Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości

Data rozpoczęcia:
29.01.2020
Data zakończenia:
29.01.2020

Prelegenci

Mateusz Bromboszcz

Wiceprezes zarządu ATAL S.A.

W spółce odpowiada za zagadnienia związane z prawno-formalną stroną działalności Grupy ATAL S.A. Doświadczenie zdobywał zajmując kierownicze stanowiska w kancelarii wyspecjalizowanej w zagadnieniach związanych z sektorem nieruchomości i budownictwa. Prawnik, będący doświadczonym praktykiem i specjalistą w branży nieruchomości. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tomasz Buras

Savills w Polsce, CEO

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych liderów rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Pełni funkcję dyrektora zarządzającego polskiego oddziału Savills, międzynarodowej firmy doradczej założonej w Wielkiej Brytanii w 1855 roku.
Do Savills dołączył w 2011 roku obejmując funkcję dyrektora działu powierzchni biurowych i członka zarządu. W 2014 roku awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego Savills w Polsce. Pod jego kierownictwem firma zwiększyła zatrudnienie z ok. pięćdziesięciu do ponad stu trzydziestu osób oraz osiągnęła ponad dwukrotny wzrost przychodów. Pełniąc funkcję CEO Tomasz równolegle objął również w 2018 r. stanowisko dyrektora działu doradztwa inwestycyjnego. Pod jego przewodnictwem dział znacznie się rozbudował, m.in. poprzez uruchomienie zespołu dedykowanego doradztwu inwestycyjnemu w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w związku z dynamicznym rozwojem branży e-commerce i strategicznym położeniem Polski pomiędzy Europą Zachodnią a Azją.
Tomasz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (MRICS) oraz Dyplomowanym Specjalistą Inwestycji Komercyjnych (CCIM), a także laureatem nagrody Człowieka Roku w plebiscycie Prime Property Prize 2017.

Władysław Grochowski

Prezes i współwłaściciel firmy „Arche” Sp. z o.o.

Absolwent szkoły filmowej , urodzony optymista kochający ludzi i świat.
Tworzy polską sieć ( kolekcję) hoteli, głównie w obiektach zabytkowych. Na każdy jest inny pomysł. Łączenie elementów starych z nowoczesnymi powoduje, że powstaje nowa wartość, nowe życie obiektu, a gość otrzymuje pozytywne emocje.
Stara się aby to co robi miało sens, a praca sprawiała mu przyjemność. Podejmuje się trudnych projektów, co daje wiele siły , ale uczy również pokory. Mówi, że we wszystkim ma dużo szczęścia.
W życiu, w firmie, w relacjach pomaga mu zaufanie. Pracownicy i klienci firmy obdarzają go zaufaniem, a on stara się nikogo nie zawieść. Uważa, że wszyscy ludzie są uczciwi, tak ich odbiera i oni tacy są. Przewodnim jego hasłem, które wprowadził również do firmy „Arche” jest: łączymy sprzeczności, ufamy wszystkim, zmieniamy siebie.
Z żoną Leną założyli Fundację Leny Grochowskiej, która zapewnia mieszkania i pracę dla repatriantów z Kazachstanu. Fundacja organizuje również konkursy sztuki nieprofesjonalnej „szukamy Nikifora”, plenery i wystawy malarstwa, kolonie dla dzieci z Ukrainy, oraz pracę dla osób niepełnosprawnych w pracowniach ceramicznej i krawieckiej.
Laureat wielu nagród i wyróżnień indywidualnych oraz za działalność spółki Arche.

Michał Guć

Wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Inżynier budownictwa, magister ekonomii. W Gdyni odpowiada za innowacje
i sferę społeczną. W imieniu Prezydenta kreuje współpracę z sektorem pozarządowym.
Był inicjatorem pierwszej w Polsce samorządowej polityki senioralnej.
Nadzoruje m.in. Laboratorium Innowacji Społecznych, odpowiada za programy rewitalizacji i organizacji społeczności lokalnej oraz partycypację obywatelską.

Nikodem Iskra

Prezes Murapol S.A.

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w branży deweloperskiej oraz prawniczej. Stoi na czele Zarządu jednej z wiodących spółek deweloperskich w Polsce, gdzie kieruje formalno-prawnymi aspektami pozyskiwania nieruchomości, zarządza procesami inwestycyjnymi oraz nadzoruje rozwój całej Grupy Murapol. Pełni także funkcję prezesa zarządu Murapol Real Estate SA, skupiającej segment doradczo-wykonawczy Grupy.

W rozwój Grupy Murapol zaangażowany od 2007 roku, w pierwszych latach pracy zajmował stanowisko szefa pionu prawnego, następnie jako radca prawny pełnił funkcję jej prokurenta. Od 2013 roku zasiada w Zarządzie spółki, wcześniej jako wiceprezes, a obecnie prezes zarządu.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2009 roku uzyskał tytuł radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wiodących kancelariach prawnych na Śląsku: Kancelarii Radcy Prawnego Mariana Wachowiaka oraz Kancelarii Radcy Prawnego Marka Płonki.

Agata Jurek-Zbrojska

Partner kancelarii Greenberg Traurig

Posiada uprawnienia radcy prawnego oraz tytuł magistra ekonomii. Agata ma ponad 15-letnie doświadczenie w doradzaniu klientom z całego świata w sprawach dotyczących rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie swojej kariery zawodowej przez pewien czas zdobywała doświadczenie w innych jurysdykcjach, tj. w Niemczech i Hiszpanii. Uczestniczyła również w największych transakcjach na rynku polskim oraz w szeregu transakcji transgranicznych w Europie. Wartość transakcji, przy których doradzała można liczyć w miliardach euro. Agata specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości. Pomaga klientom w ustalaniu strategicznych aspektów transakcji oraz przygotowuje umowy dotyczące wspólnych przedsięwzięć (joint venture).
Agata doradza wielu deweloperom, bankom, instytucjom finansowym i funduszom inwestycyjnym w kwestiach prawnych związanych z inwestycjami budowlanymi, sporządza i negocjuje umowy deweloperskie, o roboty budowlane, umowy z architektami, a także pomaga w negocjacjach kluczowych umów najmu. Ponadto doradza również w projektach związanych z energią odnawialną, z uwzględnieniem umów deweloperskich dotyczących sprzedaży farm wiatrowych.
Agata stale poszerza swoją wiedzę w dziedzinie ekonomii. Wykładała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończyła studia doktoranckie, podczas których zajmowała się analizą ekonomiczna i prawną projektów rewitalizacji miast.
Międzynarodowe rankingi Chambers, IFLR 1000 oraz EMEA Legal 500 regularnie wyróżniają Agatę jako wiodącego prawnika w zakresie nieruchomości w Polsce. Jako laureatka nagrody Top Woman in Real Estate: Tax and Law, Agata angażuje się we wspieranie kobiecych inicjatyw w kancelarii Greenberg Traurig.

Grzegorz Kiełpsz

Prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Jeden z założycieli Dom Development S.A. – wiodącego dewelopera mieszkaniowego na rynku polskim, notowanego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od chwili powstania Dom Development S.A. w 1996 roku aktywnie zarządza procesem deweloperskim - do 2003 roku jako Członek Zarządu, następnie jako Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Generalny, od 2008 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej Dom Development S.A. Przed objęciem funkcji Prezesa Zarządu w czerwcu 2013 roku, był Członkiem Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wykładowca na Podyplomowych Studiach Menadżerskich dla Deweloperów współorganizowanych przez PZFD oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Od kilku lat rozwija równolegle działalność deweloperską w segmencie turystyczno-hotelowym i uzdrowiskowym. Interesuje się aspektami CSR w biznesie. Jest fundatorem Fundacji Inicjatyw Aktywnych „GoSilver” zajmującą się aktywizacją seniorów i integracją międzypokoleniową.

Katarzyna Kuniewicz

Dyrektor Działu Badań Rynku Mieszkaniowego JLL

Z rynkiem nieruchomości związana od 2007 roku. Przez ponad 10 lat jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy firmy REAS, która z niezwykłą pasją jest w stanie zaprezentować nawet najbardziej zawiłe dane dotyczące rynku mieszkaniowego. Obecnie w JLL kieruje zespołem odpowiedzialnym jest za realizację stałego programu monitoringu mieszkaniowego rynku deweloperskiego oraz przygotowanie raportów i analiz dotyczących tego sektora w wybranych polskich miastach.
Jest absolwentką Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tam też rozpoczynała karierę zawodową. Następnie pracowała m.in. w Ministerstwie Finansów, w zespole odpowiedzialnym za przygotowanie nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Doświadczenie w zakresie współpracy z sektorem publicznym zdobywała jako konsultant w licznych programach wspierających gminy w latach 2000-2005. Brała udział m.in. w organizowanym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju „Creditworthiness Enhancement Program” (edycje dla Wrocławia, Krakowa i Gdańska) oraz w Programie Rozwoju Instytucjonalnego, realizowanego w ramach umowy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dorota Latkowska-Diniejko

Współzałożyciel i Partner Zarządzający grupy REINO Partners

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży nieruchomości w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej. Karierę rozpoczynała w USAID w Warszawie, będąc członkiem zespołu przygotowującego schemat działania kredytów hipotecznych w Polsce. Pracowała w Price Waterhouse Nieruchomości, współtworzyła polską spółkę Knight Frank. Łączna wartość transakcji z jej udziałem przekroczyła 2 mld EUR. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej.

Michał Melaniuk

Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi Cordia Polska

Zanim pod koniec 2014 r. dołączył do Cordia Polska, stanowiącej część Grupy Futureal, Michał Melaniuk przez blisko 4 lata związany był z Grupą Skanska, gdzie jako Prezes, a wcześniej jako wiceprezes Skanska Residential Development Poland odpowiadał za wprowadzenie firmy na polski rynek, jej rozwój i pełną koordynację realizacji projektów mieszkaniowych. Przedtem, od 2007 do 2011 roku, pracował jako dyrektor komercyjny w GTC S.A., jednej z wiodących firm inwestycyjno-deweloperskich w regionie Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej. W latach 1998 – 2007 zdobywał doświadczenie w strukturach grupy inwestycyjno-deweloperskiej Golub-Europe, przekształconej w GE Capital Golub Europe, następnie w Quinlan Private Golub, a obecnie Avestus, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu.
Michał Melaniuk jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Robert Nowicki

Wiceminister rozwoju

Podsekretarz stanu odpowiedzialny m.in. za sektor nieruchomości. Od lutego 2018 r. Szef Gabinetu Politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a od listopada 2019 r. - Ministra Rozwoju. Wcześniej w latach 2017–2018 – zastępca dyrektora Departamentu Innowacji w resorcie Przedsiębiorczości i Technologii. Specjalista z zakresu zarządzania programami, projektami oraz zmianą i ryzykiem.

Konrad Płochocki

Radca prawny, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Członek Zarządu polskiego oddziału Urban Land Institute

Ukończył z wyróżnieniem wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia Rynek Nieruchomości i Bankowość Hipoteczna. Posiada licencje syndyka oraz pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej, licznych konferencjach, szkoleniach, seminariach.
Należy do Rady Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia Build Europe, Komitetu Ekonomicznego BIAC przy OECD. Jest Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Archicom S.A.
Wcześniej pracował w międzynarodowych kancelariach i instytucjach związanych z obrotem i finansowaniem rynku nieruchomości, w tym w CMS Cameron McKenna w zespole bankowości i finansowania międzynarodowego. Brał udział w licznych procesach legislacyjnych, między innymi w powstawaniu tzw. ustawy deweloperskiej. Jest autorem publikacji prasowych z zakresu ksiąg wieczystych, hipoteki i ustawy deweloperskiej oraz prelegentem na seminariach.

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk

Leasing & Development Director CEE, Prezeska Stowarzyszenia Ladies First, Business Coach

Dyrektor odpowiedzialna za zarządzanie Rozwojem i Wynajmem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Exeter Property Group. Od 2017 zarządza platformą networkingową Ladies First, zrzeszającą menadżerki i prezeski firm reprezentujących kluczowe branże.
Od 2000 roku związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych w obszarze wynajmu, zarządzania, zakupu i sprzedaży. Posiada szeroką sieć kontaktów zarówno wśród międzynarodowych, jak i lokalnych: najemców, pośredników, deweloperów, funduszy inwestycyjnych i właścicieli nieruchomości.
W 2014 roku zbudowała dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w BNP Paribas Real Estate Poland. Zbudowałą zespół profesjonalnych doradców, których sukcesy pozwoliły uzyskać 12% udział w rynku agencyjnym. Założyła Sieć Lokalnych Agencji składającą się z kilku mniejszych, regionalnych pośredników i wynegocjowała największy kontrakt w Polsce Wyłącznej Reprezentacji Właściciela dla firmy Logicor
Katarzyna jest założycielką i pierwszą prezeską Ladies First – Stowarzyszenia Liderek w Biznesie, które zrzesza ponad 300 kobiet zaangażowanych zawodowo na rynku nieruchomości, przemysłu, logistyki i w innych kluczowych branżach.

Kinga Sistermann

Ekspert ds. wynajmu powierzchni handlowych

Od 19 lat na rynku nieruchomości komercyjnych. Pierwsze doświadczenia zdobyła w Mc’Donald’s Polska, następnie brała udział w pełnym procesie komercjalizacji Manufaktury w Łodzi, której inwestorem była firma Apsys Polska. Po jej zakończeniu w 2007 roku rozpoczęła pracę w agencji nieruchomości Savils koncentrując swoje działania na projektach typu mixed used i high street. Konsultowała m.in. na wczesnym etapie realizacji projekt Piotrkowska Off w Łodzi. W 2010 roku dołączyła do zespołu agencji DTZ i była odpowiedzialna za rewitalizacje projektu Dworca Centralnego. Od 2011 do 2015 jako niezależny konsultant zajmowała się projektami parków handlowych. W 2016 była zaangażowana w wynajem Galerii Północnej a od trzech lat ponownie zajmuje się projektami z dużym naciskiem na mixed used i hight street experience. Obecnie związana jest z White Star Real Estate i zajmuje się komercjalizacją Elektrowni Powiśle w Warszawie.

Krzysztof Sobolewski

Prezes spółek GM Invest i SCG

Jeden z trzech inwestorów kompleksu Gwiazda Morza Resort Spa & Sport we Władysławowie. Inwestor na terenie Młodego Miasta w Gdańsku, gdzie przygotowuje rewitalizację i zabudowę 16 ha gruntów. Na rynku nieruchomości jego doświadczenia inwestycyjne sięgają 20 lat wstecz. W portfolio ma projekty w kilku lokalizacjach na Pomorzu.

Michał Styś

Dyrektor Zarządzający, OPG Property Proffesionals

Z wykształcenia mgr inż. architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign, gdzie uzyskał dyplom Executive MBA. Doświadczenie w zarządzaniu projektami, tworzeniu założeń urbanistycznych oraz projektowaniu budynków mieszkaniowych, handlowych, hotelowych i biurowych zdobywał w takich firmach, jak Anthony Reddy Associates, Reddy Architecture & Urbanism Group (Irlandia), Archeus OY Ltd. (Finlandia) czy BC Comm Group (Polska). Od 2006 Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals, gdzie odpowiada za realizację inwestycji, identyfikację i analizę możliwości inwestycyjnych w Polsce oraz zarządzanie aktywami – projektami mixed-use, komercyjnymi i mieszkaniowymi. Kreatywny umysł, który dał początek projektowi OFF Piotrkowska Center w Łodzi.

Jacek Wesołowski

Dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland

W Trei Real Estate Poland odpowiedzialny jest za strategiczne decyzje dotyczące inwestycji i budowy portfela nieruchomości w Polsce. Jacek posiada 30-letnie doświadczenie w branży nieruchomości handlowych, biurowych i mieszkaniowych. Był jednym z inicjatorów pojawienia się w Polsce formatu centrum handlowego. Od 2016 roku kieruje polską spółką firmy i przyczynia się do dynamicznego rozwoju sektora parków handlowych.
Pod kierownictwem Jacka Wesołowskiego Trei rozwija w Polsce sieć parków handlowych pod wspólną marką Vendo Park. Aktualnie portfel dewelopera liczy 15 obiektów. Długofalowa strategia opracowana przez Jacka zakłada rozwój sieci do 80 parków w Polsce, dlatego firma nieustannie skupuje grunty pod przyszłe inwestycje. Od objęcia stanowiska dyrektora zarządzającego przez Jacka Wesołowskiego, spółka co roku poprawia poziom inwestycji. W 2019 Trei otworzył 5 Vendo Parków (Bytów, Pułtusk, Ostrołęka, Łask, Kobyłka), o łącznej powierzchni najmu 18 000 mkw. W tym roku Trei otworzy 7 Vendo Parków i planuje zwiększenie tempa rozwoju w kolejnych latach. Inwestycje są realizowane z poszanowaniem historii, o czym świadczy projekt w Chodzieży – rewitalizacja ruin zamku Grudzińskich i zintegrowanie ich z murami parku handlowego, a także w Pułtusku – renowacja zabytkowej mozaiki, która została wkomponowana w mury parku handlowego. W zeszłym roku Trei zadebiutował również na rynku mieszkaniowym w Polsce.

Dariusz Węglicki

Dyrektor zarządzający Catella Polska

W branży nieruchomości pracuje od ponad 20 lat. W przeszłości współzarządzał różnymi firmami detalicznymi (EMPiK, Smyk, Galeria Centrum). Dodatkowo był zaangażowany w rozwój konceptów detalicznych oraz centrów handlowych jako prezydent należącej do Grupy Eastbridge spółki DTC Real Estate oraz w projekty inwestycyjne jako Country Manager w Redevco Polska.
Zrealizował też kilka własnych projektów mieszkaniowych we Wrocławiu.
Od października 2015 do maja 2018 roku doradzał zarządowi Funduszu Bouwfonds Investment Management, koordynując jego pierwsze akwizycje w Polsce; w Warszawie przy Pereca 11 i w Krakowie przy Rakowickiej. Od 1 maja 2018 przeszedł do Funduszu Catella Residential Investment Management GmbH, prowadząc dotychczasowe projekty i przejmując Asset Management projektu NO44 (72 mieszkania zakupione przez Catellę w budynku Złota 44 zaprojektowanym przez Daniela Lebeskinda.