Rok 2022 przyniósł wyzwania, które całkowicie zaburzyły dotychczasową stabilność dostaw energii. Inflacja na najwyższym poziomie od lat, wojna w Ukrainie, sankcje energetyczne na Rosję oraz problemy z łańcuchem dostaw – wszystkie te okoliczności, nierozerwalnie ze sobą powiązane, prowadzą w stronę możliwie najcięższej zimy w Europie.
Rynek energetyczny z uwagi na swoje fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania wszelkich sfer życia i gospodarki jest szczególnie narażony na jakiekolwiek zmiany, ograniczenia czy też przerwy w funkcjonowaniu i dostawach. W jaki sposób należy się przygotować, aby możliwe skutki odczuć jak najmniej? Jak zaplanować zabezpieczenie energii w przyszłości, by lepiej planować koszty z nią związane?
W trakcie szkolenia przedstawione zostaną obecne i możliwe uregulowania prawne związane z szeroko pojętym rynkiem energii. Uczestnicy zostaną zaznajomieni również z tematyką kontraktowania energii elektrycznej, możliwych inwestycji zabezpieczających zaplecze energetyczne, a także potencjalne możliwości i skutki wprowadzenia ograniczeń w poborze mocy.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami kontraktowo-inwestycyjnymi zapewnienia dostaw energii elektrycznej, omówienie regulacji klastrów energetycznych, a także przedstawienie uwarunkowań prawnych możliwych ograniczeń w poborze energii.
Uczestnicy zdobędą wiedzę w następującym zakresie:
Szkolenie zostało zaplanowane w formule online, za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji. Rekomendujemy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.
Pracujemy w oparciu o praktyczną wiedza oraz aktualne case’y i doświadczenia prowadzących.
Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz materiały w wersji elektronicznej.