Legal Project Management

- synergia prawa i biznesu w zarządzaniu projektowym

Data rozpoczęcia:
17.10.2024
Data zakończenia:
18.10.2024

1 590 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu do 10 października

1 690 zł za osobę + 23% VAT

przy zgłoszeniu po 10 października


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Katarzyna Armińska-Waszczyk

Radca prawny, Kancelaria armińska radcowie prawni

Radca prawny Katarzyna Armińska-Waszczyk jest właścicielką i menedżerką gdańskiej kancelarii wdrożeniowej armińska radcowie prawni. Od początku działalności zawodowej współpracuje z dużymi spółkami z branży technologicznej. Jest entuzjastką nowych technologii, prawa własności intelektualnej i prawa do prywatności. Pomaga spółkom w ułożeniu, wdrożeniu i optymalizacji ich procesów prawno-biznesowych oraz procedur bezpieczeństwa. Ma świadomość wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi firmami w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji oraz uregulowań prawnych z tym związanych. Dlatego szkoli, doradza i pomaga przedsiębiorstwom w obszarze SI.

Katarzyna Armińska-Waszczyk regularnie uczestniczy w warsztatach rozwijających umiejętności zawodowe organizowanych m.in. Przez World Intellectual Property Organization czy Licensing Executives Organization. Jest świetną negocjatorką, a swój warsztat doskonaliła .in. na Massachusetts Institute of Technology.

Olgierd Świerzewski

Radca prawny, partner w kancelarii Osborne Clarke

Jest radcą prawnym, partnerem w kancelarii Osborne Clarke a jednocześnie dyplomowanym Project Managerem z tytułem Project Management Professional (PMI PMP® Certification). Poza praktyką prawną w prawie konkurencji oraz ochronie konsumentów prowadzi również duże projekty związane z reorganizacją biznesu, transformacją cyfrową i wspólnymi przedsięwzięciami. Dzięki połączeniu multidyscyplinarnych umiejętności i wiedzy z zakresu prawa, zarządzania i finansów oraz zarządzania projektami zapewnia kompleksowe wsparcie dostosowane do potrzeb krajowych i zagranicznych klientów.
Olgierd doradza w zagadnieniach z obszaru prawa konkurencji, ochrony konsumentów, cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa, cyberbezpieczeństwa oraz compliance. Jego praktyka koncentruje się przede wszystkim na reprezentowaniu klientów przed organami ochrony konkurencji, organami regulacyjnymi, sądami rozpatrującymi sprawy z zakresu ochrony konkurencji, ochrony zbiorowych interesów konsumentów oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Specjalizuje się szczególnie w aspektach regulacyjnych biznesu cyfrowego.
Ma szerokie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z branży spożywczej i handlowej, medialnej, IT, paliwowej, energetycznej, hotelowej i medycznej. Pracując jako doradca restrukturyzacyjny w spółce Corporate Finance firmy z tzw. Wielkiej Czwórki, CLO grupy AccorHotels w Europie Wschodniej, członek zarządu Lotos Paliwa i Energa Obrót, SA. zdobył unikalne doświadczenie łączące prawo z praktyką biznesową.
Jako certyfikowany Project Manager, wspiera klientów w opracowaniu i wdrożeniu kompleksowych strategii biznesowych i strategii wejścia na rynek, łącząc ekspertyzę prawną z dogłębnym zrozumieniem dynamiki i trendów rynkowych.
W 2018 roku, jako dyrektor działu prawnego AccorHotels w Europie Wschodniej został nominowany do prestiżowej nagrody „European In-House lawyer of the year” przyznawanej przez magazyn The Lawyer. Pełnił funkcję członka zarządu największych polskich przedsiębiorstw z branży paliwowej i energetycznej.

Marcin Czapiewski

Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance, TU Europa

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu w Hanowerze, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży finansowej. Karierę rozpoczynał w firmach doradczych (Arthur Andersen i Ernst&Young), gdzie specjalizował się w zagadnieniach związanych z optymalizacją podatkową. Przez 10 lat pracował dla czołowych firm leasingowych w Polsce (EFL S.A., VB Leasing Polska S.A.), z czego 7 lat w charakterze Dyrektora Departamentu Prawnego. Od czterech lat związany jest z branżą ubezpieczeniową. Obecnie kieruje pracami Departamentu Prawnego i Compliance w TU Europa S.A. i TU na Życie Europa S.A. W roku 2016 został wyróżniony tytułem Lidera Prawników Przedsiębiorstw w Polsce.

Jolanta Łabędzka-Benisz

Agile PM, PRINCE2 & MOR Approved Trainer, OMEC

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami w firmie OMEC. Trener zarządzania projektami i kierownik projektów. W swoim portfolio ma projekty edukacyjne i biznesowe realizowane w działach IT i Call Center firm telekomunikacyjnych. Management of Risk Practitioner, certyfikowany Project i Programme Manager. Akredytowany przy OMEC trener metodyki zarządzania projektami (PRINCE2®, Agile Project Management) oraz zarządzania ryzykiem (M_o_R®). Specjalista w zakresie gier symulacyjnych dotyczących zarządzania projektami (Kinshasa).

Jarosław Petz

Learning & Development Director w Langas

Ekspert i menadżer specjalizujący się w zarządzaniu projektami i optymalizacji procesów, mający duże doświadczenie w zarządzaniu i motywowaniu zespołów oraz zarządzaniu strategicznym. Od wielu lat specjalizuje się w procesach zarządzania kompetencjami oraz w działaniu organizacji opartych na wiedzy.
Gromadząc doświadczenia w zarządzaniu projektami, zarówno finansowanymi ze środków publicznych jak prywatnych, wyspecjalizował się w projektach zarządzaniu wiedzą (L&D), wykorzystując przy tym zarówno swoje wykształcenie prawnicze i wiedzę z zakresu zarządzania.
Absolwent prawa, autor kilkudziesięciu strategii dla małych i średnich firm oraz strategii funkcjonalnych: strategii i polityk HR, strategii zarządzania wiedzą i innych obszarów łączących obszar prawa i operacji biznesowych.
Obecnie zarządza projektem doradczym „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy”, w ramach którego kierowany przez niego zespół 14 ekspertów z zakresu strategii, prawa i HR przygotowuje strategie i konkretne rozwiązania polityki HR dla 200 firm w Małopolsce. Zarządza też innymi projektami doradczymi z zakresu wdrażania ESG oraz innymi projektami biznesowo – prawnymi.

Paulina Marusczyk

Radczyni prawna, Legal Stellantis Poland

Zorientowana na biznes starsza radczyni prawna z dużym doświadczeniem, potrafiący dostarczać liderom kreatywne rozwiązania.
Posiada doświadczenie w kierowaniu zespołami wielokulturowych prawników wewnętrznych i zewnętrznych.
Ceniony jako gracz zespołowy posiadający doświadczenie w wielowydziałowych zespołach projektowych wdrażających nowe, złożone strategie na poziomie europejskim.
Znalazła się na liście TOP 25 prawników biznesowych magazynu Forbes Women Poland w październiku 2021 roku.
Mentorka prawników na rynku polskim i międzynarodowym oraz mentorka pierwszej i drugiej edycji Fundacji Kobiety Prawnicy.
Doświadczenie w projektach motoryzacyjnych; strategie dystrybucyjne w kontekście skomplikowanych regulacji prawnych, w tym zasad wyłączeń grupowych; restrukturyzacje spółek, opracowywanie strategii, projekty marketingowe; międzynarodowe transakcje i negocjacje; strategie i projekty dotyczące dotacji; zarządzanie zespołami obejmującymi prawników, projekty rekrutacyjne.

Karolina Krawczyk

Adwokatka, Founder of LCBC

Liderka LCBC zajmującego się wsparciem w zakresie zarządzania procesami prawnymi dla wewnętrznych działów prawnych oraz kancelarii (legal process management). Adwokatka mająca wieloletnie doświadczenie przede wszystkim jako prawnik wewnętrzny, ale także w ramach kancelarii prawnej przy transakcjach VC oraz M&A. Pełniła funkcję Head of Legal w THE HEART S.A., gdzie ułożyła kompletny proces prawny w Asanie. Jej kompetencje obejmują strukturyzację procesów, dobór optymalnych narzędzi IT, szkolenie zespołów w celu poprawy operacji prawnych, a także określenie mierników efektywności. Wykorzystuje metodyki Agile do dostosowywania zarządzania procesami prawnymi do dynamicznego środowiska prawnego i biznesowego.

Marzena Draganiak

Radczyni prawna

Radczyni prawna z ponad 25-letnim doświadczeniem, menedżerka, mediatorka, specjalistka w obszarze prawa gospodarczego. Pełniła funkcje dyrektorki działu prawnego medialnej grupy spółek TVN, oraz międzynarodowej grupy spółek fintech i usług finansowych. Prowadzi Kancelarią Prawną. Wykładowczyni na studiach podyplomowych z zakresu prawa na Akademii Leona Koźmińskiego oraz dla Rad Nadzorczych na Politechnice Warszawskiej. Mediatorka KNF, Konfederacji Lewiatan, OIRP, KIG, KRRiT, Sądu w Warszawie. Wiceprezeska Zarządu Stowarzyszenia Lidershe.
Wyróżniona w rankingu Forbes "25 najlepszych prawniczek w biznesie" w 2021 roku.

Aleksandra Strześniewska

Tomasz Walkiewicz