Senior Partner Innova Capital, Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK)
Andrzej Bartos posiada ponad 20-letnie doświadczenie w private equity oraz na rynkach kapitałowych. Przed rozpoczęciem pracy w Innova Capital w latach 2004 - 2007 pan Bartos był Dyrektorem w Dresdner Kleinwort Capital (obecnie Allianz). Wcześniej współpracował z BRE Bankiem SA (obecnie mBank) w Warszawie na stanowisku Wice - Prezesa.
W latach 1995-1998 zatrudniony przez Polski Bank Rozwoju, stopniowo zasiadał na różnych stanowiskach, obejmując finalnie posadę dyrektora Departamentu Rynków Kapitałowych.
W Innova Capital, Andrzej koncentruje się głównie na inwestycjach w sektorze przemysłowym. W swoim zdywersyfikowanym portfelu posiada firmy dostarczające rozwiązania w systemach elektroenergetycznych, komponentów samochodowych i materiałów budowlanych. Mając bogate doświadczenie w działalnościach spółek giełdowych, jest aktywnie zaangażowany we wszystkie czynności związane z IPO, którym przewodniczy Innova. Pan Bartos prowadził lub nadzorował inwestycje m.in. w EBCC Fuchosa, DONAKO, Libet, EnergoBit, Trimo a ostatnio Profim. Obecnie jest członkiem Rad Nadzorczych w następujących spółkach: Provus, Marmite, Bakalland i PEKAES. Podkreślając jego osiągnięcia, ważne jest, aby wspomnieć także o niezwykle udanym IPO dla Grupy ACE w 2009 roku (wiodący europejski dostawca komponentów samochodowych do systemów hamulcowych). Inwestycja w spółkę ACE została nagrodzona przez Unquote w kategorii Transakcja Roku 2007 w Europie Środkowej.
Pan Bartos jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również szereg szkoleń podyplomowych, w tym Corporate Financial Strategies in Global Markets w INSEAD oraz Leading Professional Service Firms w Harvard Business School. Jest założycielem pierwszego polskiego zgromadzenia MBO - klubu ponad 70 lokalnych menedżerów. Andrzej był również Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).
Prezes Zarządu Fundacji Polski Instytut Dyrektorów
Radca Prawny z bogatym doświadczeniem w obszarze rynków kapitałowych, transakcji i prawa spółek.
Zanim objęła stanowisko Prezesa PID, przez ponad 6 lat była odpowiedzialna za budowę praktyki rynków kapitałowych w CMS Cameron McKenna (w Warszawie i Londynie) oraz PwC Legal. Wcześniej pracowała jako prawnik w departamencie transakcji i rynków kapitałowych w warszawskim biurze White & Case, a także w okresie 2001 – 2006 r. w departamencie prawnym Komisji Nadzoru Finansowego.
Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla zarządów spółek publicznych, a także współpracowała jako wykładowca m.in. z Polskim Instytutem Dyrektorów, Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych, Fundacją im. Lesława Pagi oraz ze Związkiem Maklerów i Doradców (pełniąc także funkcję doradcy zarządu ds. prawnych).
Współautorka publikacji z zakresu praw i obowiązków akcjonariuszy spółek publicznych oraz obrotu papierami wartościowymi.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także program Executive MBA Uniwersytetu w Minnesocie (WEMBA). Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Prezes Zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami
Prof. UW dr hab. Marcin Dyl specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie administracyjnym oraz postępowaniu administracyjnym, w szczególności w prawie rynku kapitałowego, prawie bankowym, prawie ubezpieczeniowym, prawie antymonopolowym, a także w postępowaniu administracyjnym i sądowo-administracyjnym.
Jest autorem lub współautorem licznych, cenionych prac prawniczych, w tym komentarzy do Kodeksu postępowania administracyjnego, Ustawy o ofercie publicznej, Ustawy o obligacjach, a także podręcznika akademickiego do prawa rynku kapitałowego. Jako jeden z nielicznych w Polsce naukowców jest jednocześnie współautorem prestiżowego Systemu Prawa Prywatnego i Systemu Prawa Administracyjnego.
Profesor Marcin Dyl jest radcą prawnym i ekspertem w zakresie rynku asset management. Od wielu lat jest powoływany na stanowisko Prezesa Zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, organizacji skupiającej kluczowe towarzystwa funduszy inwestycyjnych w kraju, reprezentujące cenione polskie marki finansowe i prestiżowe zagraniczne grupy kapitałowe.
Pełni ponadto funkcję wiceprezesa Sądu Izby Domów Maklerskich, jest członkiem European Law Institute (ELI), członkiem Rady Naukowej kwartalnika Radca Prawny Zeszyty Naukowe.
Profesor Marcin Dyl w przeszłości pracował w Komisji Papierów Wartościowych (i Giełd) – jako wieloletni dyrektor departamentu prawnego, członek komisji egzaminacyjnej na doradców inwestycyjnych, był również wpisany na listę biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, zasiadał w radach nadzorczych (Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie i KGHM Polska Miedź SA).
Prezes Zarządu BondSpot S.A.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW i podyplomowych studiów z zakresu rachunkowości. Słuchaczka International Institute for Securities Market Development w Waszyngtonie, ICAN Institute, licznych szkoleń i kursów z zakresu prawa rynku kapitałowego. Współautorka komentarza do ustawy o ofercie publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie jako wykładowca prawa papierów wartościowych i regulacji unijnych, przede wszystkim z zakresu obowiązków informacyjnych emitentów i ich akcjonariuszy oraz corporate governance.
Od blisko 20 lat związana z rynkiem kapitałowym. W styczniu 2008 roku objęła stanowisko dyrektora Działu Emitentów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA. Kieruje pracami Komitetu konsultacyjnego GPW ds. ładu korporacyjnego, który opracował „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”, przewodniczy Radzie Autoryzowanych Doradców. Były członek Rady Nadzorczej BondSpot SA (2013-2016). W latach 1998-2007 była pracownikiem urzędu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a następnie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie m.in. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Nadzoru Obrotu.
Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
Przed dołączeniem do SEG pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, gdzie koordynował współpracę międzynarodową, prace analityczne oraz politykę informacyjną i edukacyjną. Wcześniej był Doradcą Ministra Przekształceń Własnościowych odpowiedzialnym za negocjacje członkostwa Polski w OECD w obszarze bezpośrednich inwestycji zagranicznych.
Były pracownik Katedry Finansów Międzynarodowych SGH, absolwent Wydziały Handlu Zagranicznego tej uczelni. Jest autorem wielu publikacji o tematyce ekonomicznej, dotyczących głównie takich obszarów, jak: funkcjonowanie rynków kapitałowych, liberalizacja przepływów kapitałowych, liberalizacja form świadczenia usług, integracja rynku finansowego UE.
Zasiada we władzach Europejskiego Stowarzyszenia Spółek Giełdowych (EuropeanIssuers). Pełnił wiele istotnych funkcji międzynarodowej organizacji zrzeszającej organy nadzoru nad rynkiem kapitałowym - IOSCO.
Dyrektor Departamentu Ofert Publicznych i Informacji Finansowej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego
Radca prawny, od ponad 20 lat związana z nadzorem nad rynkiem kapitałowym. Od 2010 roku dyrektor Departamentu Ofert Publicznych i Informacji Finansowej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, zajmującego się weryfikacją prospektów emisyjnych, nadzorem nad ofertami publicznymi oraz nadzorem i nadużyciami w obszarze sprawozdawczości finansowej emitentów z rynku regulowanego. Wcześniej przez kilka lat była dyrektorem Departamentu Postępowań, odpowiedzialnego za prowadzenie spraw dotyczących naruszeń przepisów prawa o charakterze karnym i administracyjnym. Od 2016 członek Komisji Nadzoru Audytowego. Od 2011 r. Członek Rady Europejskiego Urzędu Giełd i Papierów Wartościowych (European Securities and Markets Authority - ESMA), wcześniej członek jednego z komitetów zajmującego się konwergencją prawa unijnego oraz współpracą w obszarze nadzoru. Członek komitetu konsultacyjnego ustanowionego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie do spraw Dobrych Praktyk. Brała udział w projektach unijnych dedykowanych dla nadzorów rozwijających się rynków kapitałowych.
Partner w dziale Audit & Assurance Deloitte w Niemczech
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako audytor i doradca największych niemieckich i międzynarodowych firm rodzinnych oraz spółek notowanych na giełdzie we Frankfurcie. Jest również wybitnym ekspertem w dziedzinie corporate governance i compliance. Doradza w tym zakresie firmom między innymi z branży dóbr konsumenckich, mediów, health care, real estate, technologii oraz firmom i organizacjom sektora publicznego. Ma w swoim dorobku liczne publikacje o tematyce corporate governance, jest też wykładowcą Leuphana Universität w Lüneburgu oraz ekspertem wpływowego niemieckojęzycznego dziennika biznesowego „Handelsblatt”. Zasiada także w radzie programowej stowarzyszenia Rad Nadzorczych Sektora Średnich Przedsiębiorstw w Niemczech (ArMiD) oraz jest członkiem grupy roboczej ds. ładu korporacyjnego i prawa handlowego w Niemieckim Instytucje Biegłych Rewidentów (IDW).
Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKN Orlen S.A.
Jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie strategiczne zasobami ludzkimi” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. W 2015 r. ukończyła prestiżowy program menadżerski Advanced MBA Program na Uniwersytecie Navarra w Barcelonie.
W czerwcu 2008 roku została powołana do Rady Nadzorczej PKN ORLEN SA. Przez dwie kadencje pełniła funkcję Sekretarza, a od 27 czerwca 2013 roku sprawuje funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A.
Od maja 2014 do lipca 2016 roku pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu PGE EJ1 Sp. z o.o. odpowiedzialnego m.in. za sprawy prawne i regulacyjne.
Od kwietnia do maja 2014 roku Radca Ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa w Departamencie Polityki Właścicielskiej. W latach 2005 - 2014 Dyrektor Departamentu Prawnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialna za obsługę prawną i legislacyjną, w szczególności Prezesa Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Dyrektora Generalnego. W latach 2003 - 2005 Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Nauki w Ministerstwie Nauki i Informatyzacji. W latach 2001 - 2003 główny specjalista w Departamencie Zastępstwa Procesowego, a następnie w Departamencie Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej Ministerstwa Skarbu Państwa. Jest członkiem Zarządu Fundacji Kolegium Europejskie w Warszawie.
Była m.in. członkiem Rady Nadzorczej: Cerg Spółka z o.o. w Gliwicach, Chemar Spółka z o.o. w Kielcach, Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Warszawskiego Parku Technologicznego S.A., Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
Profesor SGH, niezależny członek Rady Nadzorczej mBanku i niezależny członek Komitetu Audytu Światowego Programu Żywnościowego ONZ w Rzymie, członek Rady Ekspertów, Forum Rad Nadzorczych. 12 lat doświadczenia w pracy w radach nadzorczych dużych spółek akcyjnych oraz spółek prywatnych, w tym członek komitetów rady: audytu, ryzyka, wynagrodzeń i nominacji oraz IT z branży usług finansowych, przemysłowych, w tym sektora obronnego i lotniczego, telekomunikacji, oraz nowych technologii. Jest autorką wielu artykułów i książek z zakresu ładu korporacyjnego.
Partner w Dziale Audit & Assurance, Deloitte
Jest partnerem Deloitte odpowiedzialnym za usługi Audit & Assurance dla sektora Instytucji Finansowych. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w świadczeniu profesjonalnych usług audytorskich i doradczych między innymi dla banków, funduszy inwestycyjnych i spółek leasingowych. Specjalizuje się w audycie instytucji finansowych, szczególnie w zakresie raportowania wg MSSF oraz US GAAP. Prowadzi szkolenia z zakresu MSSF/MSR dla instytucji publicznych, takich jak Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski oraz dla banków komercyjnych. Ma doświadczenie w projektach due diligence i vendor due diligence realizowanych na rzecz największych polskich i międzynarodowych instytucji. Dorota Snarska-Kuman zasiada w Radzie Dyrektorów i jest przewodniczącą Komitetu Audytu Deloitte Central Europe Holding. Jest również Liderem Programu „Rady Nadzorcze” prowadzonego przez Deloitte w Polsce.