Informowanie o schematach podatkowych (MDR)

problemy praktyczne

Start date:
26.01.2023
End date:
26.01.2023

Description

Zapraszamy na praktyczne szkolenie dotyczące problematyki stosowania przepisów o schematach podatkowych, które zostanie przeprowadzone w formie wykładu oraz warsztatów.
Przepisy o schematach podatkowych (MDR) weszły w życie w dniu 1 stycznia 2019 r. Od samego początku nowe regulacje budziły wątpliwości z uwagi na niejasny zakres ich zastosowania. Ustawodawca wprowadził szereg nowych pojęć, które do tej pory nie były znane (np. promotor, korzystający, wspomagający, kryterium głównej korzyści podatkowej). Doświadczenia ostatnich 3 lat pokazały, że wielu podatników nie wie, w jakich sytuacjach mogą pojawić się u nich obowiązki z zakresu MDR. Problemy występują również, co do samego procesu raportowania MDR.
Celem szkolenia jest przedstawienie problemów praktycznych w stosowaniu przepisów o schematach podatkowych (MDR), ale także wskazanie na sankcje związane z niestosowaniem lub nieprawidłowym stosowaniem przepisów. Dodatkowo zostaną zaprezentowane rozwiązania, które w praktyczny sposób pomogą zabezpieczyć się przed ryzykami podatkowymi oraz karnymi. 

Szkolenie jest skierowane w szczególności do:
o    doradców podatkowych, 
o    dyrektorów finansowych, 
o    managerów, 
o    osób odpowiadających za rozliczanie podatkowe, 
o    pracowników księgowości,
o    pracowników instytucji finansowych doradzających klientom,
o    wszystkich osób zainteresowanych tematyką szkolenia.

Organizacja:
Szkolenie zostało zaplanowane w formule online, za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji. Rekomendujemy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.

o    Szkolenie prowadzone jest w czasie rzeczywistym.
o    Podczas szkolenia zaplanowane zostały wykłady oraz część warsztatowa.
o    Uczestnicy mogą zadawać pytania Prelegentom, odnosząc się do omawianych przez nich kwestii – ostatni blok szkolenia jest zaplanowany jako sesja dyskusji, pytań uczestników i odpowiedzi prowadzących, którzy pozostając do dyspozycji uczestników będą rozważać konkretne przypadki.
o    Pracujemy w oparciu o praktyczną wiedza oraz aktualne case’y i doświadczenia prowadzących.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz omawiane podczas szkolenia prezentacje w wersji elektronicznej.
 

Invited by

Barbara Dąbrowska