Prawne praktyki w Public Relations

Start date:
20.10.2022
End date:
20.10.2022

1 350 zł per person + 23% VAT

order before 10 October

1 450 zł per person + 23% VAT

order after 10 October


No. of participants

+ 23% VAT

Magdalena Korol

Adwokatka i wspólniczka w Kancelarii Creativa Legal, Prezeska fundacji Creativa Education, od 10 lat pomaga branży kreatywnej działać efektywnie i legalnie. Specjalizuje się w obsłudze agencji marketingowych, start-upów, branży fashion & design oraz przedsiębiorstw z kapitałem włoskim działających w Polsce. Zajmuje się kwestiami związanymi m.in. z ochroną marki, prawami autorskimi, wizerunkiem, dobrami osobistymi, znakami towarowymi, czynami nieuczciwej konkurencji, prawem reklamy i social mediów.

Arkadiusz Szczudło

adwokat, wspólnik w kancelarii Creativa Legal, wiceprezes fundacji Creativa Education, mentor i twórca internetowy, specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz prawnym wsparciu biznesu – w tym w szczególności e-commerce i biznesu online. Jest ekspertem w zakresie prawnych aspektów technologii blockchain. Pomaga przedsiębiorcom m.in. w sporządzaniu umów i regulaminów ochronie danych osobowych i własności intelektualnej oraz prawie reklamy i mediów. Wspiera w zwalczaniu nieuczciwej konkurencji – w tym na rynku chińskim.

Damian Ziąber

Rzecznik prasowy, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Studiował prawo oraz zarządzanie w Uniwersytecie Warszawskim, a także prawo EU w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i komunikację w Quadriga University w Berlinie. W ciągu swojej niemal dwudziestoletniej kariery pracował dla wielu marek, takich jak Ambra, Link4, Philip Morris,
czy d. Sygma Bank (obecnie BNP Paribas Polska SA). Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej w obszarach szeroko pojętej komunikacji (specjalista, rzecznik prasowy, PR manager, dyrektor departamentu PR, zarządzający komunikacją korporacyjną). Był jednym z pierwszych rzeczników klientów w Polsce. W latach 2014-2019 doradzał w obszarze PR firmom z różnych sektorów – Betacom, Promedica24, Hotel Bayjonn, Sygma Bank, British American Tobacco Augustów – na stale będąc związanym z Prudential Polska jako PR manager i rzecznik prasowy. W latach 2019-2020 kierował biurem komunikacji korporacyjnej Grupy PZU, pełniąc również rolę jej rzecznika prasowego i odpowiadając za relacje z mediami, sponsoring oraz komunikację wewnętrzną. Od wiosny 2020 jest rzecznikiem prasowym Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Damian Ziąber jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i działającego przy nim Klubu rzeczników prasowych, a także panelistą i prelegentem wielu wydarzeń poświęconych szeroko rozumianej komunikacji. Zasiadał w jury branżowych konkursów (Effie, PR Wings).