Duża nowelizacja w sektorze energetycznym 2021

warsztat i konsultacje

Start date:
24.05.2021
End date:
31.05.2021

Description

NAJWIĘKSZA ZMIANA PRAWA ENERGETYCZNEGO OD LAT!

Rok 2021 będzie okresem poważnych i głębokich zmian w sektorze energetycznym. 

Zainicjuje je tzw. duża nowelizacja prawa energetycznego. Wystąpią doniosłe w skutkach nowelizacje ustaw o efektywności energetycznej, o odnawialnych źródłach energii. Nowe ramy prawne uzyskają magazynowanie energii, zamknięte systemy dystrybucyjne. Zmianie ulegną również uprawnienia Prezesa URE. Nowe przepisy będą miały wpływ na większość uczestników rynku energii (OSP, OSD, wytwórcy, spółki obrotu, odbiorcy). 

W zawiązku z powyższym zapraszamy Państwa na dwudniowe, tematyczne szkolenie, podczas którego prawnicy z Zespołu Kontraktów Publicznych i Energetyki kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski omówią Państwu zagadnienia Dużej nowelizacji związane m.in. 
- z magazynowaniem energii elektrycznej,
- zamkniętymi systemami dystrybucyjnymi, 
- system informacji o rynku energii. 

Poznacie Państwo również praktyczne skutki nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej oraz projektu nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Celem szkolenia jest poznanie praw i obowiązków wynikających z nadchodzących zmian i pomoc uczestnikom rynku w dostosowaniu się do zmienionej rzeczywistości prawnej sektora energetycznego. 

Na szkolenie zapraszamy:
•    przedstawicieli branży energetycznej, wytwórców energii elektrycznej lub ciepła (elektrownie, elektrociepłownie) 
•    przemysłowych odbiorców energii
•    pracowników administracji publicznej
•    głównych energetyków
•    audytorów energetycznych
•    banki
•    wszystkie osoby zainteresowane omawianą podczas warsztatów tematyką. 

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat oraz materiały w wersji elektronicznej.

Invited by

Agnieszka Spychała