LEGAL DESIGN, PROSTY JĘZYK, KOMUNIKACJA WIZUALNA

- narzędzia usprawniające komunikację w praktyce prawniczej.

Start date:
06.02.2023
End date:
07.02.2023

1 850 zł per person + 23% VAT

order before 31 January

2 050 zł per person + 23% VAT

order after 31 January


No. of participants

+ 23% VAT

Jędrzej Stępniowski

Wspólnik w kancelarii Dotlaw

Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla firm z branży IT, nowych technologii i ochrony zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w jednej z wiodących polskich kancelarii prawnych z sektora life sciences & medtech oraz jako prawnik wewnętrzny w jednym z największych software-house'ów we Wrocławiu. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych Osobowych oraz IAPP. Tematyką legal design zajmuje się od 2017 roku, brał udział zarówno w charakterze prelegenta, jak i uczestnika w polskich i międzynarodowych konferencjach z tego obszaru.

Rafał Lorent

Radca prawny

Specjalizuje się w obszarach, w których prawo łączy się z technologią i ochroną zdrowia. Na co dzień zajmuje się m.in. ochroną danych osobowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych Osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w specjalistycznych kancelariach polskich i międzynarodowych, w tym w jednej z największych polskich kancelarii. Legal design oraz prostym językiem zajmuje się od 2019 r.

Elżbieta Sobecka

Ekspertka językowa, trenerka prostego języka

Jestem językoznawcą, doktorem nauk humanistycznych.
Pracowałam jako wykładowczyni i redaktorka. Od siedmiu lat zajmuję się prostym językiem.
Upraszczam, redaguję, doradzam i szkolę. Współpracuję głównie z instytucjami finansowymi: bankami, ubezpieczycielami, firmami leasingowymi. Specjalizuję się w upraszczaniu dokumentacji.
Pracuję samodzielnie i we współpracy z Pracownią Prostej Polszczyzny.

Tomasz Kuc

Analityk i projektant informacji, Proergo

Specjalizuje się w analizie danych i organizacji komunikacji wizualnej. Przez wiele lat zajmował się redakcją techniczną i projektowaniem informacji naukowej oraz prezentacją danych dla czasopism medycznych i farmaceutycznych. Od 2018 roku zajmuje się także upraszczaniem i projektowaniem dokumentów prawnych dla Play oraz doradza jako legal designer w kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Był także prelegentem na kilku konferencjach z obszaru projektowania, prowadził warsztaty i szkolenia z zakresu komunikacji wizualnej oraz oprogramowania Adobe Creative Suite.