Wiceprezes Zarządu Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. Wykładowczyni akademicka.
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pełnomocniczka rektora UEP ds. koordynacji kontroli zarządczej; audytor wewnętrzny (egzamin w Ministerstwie Finansów, 2004), Certified Government Auditor Professional (CGAP), Master of Public Administration in Digital Transformation, posiada Acreditation in Internal Audit Quality Assessment/Validation, audytor wiodący systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO/IEC 27001, audytor wiodący systemów zarządzania ciągłością działania ISO/IEC 22301, audytor systemów zarządzania działaniami antykorupcyjnymi ISO/IEC 37001, biegła sądowa z zakresu audytu wewnętrznego. Wiceprzewodnicząca Komisji Etyki Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska w kadencji 2020-2023, obecnie
I Wiceprezes Zarządu Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. Wykładowczyni akademicka z kilkunastoletnim stażem, kieruje studiami podyplomowymi z zakresu audytu wewnętrznego, compliance, cyberbezpieczeństwa kontroli i obszarów pokrewnych, ESG i raportowania zrównoważonego rozwoju. Autorka i redaktorka licznych publikacji naukowych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w audycie zewnętrznym i wewnętrznym. Od 2022 roku zasiada w jury konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, którego organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu i ocenia raporty zintegrowane.
Członek Zarządu IIA Polska, audytor, trener biznesu i mentor
Audytor, trener biznesu i mentor. Zarządzający PERA INTEGRITY, firmą audytorsko-doradczą wyspecjalizowaną w audytach społecznych. Szef zespołów audytu i kontroli w sektorze publicznym i przemyśle (PGZ, PKP Intercity, PKP PLK, ARiMR). Autor wdrożeń systemów kontroli, zarządzania ryzykiem i przeciwdziałania nadużyciom. Wykładowca audytu, mentoringu i ESG na studiach podyplomowych (m.in. SGH i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Członek Komitetu Audytu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Członek Zarządu Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych IIA Polska odpowiedzialny za obszar ESG.
Twarde audytorskie podejście łączy z pasją do tematyki społecznej. Współorganizator oraz członek Kapituły “Super M” - największego konkursu dla programów mentoringowych w Polsce. Były wieloletni Członek Zarządu European Mentoring & Coaching Council Poland odpowiedzialny za obszar mentoringu. Autor wdrożeń i ewaluacji wielu programów mentoringowych. Współautor książki „Akademicki program mentoringowy w praktyce”. Jako pracownik misji pokojowych w Kosowie, Serbii i Macedonii zajmował się między innymi tematyką praw człowieka i wykluczenia.
Jako konsultant doradzał w opracowaniu i wdrożeniu systemów kontroli wewnętrznej, przeciwdziałania nadużyciom i zarządzania ryzykiem w spółkach handlowych i jednostkach sektora finansów publicznych. Pasjonat w zakresie wykorzystania wiedzy z zakresu psychologii moralności do tworzenia skutecznych rozwiązań zarządczych, w tym zwłaszcza dotyczących etyki biznesu.
Absolwentka prawa, MBA, MPA, DBA, LL.D. audytor wewnętrzny, posiadaczka uznanych międzynarodowych i krajowych certyfikatów. Approved Compliance Officer ACO, Approved Compliance Expert ACE. Audytor ISO LA 27001, LA 22301, IS0 31000, CRMA. Doświadczony menedżer w audycie wewnętrznym i zewnętrznymi z kilkunastoletnim doświadczeniem w kluczowych obszarach zarządzania finansami publicznymi. Wykładowca na studiach wyższych i podyplomowych, konsultantka, a także autorka i współautorka publikacji naukowych i popularyzatorskich.
Ekspert ds. ESG Nationale-Nederlanden Polska
Pracuje jako Ekspertka ds. ESG w Nationale-Nederlanden. Posiada doświadczenie w doradztwie w zakresie raportowania ESG, w tym zgodności z regulacjami takimi jak CSRD, SFDR, Taksonomią, TCFD i powiązanymi. Prowadziła projekty raportowania zrównoważonego rozwoju dla firm z branży wydobywczej, budowlanej, kosmetycznej czy odlewniczej. Prowadziła szkolenia ESG dla grup początkujących oraz Zarządów spółek w zakresie obowiązków wynikających z regulacji związanych z ESG oraz sposobów ich wdrażania w organizacji. Specjalizuje się w odpowiedzialnej komunikacji działań ESG, analizie danych, ESG compliance. Posiada doświadczenie w branży inżynieryjnej i środowiskowej, które umożliwiło sprawne poruszanie się w ustawodawstwie krajowym i międzynarodowym.
Ekspertka Climate Leadership, członkini Polish Green Building Council, Polskiego Stowarzyszenia PR, Rady Zielonego Biznesu.
Kierownik Zespołu Zrównoważonego Rozwoju i ESG, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Ekonomista i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie analiz finansowych i strategicznych. Współautor publikacji dla polskich i europejskich partnerów społecznych związanych z polityką przemysłową, rynkiem pracy i dialogiem społecznym.
Ekspert od polityk transformacji energetycznej (w tym sprawiedliwej transformacji), strategii klimatycznych i dekarbonizacji przemysłu oraz zrównoważonego rozwoju. Uczestnik licznych projektów (w tym badawczych) realizowanych we współpracy z: administracją publiczną na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, sektorem prywatnym, stowarzyszeniami biznesowymi, partnerami społecznymi oraz organizacjami pozarządowymi i filantropijnymi.
Absolwent i były wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego.
ESG Strategy & Reporting SooCulture
Doświadczenie w zakresie przygotowania strategii, operacjonalizacji strategii, rozwiązań, programów w obszarze ESG, zwłaszcza kwestii społecznych z uwzględnieniem trendów demograficznych. Doradczyni zarządów spółek opracowujących strategie biznesowe oraz strategie ESG w ramach części Social i Governance.
Realizacja warsztatów analizy podwójnej istotności – przegląd wpływów, ryzyk i szans w obszarze HR, Procurement, Compliance, Marketing i Produkt, CSR i Komunikacja oraz w ramach obszaru Dotknięte społeczności.
Współautorka wytycznych raportowania kwestii społecznych w ramach publikacji „Wytyczne do raportowania ESG - Przewodnik dla spółek” oraz badań realizowanych z Giełdą Papierów Wartościowych „Pracownik i jego rodzina: nowe spojrzenie na „S” w ESG” w 2022 roku.
Prelegentka Akademii ESG realizowanej z Krajową Izbą Gospodarczą, wykładowczyni na studiach podyplomowych SGH.
Doradczyni ds. zrównoważonego biznesu i ESG
Doradczyni ds. zrównoważonego biznesu i ESG z 19-letnim doświadczeniem w obszarze, wykładowczyni i trenerka, na co dzień CEO firmy CSRinfo. Wprowadziła w Polsce wiele międzynarodowych standardów raportowania i zarządzania w obszarze ESG/CSR, m.in. GRI, ISO26000, AA1000, a w 2014 roku uruchomiła studia podyplomowe dla menedżerów ESG, obecnie trwa 11 edycja.
Pomysłodawczyni pierwszego w Polsce Rankingu Narzędzi Raportowania ESG.
CSRinfo jest jedyną polską organizacją należącą do sieci partnerów EFRAG. Z jej inicjatywy zostały przetłumaczone na język polski wytyczne EFRAG IG1 oraz IG2.
www.linkedin.com/in/liliana-anam
Menedżer ds. Programów Zrównoważonego Rozwoju BNP Paribas
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie biznesowe, w tym związane z obszarem zrównoważonego rozwoju. Współpracowała z ponad 60-cioma firmami. Jej kluczową kompetencją jest Analiza podwójnej istotności oraz Analiza luk ESG, przygotowanie Raportów ESG oraz strategia ESG
Jest członkiem Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izby Gospodarczej KIG oraz członkiem międzynarodowej inicjatywy Net Zero Carbon Events.
Beata zapraszana jest jako prelegentka i panelistka na liczne konferencje w obszarze ESG, m.in. GREENPACT, Czas na ESG oraz na wydarzenia organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych SEG i Brytyjsko-Polską Izbę Gospodarczą. Jest również autorką licznych artykułów z obszaru zrównoważonego rozwoju.
Obroniła pracę doktorską na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest również absolwentką różnych studiów podyplomowych, w tym w zakresie zarządzania, zarządzania strategicznego oraz psychologii przywództwa. Ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń i kursów z zakresu analizy strategicznej, tworzenia i wdrażania strategii oraz raportowania ESG.
Jest również wieloletnim wykładowcą akademickim i autorką książek, m.in. o zarządzaniu zmianą.