KSeF

- obowiązkowe zmiany w praktyce

Data rozpoczęcia:
26.06.2025
Data zakończenia:
26.06.2025

1 290 zł za osobę + 23% VAT


Liczba uczestników

+ 23% VAT

Prelegenci

Katarzyna Stawowa

Doradca podatkowy, ekspert Programu „KSeF PRO” Instytutu Księgowości i Doradztwa Podatkowego

Magister rachunkowości, doradca podatkowy. Tematyką podatkową zajmuje się zawodowo od 2007 r. – początkowo w jednej z firm tzw. “Wielkiej Czwórki”, następnie w innej firmie doradczej, a obecnie prowadząc własną kancelarię podatkową.
Współpracuje zarówno z dużymi przedsiębiorstwami jak i mniejszymi podmiotami, firmami rodzinnymi, jednostkami samorządowymi, a także osobami fizycznymi. Uczestniczyła w wielu interdyscyplinarnych projektach z zakresu Tax Technology, w tym związanych z wdrożeniem Jednolitego Pliku Kontrolnego, projektowaniem narzędzi podatkowych ułatwiających raportowanie VAT czy opracowaniem rozwiązań umożliwiających weryfikację prawidłowości rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług w oparciu o wygenerowane pliki JPK. Obecnie wspomaga klientów w procesie przygotowania i wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur z perspektywy wymogów podatkowych.

Adrian Lappiere

Doradca w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, ekspert Programu „KSeF PRO” Instytutu Księgowości i Doradztwa Podatkowego

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, audytów ISO 27001, oraz wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem. Doświadczony programista i architekt, który od pierwszych dni udostępnienia Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) skupił swoją uwagę na bezpiecznej i efektywnej integracji z tym systemem.
W oparciu o swoją głęboką wiedzę techniczną i doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa, opracował otwarte oprogramowanie – klient KSeF dla kilku języków programowania, przyczyniając się tym samym do demokratyzacji dostępu do tego systemu. Jego zaangażowanie w tworzenie otwartego oprogramowania jest nie tylko odzwierciedleniem jego pasji do bezpieczeństwa i transparentności, ale również chęci dzielenia się wiedzą ze społecznością programistów.
Współtworząc społeczność programistów zajmujących się integracją z KSeF, Adrian pomaga inspirować i kształcić innych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego praca z międzynarodowymi firmami konsultingowymi, specjalizującymi się w integracji z KSeF rozwiązań opartych na SAP, zaowocowała poprawą bezpieczeństwa i efektywności w wielu organizacjach.

Anna Szafraniec

CEE VAT Compliance Director, ASB Group

Brała udział w spotkaniach konsultacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Finansów poświęcone wprowadzeniu KSeF, na których omawiano założenia i pomysły.
EMBA, członek zarządu International VAT Association oraz Norwegian-Polish Chamber of Commerce. Ekspertka z ponad 15-letnim praktycznym doświadczeniem w obsłudze międzynarodowych przedsiębiorców w zakresie podatków pośrednich. Jako CEE VAT Compliance Director w ASB Group, zarządza procesami związanymi z prawidłowym rozliczaniem VAT, a także odpowiada za opracowywanie strategii mających na celu minimalizację ryzyk podatkowych oraz optymalizację procesów. Zarządza zespołem VAT Compliance, który dba o poprawność i terminowość deklaracji VAT dla klientów z różnych jurysdykcji. Zaangażowana w tworzenie i rozwój narzędzi IT automatyzucjących procesy księgowe i podatkowe, między innymi w obszarze e-fakturowania czy plików JPK.

Piotr Gzik

MBA, IT Director w ASB Group

Brał udział w spotkaniach konsultacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Finansów poświęcone wprowadzeniu KSeF, na których omawiano założenia i pomysły.
Dyrektor polskiego zespołu IT w ASB Group. Nadzoruje wszystkie projekty swojego działu dotyczące infrastruktury informatycznej, a dodatkowo jest odpowiedzialny za zespół projektowy, który tworzy autorskie rozwiązania i narzędzia IT wspomagające pracę działów księgowości, podatków oraz klientów ASB. Posiada ponad 14 letnie doświadczenie w pracy z klientami w zakresie IT oraz VAT, a także w zarządzaniu projektami i zespołami projektowymi. W ASB pełni również funkcję Koordynatora do spraw Danych Osobowych. Ukończył zarządzanie projektami na Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie w 2021 roku uzyskał również tytuł MBA, a w 2024 roku ukończył studia o kierunku NeuroZarządzanie.