e-Forum PARKIETU i RZECZPOSPOLITEJ

Wszystko o inwestowaniu w czasie kryzysu

Start date:
30.11.2020
End date:
30.11.2020

Description

Wszystko, co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w czasach pandemii

Już 30 listopada zapraszamy na e-forum „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”, na którym z zaproszonymi ekspertami postaramy się podpowiedzieć, jak i w jakie aktywa inwestować w najbliższym czasie. Forum odbędzie się on-line, a udział w nim jest bezpłatny.

To już kolejne tego rodzaju wydarzenie organizowane przez nasze redakcje. Tym razem z wiadomych przyczyn przebiegać będzie jednak inaczej niż zwykle – z ekspertami i uczestnikami spotkamy się wyłącznie on-line, a transmisję przeprowadzimy na specjalnej elektronicznej platformie, umożliwiającej interakcję, a także za pośrednictwem naszych kanałów na YouTube i na Facebooku.

Co w programie e-forum, które tym razem odbędzie się pod hasłem „Wszystko o inwestowaniu w czasie kryzysu”?

Pod lupę weźmiemy m.in. rynek nieruchomości. Rynek ten zaskakująco dobrze poradził sobie w czasach pandemii. Sprzedaż co prawda wyraźnie zmalała, jednak ceny zdołały się utrzymać na wysokim poziomie, a w niektórych lokalizacjach nawet dalej szły w górę. Jednak teraz coraz częściej mówi się, że mieszkania nie tyle dadzą zarobić, jak w poprzednich latach, ile pozwolą ochronić kapitał. Czy tak jest w istocie? O tym i nie tylko porozmawiamy m.in. z przedstawicielami firm deweloperskich i analitykami rynku nieruchomości.

Kolejny temat do dyskusji to rozwój usług cyfrowych na rynku finansowym i w szczególności kapitałowym. W tej dziedzinie szybkie zmiany zachodziły już wcześniej, jednak w tym roku trend mocno przyspieszył za sprawą pandemii. Co czeka nas dalej, jakie jeszcze nowinki cyfrowe czekają klientów domów maklerskich i banków? O tym porozmawiamy z przedstawicielami firm z tych branż czy przedstawicielami fintechów.

Porozmawiamy też o tym, co rozgrzewa w ostatnich latach rzeszę inwestorów na warszawskiej giełdzie – czyli o spółkach gamingowych. Dyskusja odbędzie się na dziesięć dni przed premierą „Cyberpunka 2077”, czyli najbardziej wyczekiwanej gry na świecie. Czy tytuł spełni nadzieje i zapoczątkuje nowy rozdział w historii CD Projektu? Jakie inne studia obecne na GPW mogą pójść ścieżką wytyczoną przez CD Projekt? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi m.in. wraz z przedstawicielami GPW, spółek z branży gamingowej czy analitykami akcji.

Polacy zysków z inwestycji coraz częściej szukają za granicą – w czym nie ma niczego dziwnego, skoro to m.in. na Wall Street padały w ostatnich latach rekordy notowań, a nie na GPW . Takiej postawie inwestorów sprzyja z kolei coraz szersza oferta domów maklerskich, które ułatwiają inwestowanie na zagranicznych giełdach, czy towarzystw funduszy, które udostępniają kolejne strategie oparte na zagranicznych aktywach. Z ekspertami porozmawiamy m.in. o tym, jak odnaleźć się w gąszczu ofert i jak budować portfel zorientowany na zagraniczne rynki.

I na koniec przekrojowy temat o perspektywach inwestycji na różnych rynkach. „Akcje, waluty, surowce… - w co inwestować. Prognozy na najbliższą i post-pandemiczną przyszłość” – tak brzmi temat panelu, w którym razem z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, gdzie szukać zysków w najbliższych miesiącach i kwartałach oraz jakie trendy mogą panować na rynkach.

Pomiędzy dyskusjami proponujemy wywiady z gośćmi specjalnymi, a tematem rozmów oczywiście również będą inwestycje i poszukiwanie zysków w obecnych trudnych czasach – z widokami jednak na rychłą poprawę dzięki zapowiadanej szczepionce na koronawirusa.

Zarejestruj się nasze e-forum już dzisiaj.