Prawne praktyki w Public Relations

Start date:
20.10.2022
End date:
20.10.2022

Magdalena Korol

Adwokatka i wspólniczka w Kancelarii Creativa Legal, Prezeska fundacji Creativa Education, od 10 lat pomaga branży kreatywnej działać efektywnie i legalnie. Specjalizuje się w obsłudze agencji marketingowych, start-upów, branży fashion & design oraz przedsiębiorstw z kapitałem włoskim działających w Polsce. Zajmuje się kwestiami związanymi m.in. z ochroną marki, prawami autorskimi, wizerunkiem, dobrami osobistymi, znakami towarowymi, czynami nieuczciwej konkurencji, prawem reklamy i social mediów.

Arkadiusz Szczudło

adwokat, wspólnik w kancelarii Creativa Legal, wiceprezes fundacji Creativa Education, mentor i twórca internetowy, specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz prawnym wsparciu biznesu – w tym w szczególności e-commerce i biznesu online. Jest ekspertem w zakresie prawnych aspektów technologii blockchain. Pomaga przedsiębiorcom m.in. w sporządzaniu umów i regulaminów ochronie danych osobowych i własności intelektualnej oraz prawie reklamy i mediów. Wspiera w zwalczaniu nieuczciwej konkurencji – w tym na rynku chińskim.

Damian Ziąber

rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations

Studiował prawo oraz zarządzanie w Uniwersytecie Warszawskim, a także prawo EU w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i komunikację w Quadriga University w Berlinie. Od dwudziestu lat zajmuje się komunikacją, a w trakcie swojej kariery pracował dla wielu marek, takich jak Ambra, Link4, Philip Morris, czy d. Sygma Bank (obecnie BNP Paribas Polska SA). Był jednym z pierwszych rzeczników klientów w Polsce. W latach 2014-2019 doradzał w obszarze PR firmom z różnych sektorów – Betacom, Promedica24, Hotel Bayjonn, Sygma Bank, British American Tobacco Augustów – na stale będąc związanym z Prudential Polska jako PR manager i rzecznik prasowy. W latach 2019-2020 kierował biurem komunikacji korporacyjnej Grupy PZU, pełniąc również rolę jej rzecznika prasowego i odpowiadając za relacje z mediami, sponsoring oraz komunikację wewnętrzną. Od wiosny 2020 rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i działającego przy nim Klubu rzeczników prasowych, a także panelistą i prelegentem wielu wydarzeń poświęconych komunikacji oraz jurorem branżowych konkursów (Effie, PR Wings). Prywatnie miłośnik (historii) rodzinnego Dolnego Śląska oraz (historii) Bliskiego Wschodu.