Nowe zamówienia publiczne 2021 – szkolenie dla wykonawców

Start date:
28.01.2021
End date:
28.01.2021

Description

Po prawie 16 latach obowiązywania, ustawa Prawo zamówień publicznych zostaje uchylona. Jej miejsce zajęła z dniem 1 stycznia 2021 r. nowa ustawa o tym samym tytule.

Skoro jednak ani nazwa tego aktu prawnego nie ulega zmianie, a dodatkowo nie uległy jakimkolwiek modyfikacjom także dyrektywy unijne, na których zbudowany jest przecież polski system zamówień publicznych, to co tak naprawdę zmieniło się od 1 stycznia 2021 r. w procedurach udzielania zamówień publicznych w Polsce? 

Na tak postawione pytanie postaramy się wspólnie odpowiedzieć w trakcie praktycznych warsztatów poświęconych nowej ustawie Prawo zamówień publicznych. 

Warsztaty te będą prowadzone przez zespół doświadczonych w prawie zamówień publicznych prawników-praktyków z kancelarii prawnej Domański Zakrzewski Palinka 

Cel:
Warsztaty będą koncentrowały się na najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych dla wykonawców zagadnieniach związanych z nowymi przepisami prawa. Istotą szkolenia będzie nie tyle wspólne czytanie całej (liczącej ponad 600 artykułów) ustawy, co zwrócenie uwagi na te jej elementy, które realnie (a nie formalnie) ulegną zmianom. Czy na lepsze czy na gorsze? O tym porozmawiamy w trakcie warsztatów.  

W szczególności postaramy się udzielić odpowiedzi na następujące pytania:
•    jakie najważniejsze zmiany przynosi nowa ustawa Prawa zamówień publicznych?
•    co powinni wziąć pod uwagę wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego w nowej rzeczywistości prawnej?
•    jak zamawiający powinni się przygotować do nowych przepisów?

Korzyści:
Warsztaty zapewnią uczestnikom gruntowne i przede wszystkim – praktyczne – przygotowanie do nowych zasad funkcjonowania na rynku zamówień publicznych. Ze względu na brak orzecznictwa, a także ugruntowanych interpretacji nowych instytucji prawnych, takie praktyczne zrozumienie dobrych i złych stron omawianych regulacji będzie stanowiło niewątpliwą korzyść dla uczestników szkolenia. Nie można też wykluczyć, że będziemy już posiadali pewne pierwsze wspólne doświadczenia z nowymi regulacjami, pierwsze wyzwania czy zidentyfikujemy inne zagadnienia wymagające wspólnego omówienia. W konsekwencji, warsztaty mogą okazać się znakomitym forum do podzielenia się tego typu informacjami. 

Odbiorcy:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy:
•    wykonawców ubiegających się o uzyskanie zamówienia publicznego.
•    pracowników działów sprzedaży przygotowujących oferty do przetargów.
•    osoby zainteresowane tematyką zamówień publicznych.

Organizacja:
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.
W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat, materiały w wersji elektronicznej oraz dostęp do nagranego szkolenia.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.

 

Invited by

Anna Szałaj