III Spotkanie Liderów Branży TSL

Start date:
26.08.2021
End date:
26.08.2021

Description

Już 26 sierpnia odbędzie się kolejne SPOTKANIE LIDERÓW BRANŻY TSL, organizowane przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz logistyka.rp.pl.


Spotkanie Liderów Branży to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez branżowych, a dzięki swojej otwartości na inne sektory z otoczenia biznesowego logistyki zyskało status wielobranżowej platformy wymiany doświadczeń w gronie ekspertów.
Na spotkanie zapraszamy prezesów firm biorących udział w Rankingu TSL 2021 oraz dyrektorów odpowiedzialnych za łańcuch dostaw, powierzchnie magazynowe, floty czy rozwój biznesu.
Podczas uroczystej gali „Rzeczpospolita TSL Award” zostaną nagrodzone firmy, które mimo pandemicznych trudności dobrze radziły sobie na rynku i wspierały rozwój branży. Tak więc nagrody powędrują również do firm z otoczenia biznesowego branży TSL.


Spotkanie liderów branży TSL to popołudniowy hybrydowy event połączony z ceremonią wręczenia nagród specjalnych RZECZPOSPOLITA TSL AWARD i panelami dyskusyjnymi odbywającymi się stacjonarnie lub zdalnie.

Podczas tegorocznego wydarzenia poruszymy takie tematy, jak:  

•    Efektywne zarządzanie magazynem: rozwiązania WMS i ERP, robotyzacja i automatyzacja procesów magazynowych, AR w magazynie
•    Cyfryzacja przyszłością transportu, cyfryzacja logistyki, big data, AI
•    Paliwa i napędy alternatywne: LNG, CNG, Nowy Zielony Ład w transporcie, wodorowa strategia dla transportu, infrastruktura ładowania/tankowania pojazdów, rozwój zielonych technologii w transporcie ciężkim
•    Drony: jak długo Polska będzie europejskim liderem, przykłady zastosowania w branży TSL i nie tylko, uregulowania prawne, człowiek czy maszyna - co może zawieść w transporcie BST?
•    Zielona mila - jak ograniczyć emisje zanieczyszczeń ostatniej mili?
•    Infrastruktura 2025: kolej, drogi, porty morskie, porty lotnicze - które inwestycje mają kluczowe znaczenie (TEN-T, CPK, Via Baltica, Port Północny, przekop Mierzei Wiślanej, Port Centralny Gdańsk)? Jak osiągnąć efekt synergii pomiędzy nimi? Jak powinna wyglądać efektywna współpraca operatora infrastruktury z jego kontrahentami? Oczekiwania biznesu, technologie infrastruktury
•    Jak długo jeszcze e-commerce będzie kołem zamachowym logistyki i jej otoczenia biznesowego? Jak rozwijać polski e-commerce na rynkach zagranicznych? Jakie są rządowe formy wsparcia przedsiębiorstw? Czy BTS dla e-commerce do już standard czy konieczność? Czy na koniec 2021 branża utrzyma wynik z roku 2020? Trendy w e-commerce
•    Budowa zaplecza personalnego - jak powinna wyglądać efektywna współpraca biznesu z sektorem edukacji, aby zapewnić sobie dostęp do wykwalifikowanych pracowników i kadry menedżerskiej?
•    Eko-innowacje i zielone magazyny

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Invited by

Robert Przybylski

Redaktor naczelny Logistyka.rp.pl i sekcji logistyka w "Rzeczpospolitej"