PR&MEDIA DAYS 2022

Komunikacja w kryzysie, kryzys w komunikacji.

Start date:
22.02.2022
End date:
23.02.2022

Bogusław Chrabota

Redaktor Naczelny, „Rzeczpospolita”

Absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger. Autor książek, scenariuszy, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego.

Magdalena Brzezińska

Corporate Affairs Director i członkini Zespołu Zarządzającego w Grupie Żywiec

Odpowiada za budowanie reputacji firmy, relacje z interesariuszami, komunikację korporacyjną, public affairs i zrównoważony rozwój.
Karierę w Grupie rozpoczęła w 2011 roku od stanowiska menedżerki ds. komunikacji wewnętrznej osiągając sukcesy w transformacji kulturowej organizacji i budowaniu zaangażowania blisko 2 tysięcy pracowników rozlokowanych w 5 browarach. W 2015 roku awansowała na stanowisko Senior Corporate Affairs Managera przejmując odpowiedzialność za Dział Spraw Korporacyjnych. Po drodze odnosiła sukcesy w programach stworzonych dla młodych talentów: została laureatką Programu Rozwoju Talentów „TalentsLab” Grupy Żywiec oraz finalistką Global Heineken Innvoation Challenge. Pod jej kierownictwem Grupa Żywiec zwiększyła przewagę w reputacji wśród konkurentów na rynku i rozszerzyła działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Od 2020 roku w Zespole Zarządzającym firmy.

Przed dołączeniem do Grupy Żywiec, jako Associate Director, kierowała zespołem konsultantów specjalizującym się w komunikacji korporacyjnej, CSR i employer branding w jednej z największych agencji public relations w Polsce - Havas PR Warsaw. Autorka wielu strategii z zakresu komunikacji korporacyjnej dla firm z sektora przemysłowego, transportowego, motoryzacyjnego, FMCG i energetycznego. Stworzone przez nią programy były wielokrotnie nagradzane w prestiżowym konkursie Złote Spinacze Związku Firm Public Relations, Power of Content Marketing, Global Corporate Affairs Awards Grupy HEINEKEN.
W 2019 roku pełniła funkcję Przewodniczącej Konkursu Złote Spinacze. Jest też Wiceprzewodniczącą Komitetu Wykonawczego Związku Firm Browary Polskie.

Katarzyna Życińska

CEO 38 Content Communiaction

Założycielka agencji 38 Content Communication, która z sukcesem wdraża i realizuje kompleksowe strategie komunikacyjne firm. Wcześniej związana ze Starcom MediaVest Group, a także Grupą Eurozet. Specjalistka w zakresie budowania i wdrażania strategii public relations w innowacyjnym ujęciu oraz podnoszenia efektywności działań komunikacyjnych.
Grupa – którą zarządza – liczy obecnie pięć spółek: 38 Content Communication, Quanta Media, BrandLift, BrandTime i Magna Talenta. Katarzyna Życińska otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie AD WO/MAN Roku 2020.
Pełni również funkcję wiceprezes Związku Firm Public Relations stojącego na straży wizerunku branży PR i etosu pracy PR-owców. Jest współautorką raportu ZFPR „PR to nie propaganda”.

Anita Ryng

Dyrektorka ds. Komunikacji w IKEA Retail w Polsce

Anita Ryng dołączyła do IKEA Retail w 2018 roku temu jako Menedżerka ds. Współpracy z Sektorem Publicznym w dziale komunikacji. Od stycznia 2021 pełni funkcję rzeczniczki prasowej IKEA Retail w Polsce oraz Dyrektorki ds. Komunikacji, odpowiadając za prowadzenie i rozwijanie strategii komunikacji IKEA w Polsce, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej.
Poprzednio Anita Ryng pracowała w sektorze publicznym i zajmowała się m.in. współpracą międzynarodową oraz funduszami unijnymi. Odpowiadała także za wspieranie politycznej i gospodarczej współpracy między Polską i Niderlandami w Ambasadzie RP w Hadze.

Marcin Sienkowski

Head of Marketing, OLX

Komunikacją i marketingiem zajmuje się od 17 lat. Od 8 lat odpowiedzialny za marketing OLXa. W komunikacji stawia na nietuzinkowe myślenie, oryginalne pomysły i partnerski klimat współpracy. Być może dlatego przygotowywane przez niego kampanie tak często nagradzane są zarówno w kraju, jak i za granicą, a on sam otrzymał tytuł AD Marketera 2019 przyznawany przez magazyn Press. Lubi, kiedy profesjonalizm w pracy łączy się z dobrą zabawą.

Sebastian Stępak

Prezes agencji MSL w Polsce i regionie CEE

Ma ponad 20 letnie doświadczenie w pracy dla największych światowych marek, zdobyte po stronie agencyjnej. Przez szereg lat pracował i wciąż pracuje na rzecz branży, aktualnie piastując stanowisko prezesa Związku Firm Public Relations. Był jurorem na wszystkich najważniejszych festiwalach zarówno w Polsce jak i na świecie takich jak: Cannes Lions, Clio Awards, Sabre Awards, Złote Spinacze, KTR, EFFIE Awards i wielu innych. Pasjonuje się motoryzacją – regularnie bierze udział w amatorskich wyścigach torowych i odnawia klasyczne samochody.

Wojciech Jabczyński

rzecznik Orange Polska

Z branżą public relations związany od 1999 roku. Wcześniej dziennikarz i redaktor Gazety Wyborczej. Od 2008 rzecznik Orange Polska. Realizował wiele projektów z zakresu PR korporacyjnego, produktowego i zarządzania kryzysowego. Był jednym z pierwszych rzeczników w Polsce, który prowadził blog firmowy. Entuzjasta wykorzystania social mediów w komunikacji i public relations. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

Damian Ziąber

Rzecznik Prasowy, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

W PR i komunikacji od dwóch dekad, w tym czasie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej w obszarach szeroko pojętej komunikacji. Był jednym z pierwszych rzeczników klientów w Polsce, nie tylko w sektorze bankowym. W ostatnich latach kierował biurem komunikacji korporacyjnej Grupy PZU, pełniąc również rolę jej rzecznika prasowego i odpowiadając za relacje z mediami, sponsoring oraz komunikację wewnętrzną, a od wiosny 2020 pracuje jako rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Kampanie, które wspierał i organizował zdobywały nagrody w Polsce i za granicą. Aktywny członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i działającego przy nim Klubu rzeczników prasowych. Panelista i prelegent wielu wydarzeń poświęconych szeroko rozumianej komunikacji oraz juror branżowych konkursów (Effie, PR Wings). Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego na prowadzonych przez siebie konwersatoriach.

Katarzyna Gospodarek

Corporate Communications Director, BMW Group Polska

Z public relations związana od 15 lat, zarówno po stronie agencji, jak i korporacji. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i kryzysowej, CSR oraz budowaniu wizerunku marek luksusowych. Od 8 lat odpowiada za działania komunikacyjne BMW Group Polska z markami BMW i MINI. Współtworzy program mecenatu kultury BMW Art Club, nagrodzony Złotym Spinaczem. Wcześniej rzecznik prasowy Heinz oraz koordynator wielu projektów po stronie agencji PR.
W PR ceni kreatywność oraz strategiczne, biznesowe podejście.
Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Sustainability Studies w Akademii L. Koźmińskego.

Sebastian Bykowski

Prezes zarządu, dyrektor generalny PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Prowadzi największą w Polsce firmą zajmującą się kompleksowym monitoringiem mediów i analizami medialnymi, jedną z największych firm w Europie w tej branży, nagrodzoną tytułem Gazeli Biznesu 2011 i 2015. Współtwórca i przewodniczący rady nadzorczej CafeNews S.A., doradca i konsultant. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Prawo Gospodarcze. Budował pierwszą w Polsce firmę analityczną Media Navigator, zajmującą się nowoczesnym podejściem do raportowania w media relations. Stale uczest-niczy w tworzeniu i rozwijaniu analiz oraz metod pomiaru efektów działań media relations. Prowadzi prezentacje na kongresach, konferencjach i warsztatach związanych z tematyką PR, zarządzania, mediów, sportu, marketingu. Uhonorowany przez organizatorów Kongresu PR w Rzeszowie wyróżnie-niem za zasługi na rzecz rozwoju nauki i praktyki public relations. Z pasją i zaangażowaniem wykłada tematy związane z monitoringiem mediów, zarządzaniem informacją oraz zmianami na rynku mediów na wielu uniwersytetach i uczelniach niepublicznych w całej Polsce. Współautor opracowań i publikacji naukowych z dziedziny marketingu sportowego, public relations, zarządzania, w tym m.in. „Leksykonu Public Relations”, „Badania i pomiar efektów w public relations”, „Organizacje i idee - komunikowanie się w przestrzeni tradycyjnych i nowych mediów” oraz „Pierwsze ćwierćwiecze. 25 lat public relations w Polsce”.
Ma dwie córki, jest miłośnikiem podróży, muzyki i dobrego kina.

Piotr Grządziel

partner zarządzający Magna Talenta

Wprowadza innowacyjne rozwiązania dla liderów oparte o personal branding, employer branding i social selling. Od 15 lat skutecznie łączy marketing, komunikację i sprzedaż, realizując projekty dla różnych branż m.in. dla Aviva, Coca-Cola, Heineken, Orange, PwC, Mars, BNP Paribas i Hays.
Twórca metody Top Personal Branding na bazie, której pracuje z liderami w biznesie, pomagając im zbudować silne, wyróżniające się i skuteczne marki osobiste. Jeden z kluczowych influencerów na LinkedIn, mówca na TEDx oraz konferencjach marketingowych, sprzedażowych, IT w Polsce i za granicą.

Hanna Mik-Samól

Rzecznik prasowy, Spokesperson, MIIWŚ

Od ponad 2 lat rzeczniczka prasowa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jednego z największych muzeów w Polsce. Do jej zadań należy m.in. dbanie o wizerunek instytucji, media relations oraz tworzenie strategii komunikacji z mediami tradycyjnymi. Aktywnie zaangażowana w realizację budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, czerpiąca doświadczenie z ponad pięcioletniej pracy w instytucji kultury, pracy na stanowisku kierownika biura architektonicznego oraz wiedzy zdobytej w urzędzie konserwatorskim. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach: Archeologia oraz Geografia. Menadżerka kultury, koordynatorka projektów m.in. Muzeum na wodzie oraz angielskojęzycznych podcastów „World Heritage Battlefields”, współorganizatorka konferencji naukowych i wydarzeń medialnych, redaktorka kwartalnika MIIWŚ. Studentka Międzynarodowego Programu MBA na Politechnice Gdańskiej. Pasjonatka kultury i natury, społecznie zaangażowana w działania rzecz rewitalizacji gdańskich dzielnic.

Szymon Piechowiak

Rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Urzędnik mianowany, absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.
Od 2014 roku związany z administracją publiczną. Zaczynał jako specjalista i powoli piął się w górę, zajmując się legislacją, funduszami unijnymi, zarządzaniem projektami i współpracą międzynarodową w wymiarze europejskim i azjatyckim.
Od 2019 roku w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zastępca Dyrektora w Biurze Generalnego Dyrektora odpowiedzialny za komunikację i współpracę międzynarodową.
Rzecznik prasowy największego inwestora publicznego w Polsce, który wychodzi poza utarte schematy

Patrycja Suszko

Kierownik Działu Komunikacji i Promocji MIIWŚ

Specjalistka do spraw marketingu, komunikacji i zarządzania produktem z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów. Przez blisko 7 lat związana z portalem Wakcje.pl jako specjalista ds. produktu, w Orange Polska wpierająca salony sprzedaży jako Trade Marketing Manager, w Gemini Polska odpowiedzialna za koordynację działań marketingowych i promocyjnych wokół marki własnej, w Tan-Viet za komunikację internetową dla marek VIFON i TaoTao oraz działania targowe. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalnością marketing medialny. Blisko związana z produktami elektronicznymi, platformami e-zakupów i zarządzaniem treściami na stronach www. Fanka analityki internetowej, customer expierence i omnichannelu. W Muzeum II Wojny Światowej odpowiada za obszar komunikacji internetowej i wizualnej realizowanych przez instytucję przedsięwzięć. Wraz z kilkuosobowym zespołem dba o oprawę graficzną, krótko i długoterminowe plany promocyjne, a także optymalizację procesów i rozwój stron www oraz projektów cyfrowych M2WŚ.

Martyna Węgrzyn

Kierownik działu Komunikacji Zewnętrznej, Wizerunku i Eventów, Danone

Z grupą spółek ,DANONE związana początkowo jako Rzecznik Prasowy Żywiec Zdrój. W komunikacji pracuje od początku swojej ścieżki zawodowej. Pierwsze doświadczenia zdobywała w agencjach PR i jako PR Manager w jednej z największych firm farmaceutycznych. Prowadziła projekty nagradzane SABRE, European Excellence Award czy Impactor. W codziennej pracy, stawia na niestandardowe pomysły na działania PR i ich rzetelną realizację oraz konsekwentnie budowane relacje z interesariuszami. Absolwentka ekonomii oraz podyplomowych studiów PR w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Warszawskim. Po pracy, zaczytuje się w literaturze współczesnej, uważnie śledzi popkulturowe trendy i stawia na aktywny styl podróżowania, którego kierunek zawsze wyznaczają warunki do surfingu.

Barbara Krzysztofczyk

CEO & Image Coach w Krystal Point, Head of PR & Communications w Stor9

Strateżka komunikacji oraz trenerka – od 2007 roku prowadzi m.in. szkolenia medialne, z wystąpień publicznych, z budowania marki osobistej i kryzysowe. W 2020 roku była Szefową PR sztabu wyborczego Szymona Hołowni oraz jego trenerką medialną (przygotowywała go m.in. do debat prezydenckich). Wcześniej pracowała też z innymi politykami np. z Donaldem Tuskiem i Bronisławem Komorowskim. Obecnie współpracuje m.in. z Anną Lewandowską. Przez kilkanaście lat była prezeską zarządu w agencji Synertime (PR + Social Media). Koordynowała ponad 150 polskich i międzynarodowych projektów PR (m.in. Nestlé, Coca-Cola, Budimex, Ministerstwo Finansów, ABW, Żandarmeria Wojskowa, Ambasada Turcji). Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Współautorka „Leksykonu public relations”. Wykłada na London School of PR. Forbes Woman umieścił ją na liście Top25 Mistrzyń LinkedIna 2021.

Grzegorz Miecznikowski

szkoleniowiec, bloger, specjalista od komunikacji

Ekspert LinkedIn, szkoleniowiec, bloger, specjalista od komunikacji,
optymalizacji sprzedaży i rozwoju biznesu. Mentor biznesowy. W 2015, 2020 i
2021 roku został uznany za jedną z osobowości w polskiej branży interaktywnej. Łącznie przeszkolił już ponad 15000 osób ze sprzedaży i marketingu. Prowadzi także cykliczne webinary i live'y.
Jest autorem kilku e-booków oraz kilkuset artykułów eksperckich. Po
godzinach zajmuje się aktywizmem. Jest współautorem poradnika dla mediów
i polityków "Jak pisać i mówić o osobach LGBT+" oraz członkiem zarządu i
śpiewakiem w pierwszym polskim chórze LGBT+ - Voces Gaudii.

Żaneta Czyżniewska

członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i doktorantka SGH

Tworzy rozprawę doktorską o orientacji na markę muzeów w Polsce, trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online. Organizuje i prowadzi konferencje prasowe, koordynuje aktywności w mediach akcji społecznych i kulturalnych.

Do końca 2021 roku w Muzeum POLIN zajmowała się współpracą z dziennikarzami, realizacją programów telewizyjnych. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych.
Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na kierunkach europeistyka i dziennikarstwo, studiów podyplomowych zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej, studiowała również w Instytucie Nauk Politycznych Sciences Po w Strasbourgu.

Małgorzata Rybak-Dowżyk

Corporate Communication & CR Department Director, T-Mobile Polska

Justyna Szafraniec

Head of Communications, Generali Poland

Od lutego 2016 roku zarządza komunikacją w czterech spółkach Generali Polska, w tym czasie od listopada 2018 do lipca 2021 odpowiadała także za przejmowaną Concordię. Od października 2011 r. odpowiadała za komunikacje podczas wprowadzania na polski rynek nowego ubezpieczyciela – Proamy, która obecnie jest również marką należącą do Generali. Wcześniej Szafraniec pełniła funkcję wicedyrektora Departamentu Sprzedaży w Krajowej Izbie Rozliczeniowej SA, gdzie odpowiedzialna była za marketing i wsparcie sprzedaży. Justyna Szafraniec uczestniczyła we wprowadzaniu na rynek firmy doradztwa finansowego Finamo, w której zarządzała Departamentem Komunikacji i Analiz. Zajmowała również stanowisko dyrektora ds. marketingu i PR-u w Superfund TFI SA. Przez wiele lat była związana z Bankiem Polskiej Spółdzielczości SA jako dyrektor Biura PR Banku. Wcześniej była PR Managerem w Gospodarczym Banku Południowo-Zachodnim SA (w którym odpowiadała m.in. za proces komunikacji podczas fuzji 6 banków regionalnych) oraz rzecznikiem prasowym Lubelskiego Banku Regionalnego SA.

Justyna Dąbrowska

Ekspert ds. Komunikacji Zewnętrznej i Budowania Marki w DHL Parcel Polska

Ekspert ds. Komunikacji Zewnętrznej i Budowania Marki z szerokim doświadczeniem w obszarze komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, w tym projektów z zakresu komunikacji korporacyjnej, PR produktowego, działań kryzysowych, CSR, a także wystąpień publicznych i pracy w mediach. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zdobywała m.in. w branży FMCG, pracując w działach PR firm takich jak Maspex, czy Hoop Polska oraz w ogólnopolskich spółkach medialnych. Obecnie w DHL Parcel odpowiada za media relations oraz kreowanie
i realizację strategii komunikacji zewnętrznej. Pełni także rolę trenera wystąpień medialnych, prowadząc szkolenia w tym zakresie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.