FORUM DYREKTORÓW OPERACYJNYCH

Start date:
12.09.2018
End date:
13.09.2018

Arkadiusz Burnos

Dyrektor Zarządzający , SEAM Group Europe sp. z o.o.

Ekspert w zakresie zarządzania operacjami w firmach produkcyjnych, wydobywczych i transportowych. W ramach specjalizacji ukierunkowany na integrację działów produkcyjnych i technicznych.
Ekspert w zakresie zarządzania działami technicznymi oraz utrzymaniem ruchu. Uczestniczył w licznych projektach ukierunkowanych na rozwój oraz doskonalenie zarządzania operacyjnego. Przeprowadził dziesiątki kompleksowych audytów operacyjnych, produkcji oraz zarządzania technicznego i UR.
Regularnie przyjmuje rolę eksperta w projektach związanych z procesami produkcyjnymi oraz wspierającymi produkcję. Kierował projektami w wielu lokalizacjach Europy Zachodniej i Środkowej.
Jako praktyk biznesowy jest wykładowcą na jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów MBA oraz Executive MBA w Środkowej Europie – prowadzonych przez Krakowską Szkołę Biznesu (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Wykłady prowadzi w języku angielskim i polskim.

Krzysztof Dresler

Doradca kredytowy - wspiera firmy w zarządzaniu finansami

Krzysztof Dresler posiada dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości oraz instytucjach rynku kapitałowego. Obecnie jest prezesem zarządu ICRA (www.icra.com.pl), partnerem i wspólnikiem: BAAK – Biura Analiz Apkilacji Kredytowych (www.baak.com.pl) oraz Capitalia (www.capitalia.pl). Jest także zaangażowany w inne komplementarne przedsięwzięcia.
Przez ponad 10 lat pracował w bankowości, nadzorując jako wiceprezes zarządu PKO Bank Polski SA w latach 2008-2011 obszar ryzyka i windykacji, a czasowo także bankowość inwestycyjną. Krzysztof był Przewodniczącym Komitetu ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Przewodniczącym Komitetu Kredytowego Banku. W latach 2010-2012 był sekretarzem Rady Nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.
W 2012 roku został odznaczony odznaką honorową Prezesa Narodowego Banku Polskiego „Za zasługi dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”.
We wcześniejszym okresie Krzysztof nadzorował zarządzanie aktywami i pasywami jako Dyrektor Zarządzający w Pekao SA, a jako Chief Financial Officer oraz Reporting Officer w Xelion Doradcy Finansowi Unicredit Group także obszary strategii, planowania, kontrolingu oraz politykę kadrową, politykę wynagradzania sieci, politykę kosztową oraz kwestie podatkowe.
W ramach pracy zawodowej uczestniczył w wielu seminariach i konferencjach. Odbył m.in. staż w spółce Depository Trust Company (Nowy Jork), ukończył kurs dla kandydatów na doradców inwestycyjnych oraz kurs kandydatów Chartered Financial Analyst (CFA), a także studium dla dyrektorów finansowych. Jest certyfikowanym doradcą rynku New Connect.
Jest członkiem wielu organizacji, m.in. Global Association of Risk Professionals, Professional Risk Management International Association, Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego (Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi) oraz Rady Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego EFPA Polska.
Krzysztof mówi płynnie po angielsku i niemiecku oraz zna język rosyjski. Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia filozoficzne w Collegium Civitas, program menedżerski "Zarządzanie dla przywództwa w biznesie" przygotowany przez University of New Brunswick, a także Studia Podyplomowe "Studium Controlingu Bankowego".

Robert Gontkiewicz

Prezes Zarządu, Optimatis

Doświadczony ekspert w zarządzaniu, wieloletni partner i coach managerów IT oraz pasjonat nowoczesnych rozwiązań w obszarze zarządzania. Umiejętnie łączy dwa odrębne światy: biznes i skomplikowane procesy informatyczne, tak aby sprostać oczekiwaniom dynamicznie zmieniających się realiów biznesowych. Doradca biznesowy zarządów oraz kadry kierowniczej polskich i zagranicznych firm. Lider zespołów odpowiedzialnych za doradztwo strategiczne, optymalizację procesów oraz implementację efektywnych rozwiązań informatycznych, wspierających funkcjonowanie kluczowych pionów organizacyjnych w firmie. Z sukcesem wdraża i zarządza złożonymi projektami związanymi z transformacją IT, rozwiązaniami wspierającymi budowanie wartości firm, optymalizacją procesów czy zarządzaniem usługami. Doradza w zakresie podnoszenia efektywności działów biznesowych, strategicznych i wsparciowych. W trakcie wieloletniej kariery zawodowej zrealizował ponad 80 projektów z obszaru optymalizacji procesów informatycznych w tym, zarządzania usługami IT, bezpieczeństwa IT oraz IT Governance. Członek Zarządu w IT Service Management Forum Polska (itSMF Polska). Członek międzynarodowych stowarzyszeń ISACA oraz Help Desk Institute Central Europe Poland (HDI CE Poland). Prywatnie pasjonat historii, kultury i życia codziennego starożytnego Egiptu.

dr Andrzej Jeznach

Prezes GERSO GmbH (Niemcy)

Inżynier mechanik, doktor ekonomii. W 1981 roku wyjechał z Polski, długie lata mieszkał i pracował w Hamburgu i w Moskwie. Po okresie pracy na odpowiedzialnych stanowiskach dla międzynarodowych korporacji (np. szef przedstawicielstwa BMW w ZSRR/Rosji), od ponad 25 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych. Obecnie pracuje jako prezes firmy handlowej GERSO GmbH (Niemcy), która w ubiegłym roku świętowała swój 25-letni jubileusz, ale także jako coach i mentor. Jest przekonanym inspiratorem zmiany zarządzania w kierunku „turkusowym“, pokazuje też różne drogi do jej realizacji. Szczerze wskazuje przy tym na fakt, że droga ta wymaga prawdziwej chęci zmiany i ciężkiej pracy, bo samo urzeczenie się piękną ideą nie wystarczy.
Andrzej Jeznach jest autorem dwóch książek dotyczących zmian, opisanych z perspektywy własnych doświadczeń: „Sztuka życia“ oraz „Szef, który ma czas“. Jego najnowsza książka „Szef, który myśli“ ukaże się w październiku 2018.

Błażej Jurewicz

Prezes zarządu i ekspert AoV, Doradca zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego, Główny analityk Absolvent Consulting

Dostarcza rozwiązania analityczne i strategiczne w obszarach strategii i transformacji biznesowej. Efektywnym procesem decyzyjnym i strategią zajmuje się od prawie 10 lat. Pracował dla start-up`ów, Gazel Biznesu, Diamentów Forbes i branżowych liderów np. Inter Cars S.A., Grupa Rankomat, IT Card S.A.
W kluczowym projekcie współpracując z zarządem i kadrą menedżerską pomógł podnieść rentowność EBIT x2.5 podczas trzech lat współpracy.
• Wykładowca MBA oraz studiów podyplomowych (zarządzanie strategiczne, proces decyzyjny, strategia)
• Autor oraz współautor artykułów dot. zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi i kultury biznesowej
• Członek Rady Pracodawców Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
• Finalista Mistrzostwa Polski w zarządzaniu strategicznym, Global Management Challenge
• Członek Stowarzyszenia IFIC Polska
• Best Business Advisor w konkursie Enactus 2018
• Nagroda Finance Excellence Citibank Handlowy.

Radosław Kozieja

Wiceprezes zarządu, Codec Polska

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od dziewiętnastu lat pracuje w grupie Codec, a od roku 1999 zarządza jej polskim oddziałem. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Agnieszka Matłoka

Manager ds. Partnerstw Strategicznych, Alior Bank S.A.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Executive MBA w Polish Open University / Oxford Brooks. Od 2009 roku nieprzerwanie związana z analizami i pomiarem efektywności działań operacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Doświadczenia zdobywała w takich firmach jak Ernst&Young, A.T. Kearney, Avon Cosmetics Polska, ING Usługi Finansowe, PKP Polskie Linie Kolejowe.
W latach 2015-2017 Dyrektor Projektu ds. mierników efektywności operacyjnej w obszarze infrastruktury w PKP Polskie Linie Kolejowe w Biurze Wsparcia Procesów Zarządczych zajmowała się zarządzaniem KPI kadry menedżerskiej w branży kolejowej.
Od 2017 zajmuje się partnerstwami strategicznymi, analizami strategicznymi oraz operacjonalizacją strategii opartą na inicjatywach strategicznych i monitoringiem KPI w Alior Bank S.A.

Adam Miniatorski

Whitefox sp. z o.o.

Konsultant HR, założyciel firmy doradczo-szkoleniowej Whitefox sp. z o.o. Ukończył psychologię i filozofię. Doświadczenie zawodowe zdobywał, jako dyrektor merytoryczny i zarządzający Profirma grupa Asseco.
Specjalizuje się w opracowywaniu profili językowych, psycholingwistyce, analizie ekspresji twarzy, Assessment & Development Center (AC/DC), rozwoju człowieka dorosłego oraz przywództwie.
Kierownik projektów obejmujących warsztaty oraz programy rozwojowe realizowane dla kadry menedżerskiej takich instytucji jak: Asseco Poland, Aviko, Centrum Projektów Europejskich, Cyfrowe.pl, Euro AGD RTV, Falck Medycyna, Flextronix, Gaspol, Kancelaria Premiera Rady Ministrów - Centrum Oceny Zintegrowanej , Kancelaria Prezydenta RP, Medicover, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Nord Glass, Nova Trading, Pol-Mak S.A., Polkomtel, PZU S.A. Satel, SEKO S.A., Techdata, T-Mobile, TU Europa, voestalpine Signaling Sopot.
Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego oraz Politechniki Gdańskiej.

Bartłomiej Piwnicki

Dyrektor Zarządzający, UBP Consulting

Zanim założył UBP Consulting, przez 2 lata pracował w międzynarodowej firmie executive search. Przed wejściem w obszar doradztwa personalnego piastował funkcję Dyrektora Handlowego w firmach Seat oraz DAF Trucks. Wcześniej odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń NNW w AIG Polska, a także za działy obsługi klienta w agencjach Young&Rubicam oraz LOWE/GGK Direct. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Banku Inicjatyw Gospodarczych. Ekspert w dziedzinie obsadzania średnich, wysokich oraz specjalistycznych stanowisk w firmach z branży motoryzacyjnej, finansowej oraz z sektora przemysłowego. Jego klientami są zarówno międzynarodowe koncerny jak i polskie firmy.

Maciej Pustół

Dyrektor Operacyjny, Adecco Poland Sp. z o.o.

Piotr Rówiński

Partner, lider zespołu zarządzania ryzykiem, PwC

Piotr posiada ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie ładu korporacyjnego, w tym we wdrożeniach i przeprowadzaniu oceny systemów kontroli wewnętrznej, wdrażania rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem i compliance, audycie wewnętrznym oraz w badaniu sprawozdań finansowych. Współpracuje ze spółkami notowanymi na GPW. Bierze udział w szeregu konferencji w zakresie ładu korporacyjnego, w tym w inicjatywach takich jak Forum Rad Nadzorczych, jako prelegent, autor lub współautor artykułów eksperckich i raportów. W PwC zajmuje się rozwojem usług związanych z audytem wewnętrznym i ładem korporacyjnym. Usługi te obejmują między innymi ocenę ekspozycji organizacji na ryzyko, ocenę systemu zarządzania ryzykiem w organizacji oraz outsourcing i co-sourcing audytu wewnętrznego. Doświadczenie sektorowe Piotra obejmuje między innymi spółki z sektora paliwowo-energetycznego, produkcyjnego, handlowego, finansowego, logistycznego, bankowego i szeregu innych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Przez dwa lata Piotr pracował w grupie zajmującej się audytem jednostek sektora finansów publicznych oraz audytem wewnętrznym w PwC w Wielkiej Brytanii. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość, specjalizacja finanse przedsiębiorstw (studia magisterskie), absolwent Oxford Brookes University (Oxford, Wielka Brytania), specjalizacja rachunkowość stosowana (licencjat), absolwent Hogeschool Brabant (Breda, Holandia), specjalizacja zarządzanie. Jest Certyfikowanym Audytorem Wewnętrznym (CIA). Posiada Certyfikat Audytora Systemów Informatycznych (CISA), Uprawnienia brytyjskiego biegłego rewidenta (FCCA), Certyfikat w zakresie Usług Zapewniających Dotyczących Zarządzania Ryzykiem (CRMA).

Adam Ryszewski

Whitefox sp. z o.o.

Konsultant HR, założyciel firmy doradczo-szkoleniowej Whitefox sp. z o.o. Ukończył informatykę. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując z firmie Intel a następnie w Combidata grupa Asseco (jako wicedyrektor Pionu Rozwoju).
Specjalizuje się w opracowywaniu profili językowych, analizie ekspresji twarzy, Assessment & Development Center (AC/DC), wywiadzie gospodarczym oraz treningu menedżerskim.
Kierownik projektów obejmujących programy rozwoju kompetencji miękkich oraz wdrożenia LMS/HRM zrealizowanych dla takich instytucji jak: Allegro, Asseco Poland, Aviko, Buster, Centrum Projektów Europejskich, EBV Elektronik, Fota, Gaspol, IBM, KIA Marvel, MetLife, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Edukacji Hiszpanii, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, NovaTrading, Phoenix Pharma, PKP Informatyka, Raben, Urząd Miasta Warszawy, voestalpine Signaling Sopot, Vattenfall, Warta, WSIP.

dr Łukasz Zawitkowski

Architects of Value

Ekspert procesu decyzyjnego; Wicemistrz Świata Global Management Challenge 2005; praktyk w obszarze strategii oraz transformacji biznesowej (od 2006 roku); dr fizyki. Pracował dla Gazel Biznesu, Diamentów Forbes i branżowych liderów (np. Centrum Medyczno-Diagnostyczne – największa publiczna populacja POZ w Polsce; Inter Cars S.A.).
Od ponad 12 lat zajmuje się badaniami w zakresie efektywnych procesów decyzyjnych ludzi i organizacji. Twórca know-how Spójny Proces Decyzyjny AoV oraz Metody AoV; autor symulacji biznesowych do diagnozy i rozwoju kadry executive, dyrektorskiej i menedżerskiej.
Od 10 lat prowadzi warsztaty z zakresu myślenia strategicznego i podejmowania decyzji dla kadry zarządzającej, dyrektorskiej oraz menedżerskiej na bazie autorskich narzędzi i know-how (Metoda AoV). Wykładowca MBA oraz studiów podyplomowych, autor lub współautor artykułów dot. świadomości biznesowej.

Robert Zych

Kontrakt - OSH

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem książek Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Klient w centrum uwagi, Szef w roli coacha, Szef w relacji z zespołem, Szefie angażuj zespół. Od ponad 20 lat pracuje, jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Zajmuje się prowadzeniem projektów szkoleniowych, nastawionych na osiągnięcie wyników i budowanie zaangażowania w organizacjach. Specjalizuje się w projektach dla liderów, szefów oraz aktywnej sprzedaży.

Marek Mlonka

Starszy Konsultant, Optimatis

Specjalizuje się w obszarach zarządzania usługami i procesów wsparcia. Ma za sobą wiele złożonych projektów budowy i wdrożenia modeli usługowych, monitorowania jakości świadczonych usług czy doskonalenia organizacji IT. Wieloletnie praktyczne doświadczenie zdobył pracując w dużych organizacjach o rozproszonej strukturze organizacyjnej, (takich jak PGNiG czy PGE Systemy) zarządzając zespołami I i II Linii Wsparcia IT nadzorując wdrożenie monitorowania usług IT czy też uzgadniając z Biznesem SLA. Posiada wszechstronne rozeznanie rynku narzędzi ITSM (zarządzanie zgłoszeniami oraz monitoring) a także aspektów miękkich – komunikacja oraz badanie satysfakcji. W 2008r. nominowany w kategorii „Osobowość Roku” konkursu Lider Wsparcia organizowanego przez HDI Poland. Finalista programu „Lider Wsparcia 2008” w kategorii Przedsięwzięcie Roku 2008 w ramach projektu „Wdrożenie i rozwój narzędzia do obsługi wsparcia informatycznego” zrealizowanego przez Departament Informatyki, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.