji, oraz pracy w firmach z Holandii, Japonii oraz Korei Pd. (Philips, Media Markt, Panasonic, LG).