Krajowy System e-Faktur

- praktyczne aspekty wdrożenia w firmie

Start date:
21.07.2022
End date:
21.07.2022

Description

Od stycznia 2022 roku przedsiębiorcy mogą korzystać z nowej formy fakturowania, czyli Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Komisja Europejska wydała 30 marca 2022 r. zgodę na wdrożenie przez Polskę obowiązkowego systemu e-fakturowania.
Faktura ustrukturyzowana jest trzecią dopuszczalną formą dokumentowania sprzedaży, obok tradycyjnych faktur papierowych i faktur elektronicznych. Krajowy System e-Faktur jest platformą wymiany informacji o zdarzeniach gospodarczych, a wystandaryzowany format faktury (XML) jest ich nośnikiem. Rok 2022 będzie zdominowany przez pracę nad dostosowaniem przedsiębiorstw do wymogów Ministerstwa Finansów, które od 1 stycznia 2024 r. mają stać się obligatoryjne (decyzja Rady Unii Europejskiej z 17 czerwca 2022 r).

Nowy obowiązek dotyczący fakturowania wiąże się ze zmianą podejścia do jednej z najważniejszych czynności, jakie podejmuje każda firma, tj. do procesu fakturowania.
Błędnie wygenerowany dokument będzie się wiązał z odrzuceniem faktury ustrukturyzowanej przez Krajowy System e-Faktur, a tym samym nie dostarczeniem jej do nabywcy towarów lub usług, co ma bezpośredni wpływ na płynność finansową przedsiębiorstwa.
Tym samym organizacje stoją przed wieloma ważnymi wyzwaniami, związanymi z wprowadzeniem nowego obowiązku fakturowania. Dlatego już teraz, ze szczególną starannością, należy zacząć planować proces dostosowania przedsiębiorstwa do wymogów Krajowego Systemu e-Faktur.

W czasie szkolenia Uczestnicy będą mogli:

  • dowiedzieć się czym w praktyce jest Krajowy System e-Faktur, 
  • poznać konkretne założenia Ministerstwa Finansów stojące za wdrożeniem systemu, 
  • przyjrzeć się, jak wygląda proces komunikacji z KSeF,
  •  omówić najważniejsze wyzwania (perspektywy), stojące przed organizacjami, które od 1 stycznia 2024 r. będą musiały obligatoryjnie stosować e-faktury,
  • posłuchać o najczęstszych problemach, z jakimi mogą napotkać w trakcie wdrożenia KSeF w organizacji i dowiedzą się jak je zaadresować. 

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z założeniami KSeF od strony prawnej, technologicznej oraz pod kątem wdrożenia  systemu w firmie.

Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby odpowiedzialne w firmach za kwestie finansowe, księgowe, wdrożenia IT, raportowanie itp. 
W szczególności:

  • Dyrektorów Finansowych, 
  • Głównych Księgowych, 
  • IT Project Managerów, 
  • Dyrektorów Działów Zakupów
  • Wszystkie osoby zainteresowane tematem

Organizacja:
Szkolenie zostało zaplanowane w formule online, za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji, takich jak Google Chrome (Rekomendujemy), Mozilla, Firefox, Safari, Edge, Opera.

•    Szkolenie prowadzone jest w czasie rzeczywistym 
•    Uczestnicy mają bieżący kontakt z trenerem i pozostałymi uczestnikami szkolenia.
•    Możliwość zadawania pytań Prelegentom

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz materiały w wersji elektronicznej.

 

Invited by

Barbara Dąbrowska