Jak dziś wygląda rynek nieruchomości komercyjnych – trendy i prognozy na przyszłość

Data rozpoczęcia:
22.09.2020
Data zakończenia:
22.09.2020

490 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 7 września

549 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 7 września


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Wiktoria Bożek

Senior Consultant specjalizacji Construction & Property, - Hays Poland

Ekspertka ds. rekrutacji, członkini Focus Grupy ds. HR dla Polskiej Rady Facility Management oraz Rady Programowej Konkursu Top Woman in Real Estate
Z branżą HR związana od ośmiu lat. Pierwsze kroki zawodowe stawiała w Rzymie, gdzie po studiach prowadziła projekty typu outplacement oraz projekty szkoleniowe dla studentów i osób wymagających przekwalifikowania swoich kompetencji oraz dopasowania do aktualnego rynku pracy. Obecnie specjalizuje się w obszarze doradztwa personalnego oraz rekrutacji w branży nieruchomości. W codziennej pracy współpracuje z deweloperami, inwestorami, firmami doradczymi, agencjami nieruchomości, dostawcami usług technicznych oraz funduszami inwestycyjnymi. Jej działania obejmują realizacje projektów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i kierownicze w sektorze nieruchomości komercyjnych, jak i nieruchomości mieszkaniowych.

Piotr Karpiński

Mrics, Senior Director, Head Of Property Management Poland – CBRE

Piotr jest szefem Działu Property Management w Polsce od 2016 roku. Zarządza zespołem ponad 200 osób, które obsługują blisko 130 nieruchomości. Piotr odpowiada za strategię działu I jego rozwój. Jednym z głównych obszarów działania Piotra jest budowanie I utrzymywanie relacji z klientami zarządzanego portfela. Nadzoruje realizację usług zarządzania nieruchomościami. Koordynuje aspekty operacyjne oraz finansowe na etapie wszystkie faz funkcjonowania budynków od fazy przejęcia nieruchomości w zarządzanie. Ze względu na swoje doświadczenie, bierze również udział w doradzaniu klientom spółki. Wcześniej pracował w firmach King Sturge/Jones Lang LaSalle, Donaldsons oraz E&Y. Piotr posiada 18 lat doświadzczenia zawodowego w obszarze nieruchomości.

Tomasz Krasowski

Managing Counsel, doradca podatkowy w Zespole Prawa Podatkowego, Dentons

Tomasz jest managing counselem w warszawskim biurze kancelarii Dentons i członkiem Zespołu Podatkowego. Doradza w zakresie efektywnego planowania podatkowego. Specjalizuje się w strukturyzacji podatkowej w zakresie fuzji i przejęć, restrukturyzacji i reorganizacji przedsiębiorstw, strukturyzacji funduszy i pomocy podatkowej dla zagranicznych inwestycji w Polsce.

Posiada doświadczenie transakcyjne w doradztwie podatkowym. Ma bogate doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego dotyczącego tworzenia, funkcjonowania i przekształcania spółek. Nadzorował i prowadził szereg przeglądów podatkowych oraz przeglądów due diligence spółek działających na polskim rynku.

Katarzyna Makola-Kalejta

Adwokat, Partner - Piotrowski, Rapacki, Makola Kancelaria Adwokacka

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie, od 2013 roku wykonująca zawód adwokata.
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz stypendystka programu Erasmus w Fachhochschule für Verwaltung und Rechtspflege Berlin (obecnie Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin).

Świadczenie pomocy prawnej na rzecz polskich oraz zagranicznych przedsiębiorców, w tym w szczególności spółek prawa handlowego prowadzących działalność w sektorze nieruchomości, energetycznym, ubezpieczeniowym oraz nowych technologii, rozpoczęła 12 lat temu, współpracując z jedną z renomowanych kancelarii adwokackich w Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów działających na rynku nieruchomości komercyjnych, w tym w zakresie komercjalizacji centrów handlowych oraz budynków biurowych, negocjacji umów najmu nieruchomości komercyjnych, sprzedaży nieruchomości komercyjnych, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Specjalizuje się także w przygotowywaniu i negocjowaniu umów o roboty budowlane, umów o pracę oraz współpracę, umów z zakresu prawa autorskiego, umów związanych z ochroną danych osobowych oraz prawem Internetu, w prowadzeniu prawnych aspektów procesów budowlanych, doradztwie w sprawach pracowników i kontraktorów, prowadzeniu procesów sądowych w zakresie prawa cywilnego i pracy, prawa gospodarczego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prowadzeniu spraw przed sądami arbitrażowymi oraz reprezentowaniu Klientów przed organami administracji oraz sądami administracyjnymi.

Posługuje się również językiem angielskim.

Radosław Pawlak

Director, Landlord Representation, Advisory & Transaction Services, Office – CBRE

Biurowych, zajmującym się reprezentacją i obsługą wynajmujących. Dba o pozyskiwanie nowych klientów oraz o utrzymywanie relacji z obecnymi klientami. W ciągu swojej kariery na rynku nieruchomości zajmował się m.in. wynajmem, dzierżawą i sprzedażą powierzchni komercyjnych, doradztwem w procesie inwestorskim nieruchomości komercyjnych, reprezentacją najemców, negocjacjami i renegocjacjami umów najmu.
W CBRE pracuje od 2012 roku. Wcześniej pracował w agencji nieruchomości GVA Property Partners gdzie koordynował dział powierzchni biurowych i odpowiadał za kontakty z deweloperami. Doświadczenie związane z obsługą wynajmującego zdobył pracując w firmie Centrum Development and Investments Polska, w której odpowiedzialny był m.in. za marketing i wynajem kilku projektów biurowych na terenie całej Polski. Doświadczenie agencyjne zdobywał w firmach Emmerson oraz Knight Frank zajmując się doradztwem i wynajmem budynków biurowych.

Paweł Słupski

PR Manager - Globalworth

Prowadzi komunikację i działania public relations Globalworth w Polsce - czołowego inwestora biurowego na rynku nieruchomości w regionie CEE. W branży real estate i PR obecny od 2011 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Echo Investment. Karierę zaczynał jako dziennikarz prasowy w Gazecie Wyborczej, a następnie redaktor w internetowym segmencie wydawnictwa Agora. Pasjonat nowych technologii, social mediów i marketingu.

Piotr Staniszewski

Partner, radca prawny w Zespole Prawa Nieruchomości, Dentons

Piotr jest partnerem w warszawskim Zespole Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie spółek oraz prawie handlowym.

Reprezentuje inwestorów krajowych i międzynarodowych w zakresie realizacji nowych lub przebudowy już istniejących centrów handlowych, budynków biurowych, mieszkaniowych oraz magazynów. Doradza w kwestiach dokumentacji budowlanej oraz pozwoleń, a także ma szerokie doświadczenie w negocjowaniu i egzekwowaniu umów budowlanych. Ponadto, często jest zaangażowany w transakcje inwestycyjne, oraz wynajem obiektów biurowych, przemysłowych i centrów handlowych. Piotr doradzał również międzynarodowym instytucjom finansowym w kontekście finansowania inwestycji w sektorze nieruchomości.

Mikołaj Sznajder

Director, Head Of Office Agency, Advisory & Transaction Services, Occupier Services, Office – CBRE

W CBRE Mikołaj zarządza ponad 55-osobowym zespołem Działu Powierzchni Biurowej w 7 biurach w całej Polsce.
Przez ponad 12 lat na rynku nieruchomości pracował m.in. dla funduszu inwestycyjnego, inwestorów prywatnych i najemców. W swojej karierze zawodowej zajmował się reprezentacją najemców, ale także kupnem i finansowaniem nieruchomości. Jego unikalne doświadczenie pozwala mu na tworzenie kompleksowych strategii, dostosowanych do indywidualnych, niekiedy bardzo specyficznych potrzeb klientów. Jest doskonałym negocjatorem, który zawsze dba o interesy klienta, starając się osiągnąć ustalone cele. Sprawnie nadzoruje pracę wszystkich członków zespołu podczas projektów, sprawiając, że ich realizacja przebiega w najlepszy możliwy sposób.
USŁUGI ŚWIADCZONE PODCZAS PROJEKTU:
-Doradztwo strategiczne i zarządzanie zespołem
-Opracowanie i realizacja strategii dostosowanych do potrzeb klienta
-Analizy finansowe
-Negocjacje umów

Kamil Tyszkiewicz

Director, Head Of Regional Operations, Advisory & Transaction Services, Occupier Services, Office – CBRE

Kamil ma 15 lat doświadczenia na komercyjnym i mieszkaniowym rynku nieruchomości. Jest odpowiedzialny za operacje biur regionalnych w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Z sukcesem zarządza zespołem i świadczy usługi z zakresu przygotowania i wdrożenia strategii najmu i jego warunków komercyjnych. Jako doświadczony negocjator współpracował z wieloma globalnymi markami.
USŁUGI ŚWIADCZONE PODCZAS PROJEKTU:
-Zarządzanie zespołem
-Negocjacje umów najmu
-Reprezentacja najemcy
-Doradztwo strategiczne
-Marketingowe strategie najmu
-Analizy finansowe
-Doradztwo wynajmującym
-Doradztwo prawne