Nowa Upadłość Konsumencka 2021

Start date:
24.08.2021
End date:
24.08.2021

Description

Nowelizacja prawa upadłościowego dotycząca upadłości konsumenckiej oraz skutki pandemii Covid- 19 niosą za sobą lawinowy wzrost liczby prowadzonych postępowań upadłościowych. 

Upadłość konsumencka na stale zagościła w polskim porządku prawnym i stała się elementem życia gospodarczego. 

Wdrożenie postepowania upadłościowego to nie tylko próba powstrzymania narastających zobowiązań ale i szansa na rozpoczęcie życia z czystą kartą. 

Znowelizowane przepisy postępowania upadłościowego stwarzają przestrzeń tak konsumentom jak i byłym przedsiębiorcom na całkowite umorzenie zobowiązań, które może być poprzedzone ustaleniem racjonalnego planu spłat przez Sąd.

Szkolenie adresowane jest do konsumentów, przedsiębiorców, którzy ze względu na skomplikowaną sytuację materialną szukają sposobu na rozwiązanie swoich finansowych problemów. Uczestnikami szkolenia mogą być także wierzyciele którzy poszukują ochrony swoich praw w postępowaniu upadłościowym swoich Dłużników. Zapraszamy także:
- adwokatów i radców prawnych,
- syndyków, doradców restrukturyzacyjnych,
- pracowników działów windykacji,
- specjalistów pracujących w bankach i instytucjach finansowych, zajmujących się egzekucją kredytów konsumenckich.

Podczas naszego szkolenia dowiesz się w jaki sposób bezpiecznie ,,upaść” dla siebie i najbliższych oraz jak realizować swoje prawa jako wierzyciela.

Szkolenie ma na celu omówienie następujących kwestii: 
- przygotowanie przedpola do ogłoszenia upadłości 
- prawidłowe złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości
- skutki ogłoszenia upadłości dla Upadłego i jego najbliższych 
- prawa i obowiązki Upadłego w postępowaniu upadłościowym,
- zasady umarzania zobowiązań lub ustalania racjonalnego planu spłat wierzycieli

Organizacja:
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia.

Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie. 

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat oraz materiały w wersji elektronicznej.

 

Invited by

Agnieszka Spychała