Postępowanie rozpoznawcze po zmianach w KPC

Start date:
31.08.2021
End date:
31.08.2021

Description

Ustawą z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw1 wprowadzona została najpoważniejsza, jak dotąd, nowelizacja procedury cywilnej. Podstawowym celem nowelizacji było usprawnienie postępowania.

Czy tak się stało?

Eksperci Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak wezmą pod lupę konkretne rozwiązania w kontekście doświadczeń procesowych z obowiązywania nowelizacji. 

Omówione zostaną również przepisy procedury cywilnej wprowadzone w związku z pandemią Covid-19 i doświadczenia z ich stosowaniem. Ponadto odpowiemy na pytania:
- czy środki zaskarżania i inne procedury pomogły?
- jak wysoko zawieszono poprzeczkę przedsiębiorcom?
- jak wygrać spór?

Pomożemy w wyłowieniu spośród wielu zmian w procedurze cywilnej tych najważniejszych i niosących za sobą największe ryzyko dla przedsiębiorców.

Szkolenie będzie okazją do ugruntowania wiedzy na temat nowelizacji KPC z 2019 r. oraz zmierzenia się z największymi wyzwaniami tej nowelizacji w celu optymalizacji działań pełnomocników w postępowaniu cywilnym.

Odbiorcy:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy:
•    Adwokatów
•    Radców prawnych
•    Prawników in-house
•    Osoby wspierające prawne działania organów spółek

Organizacja:
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome, Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera oraz Yandex.

W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy poprzez czat. Czat umożliwia również kontakt z innymi uczestnikami szkolenia. Dzięki zastosowaniu interaktywnej tablicy uczestnicy szkoleń przez Internet widzą wyraźnie co wykładowca pisze na tablicy oraz pokazuje na ekranie.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat, materiały w wersji elektronicznej oraz dostęp do nagranego szkolenia.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.

 

Invited by

Agnieszka Spychała