Postępująca cyfryzacja jest zarówno przyczyną, jak i skutkiem zmian, których lider funkcji finansowej musi być świadom. Mamy do czynienia z nieuchronnym wkraczaniem technologii we wszystkie obszary biznesowe, a ich zastosowanie w finansach nie jest już przejawem ponadprzeciętnej innowacyjności CFO, ale raczej koniecznością pozwalającą dorównać konkurentom poprzez szybkie i trafne decyzje. Właściwa i na czas dostarczona informacja staje się główną z potrzeb, z jaką biznes przychodzi do finansów i jakiej oczekuje. Za tym podążają konkretne wymagania, tj. chociażby skracanie procesów zamykania miesiąca, szybsze przechodzenie przez kolejne iteracje budżetowe, czy też automatyzacja zadań, które do tej pory zabierały czas i energię zespołów finansowych. Zastosowanie RPA, czy AI pozwala na odciążenie zespołów ze żmudnych zadań, redukcję błędów i poprawę jakości „wsadu” do procesu decyzyjnego.
Finanse oparte o Excela przestają wystarczać, a tempo pojawiania się nowych możliwości technologicznych przychodzi obecnie falami, od wymuszonej poprzez Covid-19 zmianę organizacji pracy, po dziejącą się obecnie rewolucję AI. Dla lidera finansów oznacza to konieczność zbudowania w jego głowie zupełnie innej wizji działu finansowego od tej, którą w klasycznym ujęciu znał od lat. W ten zakres wpisuje się zarówno odpowiednie umiejscowienie technologii, jak i połączenie jej z odpowiednim rozmieszczeniem właściwych osób i towarzyszących im kompetencji.
Wspomniane wyżej czynniki są oczywiście dla lidera finansów nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie paradoksalnie pozwalają one odpowiedzieć na inny obszar zmian, który płynie z rynku pracy. Liderzy zgodnie potwierdzają zarówno rosnącą trudność w pozyskaniu właściwych kadr (czynniki demograficzne, spadający odsetek absolwentów uczelni ekonomicznych), jak i zupełnie inny charakter oczekiwań wchodzącego na rynek pracy pokolenia Z. Lider finansów może więc wykorzystać technologię do wypełnienia luki w zasobach ludzkich, ale także użyć jej jako swoistego egzoszkieletu działu finansowego (dającego mu siłę, szybkość i zwinność w działaniu), czy wreszcie czynnika pozwalającego młodemu pokoleniu realizować swój potencjał.
Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się:
• Jak ewolucja technologii i sztucznej inteligencji wpływa na obszar finansów?
• Jak w najbliższej przyszłości będzie układać się równowaga pomiędzy technologią a człowiekiem w finansach?
• Jak wykorzystać cyfrową rewolucję na swoją korzyść? – finanse w realiach KSEF
• Jakich ról, kompetencji i postaw powinni poszukać liderzy, aby zbudować zespół finansowy na miarę obecnych czasów?
• Jakie są korzyści i wyzwania wynikające z wykorzystania ChatGPT w kalkulacjach finansowych, takich jak automatyzacja, precyzja i szybkość?
Na co kładziemy nacisk: topowi prelegenci, firmy wykorzystujące innowacyjne narzędzia, praktyka, case study, inspiracje, wymiana doświadczeń.
Na szkolenie zapraszamy:
• dyrektorów finansowych,
• specjalistów ds. finansowych,
• dyrektorów ekonomicznych,
• dyrektorów controllingu,
• controllerów,
• dyrektorów zarządzających,
• dyrektorów operacyjnych.
Organizacja:
Szkolenie zostało zaplanowane w formule online, za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej, wymagane jest korzystanie z ich najaktualniejszych oficjalnych wersji. Rekomendujemy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.
• Szkolenie prowadzone jest w czasie rzeczywistym
• Uczestnicy mogą zadać pytania Prelegentom, odnosząc się do omawianych przez nich kwestii – na koniec szkolenia przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi
• Pracujemy w oparciu o praktyczną wiedzę oraz aktualne case’y i doświadczenia prowadzących
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz materiały w wersji elektronicznej.