DORA COMPLIANCE

– Perspektywa i wyzwania dla sektora finansowego w praktyce

Start date:
18.03.2024
End date:
18.03.2024

Katarzyna Armińska-Waszczyk

Radca Prawny, Kancelaria armińska radcowie prawni

Radca prawny Katarzyna Armińska-Waszczyk jest właścicielką i menedżerką gdańskiej kancelarii armińska radcowie prawni. Od początku działalności zawodowej współpracuje z dużymi spółkami z branży technologicznej. Jest entuzjastką nowych technologii, prawa własności intelektualnej i prawa do prywatności. Pomaga spółkom w ułożeniu, wdrożeniu i optymalizacji ich procesów prawno-biznesowych oraz procedur bezpieczeństwa. Ma świadomość wyzwań, jakie stoją przed podmiotami finansowymi zobowiązanymi już wkrótce wdrożyć u siebie wymogi DORA. Dlatego pomaga im w zaplanowaniu tego procesu.

Katarzyna Armińska-Waszczyk regularnie uczestniczy w warsztatach rozwijających umiejętności zawodowe organizowanych m.in. Przez World Intellectual Property Organization czy Licensing Executives Organization. Jest świetną negocjatorką, a swój warsztat doskonaliła m.in. na Massachusetts Institute of Technology.

Szymon Grabski

Senior Manager, PwC Polska

Szymon jest starszym menedżerem w zespole Cybersecurity w PwC Polska. Specjalizuje się w obszarze bezpieczeństwa informacji, ochrony danych oraz zarządzania ryzykiem. Wiedzę i doświadczenie w obszarze technologii łączy ze znajomością zagadnień prawnych. Współpracuje głównie z firmami z sektora usług finansowych. Doradza w kwestiach dotyczących środowiska kontroli wewnętrznej IT i bezpieczeństwa systemów, jak również w zakresie oceny ich zgodności z regulacjami i najlepszymi praktykami, w szczególności RODO, NIS, DORA oraz wytyczne EBA i KNF. Szymon jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, zaś jego doświadczenie poparte jest licznymi certyfikatami - m.in. CISA, CISSP, CCSP, CIPT.

Łukasz Łyczko

Radca Prawny, Counsel, PwC Legal

Łukasz jest managerem w zespole praktyki prawa bankowego PwC Legal. Specjalizuje się w prawie usług płatniczych, prawie bankowym oraz prawie ubezpieczeniowym. Zajmuje się doradztwem regulacyjnym na rzecz instytucji finansowych oraz podmiotów związanych z rynkiem finansowym. Posiada doświadczenie w projektach dotyczących m.in. wdrożeń ustawy o usługach płatniczych (PSD I oraz PSD II), systemów płatności mobilnych, kart płatniczych, pieniądza elektronicznego, alternatywnych metod weryfikacji w procesach KYC, postępowań licencyjnych przed KNF oraz outsourcingu czynności bankowych. Łukasz zajmuje się także oceną regulacyjną innowacyjnych usług finansowych w branży FinTech, oraz realizuje kompleksowe projekty dotyczące funkcjonowania procesów KYC w bankach, centrach kompetencyjnych i instytucjach finansowych. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego Catholic University of America. Jest laureatem konkursu Rising Stars, Prawnicy - liderzy jutra 2017.

Grzegorz Droń

Cluster Information Security Officer ERGO Group AG

Grzegorz Droń jest doświadczonym ekspertem do spraw szeroko pojętego bezpieczeństwa informacji. Aktualnie współpracuje z zespołami zarządzającymi ryzykiem zlokalizowanymi w niemal 20 krajach w Europie i Azji. Od lat związany jest z branżą ubezpieczeniową i reasekuracyjną, a w przeszłości z nauczaniem i szkolnictwem wyższym. Na co dzień wykorzystuje wiedzę z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, zarządzania ciągłością działania, zarządzania ryzykiem oraz IT. Jest absolwentem studiów Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studiów Cyber Science na Politechnice Śląskiej.

Izabela Dobiszewska

Information Security Program Director ERGO Group AG

Izabela Dobiszewska pełni funkcję Information Security Program Director w ERGO Group AG. Zdobywała doświadczenie w obszarze technologii pełniąc funkcje menadżerskie w obszarze IT, w tym Head of CIO Organisation ERGO Technology & Services / Group oraz Head of Business Support Division. W toku swojej kariery w IT odpowiadała za proces przekładania wymagań biznesowych, w tym wymagań regulacyjnych, na wymagania projektowe, a także zarządzała obszarami Compliance, Risk Management oraz Information Security. Doświadczenie w IT na co dzień łączy z wiedzą prawną. Posiada tytuł radcy prawnego. Przez niemal dekadę doradzała spółkom z branży technologicznej i finansowej w zakresie prawa IT i ochrony danych osobowych.