Prowadzenie transakcji międzynarodowych to złożony proces, wymagający uwzględnienia wielu czynników, w tym różnic prawnych i regulacyjnych, które często prowadzą do sporów. Niezgodność zapisów umownych z przepisami lokalnymi jest jednym z najczęstszych źródeł konfliktów w transakcjach międzynarodowym.
Aby skutecznie zabezpieczyć swoje interesy i minimalizować ryzyko takich sytuacji, kluczowa jest wiedza oraz umiejętność wdrożenia odpowiednich mechanizmów ochronnych. Podczas naszego szkolenia zaprezentujemy konkretne przykłady, które pokażą, jak unikać sporów lub zwiększać swoje szanse na wygraną w przypadku ich wystąpienia. Oferujemy sprawdzone strategie zarządzania konfliktami w transakcjach międzynarodowych.
Patron wydarzenia: POLSKA IZBA HANDLU
Cel szkolenia:
Szkolenie umożliwia zrozumienie mechanizmów ochrony, takich jak umowy handlowe, arbitraż, czy procedury rozstrzygania sporów, sankcje, co jest kluczowe dla zabezpieczenia interesów stron. Ponadto, praktyczne studia przypadków pomogą uczestnikom wdrożyć strategie minimalizacji ryzyka i podejmowania świadomych decyzji, co przekłada się na stabilność i przewidywalność operacji handlowych.
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu:
W programie m.in.:
Więcej w zakładce PROGRAM
Uwaga: W celu uzupełnienia kompleksowej wiedzy z tego zakresu, rekomendujemy zapis na szkolenie: Warsztat: Umowy handlowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
Prelegent:
Krzysztof Sajchta - wyróżniony ekspert w dziedzinie rozwiązywania sporów. Adwokat i partner w Kancelarii Rymarz Zdort Maruta, która jest laureatem w Rankingu Kancelarii Rzeczpospolitej.
Więcej w zakładce PRELEGENCI
Na szkolenie zapraszamy:
Szkolenie jest dedykowane profesjonalistom, którzy uczestniczą w międzynarodowych transakcjach gospodarczych lub planują ekspansję na rynki zagraniczne. W szczególności zapraszamy:
Organizacja szkolenia:
Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy eventowej opartej na przeglądarce internetowej (ZOOM). Rekomendujemy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.
W trakcie szkolenia uczestnicy widzą i słyszą wykładowcę oraz mają możliwość zadania pytania wykładowcy.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz materiały w wersji elektronicznej.