Odpowiedzialność przedsiębiorców za dotacje z tarczy antykryzysowej

Start date:
26.08.2021
End date:
26.08.2021

Description

Od wiosny zeszłego roku rząd uruchamiał kolejne programy mające na celu wsparcie przedsiębiorców z branż, które najbardziej ucierpiały z powodu wprowadzanych ograniczeń funkcjonowania gospodarki. 

Wsparcia udzielały: Polski Fundusz Rozwoju w ramach Tarcz Finansowych,  Wojewódzkie oraz Powiatowe Urzędy Pracy – na ochronę miejsc pracy w ramach kolejnych tzw. tarcz antykryzysowych. Minął rok można już więc wyciągnąć konkretne wnioski. Za nami już pierwsze kontrole w firmach korzystających z dotacji, dokonano części umorzeń, ale także wezwano do zwrotów udzielonych subwencji finansowych po wykryciu nieprawidłowości.

Każdy, kto jest odpowiedzialny za rozwój firmy ma świadomość, że z upływem czasu i w obliczu dynamicznej rzeczywistości w firmie pojawiają się zmiany, czasem sytuacje się komplikują, coś czego nie dało się na początku przewidzieć pojawia się i wpływa znacząco na bieżącą działalność. Mogą pojawić się pytania: 
•    Czy właściwe rozliczenie uzyskanego dofinansowania jest/będzie tak bezproblemowe jak mogło się wydawać w momencie jego pozyskiwania? 
•    Jak przygotować się do kontroli w związku z pozyskanym wsparciem?
•    Jakie konsekwencje grożą firmie/członkom zarządu/przedsiębiorcom/pracownikom  w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przez instytucję kontrolującą i jak się przed nimi zabezpieczyć?
•    Co można zrobić, aby kontrola przebiegła pomyślnie?
•    Jak prowadzić politykę kadrową, gdy konieczna jest ochrona miejsc pracy?
•    Jak postępować, jeśli wyniki kontroli nie są dla firmy korzystne?
Na te i inne pytania odpowiedzą nasi eksperci z Kancelarii FILIPIAK BABICZ LEGAL SP.K.

Na szkolenie zapraszamy:
- zarządy firmy i kadrę zarządzającą
- przedsiębiorców
- właścicieli firm
- prawników 
- przedstawicieli działów księgowości
- przedstawicieli działów HR i kadr
- przedstawicieli działów compliance
- przedstawicieli działów operacyjnych
- inne osoby zainteresowane tematyką szkolenia

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy za eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.
W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie. 

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat oraz materiały w wersji elektronicznej.
 

Invited by

Barbara Dąbrowska