Redaktor Naczelny, „Rzeczpospolita”
Absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego.
Columnist and managing editor of “Rzeczpsopolita” daily
Marcin Piasecki, columnist and managing editor of “Rzeczpospolita”.
In his journalistic career, he has worked for, among others, “Gazeta Wyborcza” and the economics magazine “Profit”. First editor-in-chief of the Polish edition of “Forbes”, deputy editor-in-chief of “Dziennik” and “Dziennik Gazeta Prawna”. Editor-in-Chief of the economic supplement to “Dziennik” – The Wall Street Journal Poland.
Guest and co-author of radio and television programmes, among others on TVN CNBC, Polsat News, TOK FM, Radio PiN, Jedynka and Trójka radio stations. Presenter and moderator of numerous conferences and economic debates.
Szef redakcji "Nieruchomości, dziennik "Rzeczpospolita"
Tomasz Adamczyk karierę dziennikarską zaczynał w 1992 r. w dziale ekonomicznym dziennika „Nowa Europa”. Potem pracował m.in. w TV4 jako wydawca i wiceszef programu informacyjnego, Polsacie, był szefem działu krajowego w „Dzienniku” (wydawnictwo Axel Springer), wiceszefem działu krajowego w „Polsce The Times” (wydawnictwo Polska Press Grupa) oraz zastępcą szefa „Wiadomości” w TVP1. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studium psychologii zarządzania na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
redaktorka, dziennik "Rzeczpospolita"
Aneta Gawrońska, z wykształcenia literaturoznawca. Karierę dziennikarską zaczynała w "Życiu Warszawy", gdzie zajmowała się m.in. samorządem i handlem. W "Rzeczpospolitej" pisze o rynku mieszkań i nieruchomościach komercyjnych.
Dziennikarz, dziennik "Rzeczpospolita"
Renata Krupa-Dąbrowska z wykształcenia prawnik, na łamach „Rzeczpospolitej” pisze o zagospodarowaniu przestrzennym, prawie budowlanym oraz mieszkaniowym.
redaktor prowadzący ,,Nieruchomości"
Anna Krzyżanowska – absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku kariery zawodowej zajmuje się tematyką związaną z prawnymi aspektami rynku nieruchomości i branżą deweloperską.
Pisze zarówno o procesie legislacyjnym i projektach aktów prawnych dotyczących procesu inwestycyjnego, jak i obowiązujących przepisach i ich wpływie na rynek.
W Rzeczpospolitej od października 2017, wcześniej przez 6 lat pracowała w Dzienniku Gazecie Prawnej.
redaktor, dziennik "Rzeczpospolita"
Dziennikarz Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” od 2005 r., „Rzeczpospolitej” od 2009 r., „Nieruchomości” od 2017 r. Pisze głównie o deweloperach i spółkach budowlanych. Absolwent filologii polskiej na UKSW.
Współzałożyciel i Partner Zarządzający grupy REINO Partners.
Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ze specjalizacją w zakresie inwestycji kapitałowych i strategii finansowych przedsiębiorstw.
Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Grupie WBK SA (obecnie BZ WBK SA). Był członkiem zespołu tworzącego spółkę zarządzania aktywami, WBK AIB Asset Management SA (obecnie BZ WBK AIB Asset Management SA; zarządzającą m.in. funduszami Arka), w której następnie pracował jako analityk inwestycyjny odpowiedzialny za rynek akcji.
Przez 11 lat, do końca 2010 roku, związany z Grupą BB Investment, jednym z największych i najstarszych polskich holdingów inwestycyjnych, w której pełnił liczne funkcje w organach nadzorczych i zarządzających. Ostatnie 3,5 roku jako Członek Zarządu BB Investment. Wartość rynkowa aktywów zarządzanych przez BB Investment przekraczała okresowo 1,5 mld zł.
Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z inwestycjami i rynkiem kapitałowym, fuzjami i przejęciami, tworzeniem przedsięwzięć, zarządzaniem funduszami (fundusz private equity/venture capital oraz fundusz deweloperski), projektami i przedsiębiorstwami, doradztwem strategicznym i finansowym, restrukturyzacją przedsiębiorstw i portfeli aktywów. Łączna wartość aktywów i transakcji, w których zarządzaniu lub finalizowaniu uczestniczył przekracza 3 mld zł.
Od roku 2004 tworzył i rozwijał działalność inwestycyjną Grupy BBI na rynku nieruchomości, początkowo jako menedżer funduszu BBI Nieruchomości, a następnie Członek Zarządu – Zarządzający Funduszem Deweloperskim w spółce giełdowej BBI Development NFI SA, a także Członek Zarządu BB Investment odpowiedzialny za działalność inwestycyjną Grupy BBI na rynku nieruchomości.
Prezes Izby Architektów RP
Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP, absolwent Politechniki Gdańskiej, architekt miasta Ciechocinka (76-77), projektant Miastoprojekt Gdańsk (77-86), Kierownik Pracowni Autorskiej w Spółdzielni "Twórczość Architektoniczna" Gdańsk (86-90), Wiceprezydent Gdańska (90-93, 94-2002), Dyrektor Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego (93-94). Od 2002 roku własna działalność – Biuro Inwestycyjne.
Od 1976 w Stowarzyszeniu Architektów Polskich, 88-93 - członek Prezydium Zarządu Głównego SARP, 92-93 -Doradca Min.Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, 94-02 - Radny Miasta Gdańska, od 2002 w Izbie Architektów RP - Przewodniczący Okręgowego i Krajowego Sądu Dyscyplinarnego,
Działacz opozycji demokratycznej - odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
Absolwent Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. na budowie Orenburskiego Rurociągu Gazowego „Sojuz” w Charkowie (1974–1978) jako pełnomocnik Energopolu SA oraz w Niemczech, gdzie był pełnomocnikiem na budowach prowadzonych przez firmę Mostostal-Export SA.
W latach 1994–1998 pełnił funkcję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w randze podsekretarza stanu.
Od 1998 r. do 2004 r. był wiceprezesem w firmie Mostostal-Export SA, następnie piastował stanowisko dyrektora ds. budownictwa. Od 1 stycznia 2011 r. do 2013 r. pełnił funkcję prokurenta tej firmy.
Poza pracą zawodową zajmuje się także działalnością społeczną m.in. był wiceprzewodniczącym Komitetu Budownictwa funkcjonującym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jest honorowym członkiem Izby Projektowania Budowlanego oraz przewodniczącym Rady Programowej czasopisma „Materiały Budowlane”.
Od lat działa w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa, w której w latach 2006–2010 pełnił funkcję wiceprezesa Krajowej Rady PIIB, a następnie w latach 2010–2014 oraz 2014–2018 – prezesa Krajowej Rady PIIB.
Działalność A. R. Dobruckiego na rzecz budownictwa była wielokrotnie nagradzana, otrzymał m.in. Złotą Odznakę za Zasługi dla Budownictwa, Złotą Odznakę za Zasługi dla Spółdzielczości Mieszkaniowej, Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Order Przyjaźni Narodów, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za szczególny wkład w rozwój budownictwa.
Członek Rady Nadzorczej Murapol S.A.
Z Grupą Murapol związany od 2009 roku. Od 1 stycznia 2018 zasiada w radach nadzorczych spółek Murapol S.A. i Abadon Real Estate S.A., a od lipca 2017 w radzie nadzorczej Skarbiec Holding S.A. Od lipca 2017 także wiceprezes zarządu Widzew Łódź S.A., którego Murapol jest większościowym akcjonariuszem. W latach 2014-2017 zajmował stanowisko prezesa zarządu spółki Murapol S.A., w latach 2016-2017 prezesa zarządu Abadon Real Estate S.A., zaś od maja do grudnia 2017 także wiceprezesa zarządu Awbud S.A. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako członek zarządu International Polymer Center Sp. z o.o., dyrektor finansowy w spółce Sanwil S.A. czy senior II w katowickim oddziale Ernst&Young. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania finansista. Jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
Prezes zarządu, Sedno Invest Sp. z o.o.
Marek Poddany od 1994 roku zarządza firmą Sedno, jedną z najdłużej działających w Warszawie firm deweloperskich. Wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Wykłada na podyplomowych studiach deweloperskich w SGH.
Partner w Dziale Doradzczym PwC, Czlonek Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS)
Kinga Barchoń jest partnerem w dziale doradczym PwC. Kieruje zespołem ds. nieruchomości oraz prowadzi zespół ds. sporów gospodarczych w PwC.
Posiada ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie transakcyjnym, w tym finansowym due diligence, szacowaniu dochodu operacyjnego netto, przeglądzie finansowym księgowości transakcyjnej, przeglądzie projekcji finansowych nieruchomości i spółek oraz warunków umów sprzedaży nieruchomości i spółek, jak również obsłudze potransakcyjnej. Kinga posiada również doświadczenie w procesach restrukturyzacji portfela/ nieruchomości.
Kinga doradza klientom przy sporach, w szczególności w obszarze rynku nieruchomości, handlu detalicznego oraz budowlanego
Pracowała na projektach dotyczących przeglądu ryzyk i procesów oraz budowania systemów kontroli dla spółek polskich oraz międzynarodowych.
Kinga pracowała dla klientów w Polsce i licznych krajach CEE/CIS.
Jest wykwalifikowanym księgowym (ACCA), członkiem RICS oraz akredytowanym mediatorem RICS Polska, biegłym ds. przestępstw i nadużyć gospodarczych (CFE) oraz certyfikowanym audytorem wewnętrznym (CIA).
Prezes zarządu, Eiffage Immobilier Polska
Absolwent Politechniki Gdańskiej (Architektura, Inżynieria, Urbanistyka), studiów podyplomowych w zakresie Innowacji, Strategii i Zarządzania na uczelni EML w Lyonie oraz Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences PO) w zakresie Finansów, Strategii i Przywództwa. Biegle posługuje się językiem francuskim, angielskim, włoskim i rosyjskim. Zawodową karierę rozpoczął w 1999 r. w firmie COPLAN Polska (1999-2009), gdzie stopniowo awansował od pozycji kierownika zarządzającego projektem poprzez stanowiska dyrektorskie aż po szczebel wiceprezesa i prezesa firmy. Od 2009 r. do sierpnia 2017 r. związany był z firmą BOUYGUES IMMOBILIER Polska. Pełnił tam funkcje Dyrektora Technicznego, Dyrektora ds. Budownictwa Mieszkaniowego oraz dyrektora warszawskiego i poznańskiego oddziału BI. Do Eiffage dołączył we wrześniu 2017 r.
Wiceprezes zarządu, BGK Nieruchomości
Senior Managing Associate, Radca Prawny, Deloitte Legal
Artur jest radcą prawnym pełniącym funkcję Senior Managing Associate w Zespole Nieruchomości Deloitte Legal. Do Deloitte Legal dołączył w 2014 roku. Wcześniej przez kilka lat pracował w renomowanej warszawskiej kancelarii prawnej.
Specjalizuje się w zagadnienia związanych z rynkiem nieruchomości i procesem inwestycyjno – budowlanym.
Uczestniczył w licznych transakcjach nieruchomościowych związanych między innymi z tworzeniem i negocjowaniem umów sprzedaży i najmu powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych. Doradzał na rzecz polskich i zagranicznych klientów w sprawach związanych ze sprzedażą nieruchomości przeznaczonych pod budowę wielkopowierzchniowych obiektów handlowych oraz dotyczących zagospodarowania działek inwestycyjnych i realizacji przedsięwzięć budowlanych. Prowadził bieżącą obsługę prawną spółek zarządzających siecią obiektów handlowych.
Doradzał również i reprezentował klientów w wielu postepowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych, w tym między innymi w zakresie planowania przestrzennego, realizacji procesu inwestycyjnego na nieruchomości, roszczeń reprywatyzacyjnych, wywłaszczeń i kwestii związanych z ochroną środowiska.
Wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa
Posiada 18 letnie doświadczanie w obszarze realizacji inwestycji infrastrukturalnych we wszystkich fazach wdrożenia projektu i po każdej stronie procesu. W 2011 roku współtworzył powołanie Związku Pracodawców Branży Usług Inżynierskich, od 2013 roku członek zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa . Autor opinii aktów prawnych, analiz i raportów w obszarze budownictwa. Współautor idei i projektu Narodowego Forum Kontraktowego. Członek Rady Ekspertów przy Ministrze Infrastruktury.