Dziennikarka, „Rzeczpospolita”
Publicystka i komentatorka. Pracowała w mediach elektronicznych i drukowanych, była reporterką sejmową, prowadziła programy telewizyjne, a także flagowe audycje Polskiego Radia, m.in. Sygnały Dnia. Zajmuje się polityką i sprawami społecznymi, Przez 15 lat prowadziła zajęcia z publicystyki politycznej na Uniwersytecie Warszawskim. Ma też doświadczenie pracy w administracji rządowej jako szefowa gabinetu wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej.
Prywatnie – ma dwoje dzieci i dwa koty. Najchętniej zaszywa się w mazurskiej puszczy.
Rocznik 69, w zawodzie dziennikarza od 1997 roku.Wcześniej bankowiec. Od 2000 roku związany z Radiem ZET, Nominowany w 2005 roku w kategorii news do nagrody Grand Press. W 2013 roku porzucił dziennikarstwo i został rzecznikiem na Stadionie Narodowym. Po drugiej stronie nie wytrzymał jednak długo. W połowie 2014 roku wraca do dziennikarstwa. Po krótkich epizodach w NaTemat.pl i w Dzienniku Gazecie Prawnej, powrócił do Radia ZET.
Jego pasją jest gitara basowa. Realizuje się w dziennikarskim zespole Poparzeni Kawą Trzy.
Od 2008 roku związany z branżą marketingową. Od powstania do debiutu na giełdzie odpowiedzialny za PR w Socializer S.A. (obecnie Isobar). Od 2013 roku dyrektor zarządzający Szeri Szeri, które zrealizowało kilkadziesiąt kampanii w blogosferze. Prywatnie od 9 lat prowadzi bloga runblog.pl. Były maratończyk, obecnie po ciężkiej kontuzji triathlonista amator.
Jest współwłaścicielem i prezesem zarządu ContentHouse, jednej z wiodących (według Media Marketing Polska) agencji contentmarketingowych w Polsce. Ekspert ds. digital marketingu w Business Centre Club, który doradza zrzeszonym firmom z zakresu komunikacji oraz transformacji cyfrowej. Oprócz tego jest właścicielem i redaktorem naczelnym portalu SOCIALPRESS.pl, który specjalizuje się w zagadnieniach łączących komunikację, marketing i nowe technologie.
W branży marketingu, komunikacji i technologii działa od 2006 roku. Początkowo jako dziennikarz mediów branżowych (Marketing Przy Kawie), redaktor naczelny portalu Interaktywnie.com (Grupa Money.pl), później PR-owiec odpowiedzialny za wdrażanie strategii komunikacyjnych dla znanych marek. Realizował projekty m.in. dla takich marek, jak: Bosch, Siemens, Konica Minolta, Jurajska, WWF, Snickers, Strongbow (Grupa Żywiec), X-lander, PSB Mrówka, Mosso Kewpie, mFinanse, Generali Investments, Egmont, Materasso, Business Centre Club, Bausch Health, Hörmann Polska, OLX, Allegro, ORLEN Paczka, Tauron i wielu innych.
Dziennikarz, gospodarz programów telewizyjnych, konferansjer i prowadzący wydarzenia specjalne, konferencje oraz gale.
Jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w Polsce – laureat czterech Wiktorów,
w tym Super Wiktora za całokształt dokonań oraz Telekamery.Trener wystąpień publicznych, autoprezentacji i kontaktów z mediami.
Radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler
Od blisko 25 lat doradza przedsiębiorcom w sprawach HR. Jest jednym z najwybitniejszych ekspertów prawa pracy w Polsce, w tym specjalistą w zakresie sporów sądowych, sporów zbiorowych, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz zwolnień grupowych i indywidualnych. Specjalizuje się w sprawach dot. związków zawodowych oraz dot. mobbingu, dyskryminacji, godzin nadliczbowych oraz umów o zakazie konkurencji. Jest ekspertem w zakresie zasad wynagradzania oraz premiowania pracowników. Zarządzający Zespołem PCS | Littler w Gdańsku. Kompleksowo wspiera pracodawców w zakresie szeroko pojętego prawa HR, tj. indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, zatrudnienia opartego o umowy cywilnoprawne, a także w prawnopracowniczych aspektach transakcji M&A.
zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”
Michał Szułdrzyński, dziennikarz i publicysta. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Leadership Academy of Poland. I zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, szef weekendowego magazynu „Plus Minus”. W „Rzeczpospolitej” pracuje od 2008 roku, najpierw jako zastępca, a potem szef działu krajowego. W latach 2006-08 był redaktorem naczelnym „Nowego Państwa”. Wcześniej Był w gronie założycieli kwartalnika Klubu Jagiellońskiego „Pressje”. Zdobywca nagrody Grand Press 2016 w kategorii publicystyka. W 2016 nominowany również do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, oraz do nagrody Kisiela. W 2019 nominowany do nagrody Dobry Dziennikarz. Ojciec pięciu córek.
Adwokat, szef praktyki zarządzania kryzysowego w kancelarii Raczkowski Paruch
Doktor nauk prawnych, adwokat specjalizujący się w prawie i postępowaniu karnym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończył z wyróżnieniem w 2012 r. Z Kancelarią związany od września 2016 r. jako prawnik w zespole prawa karnego gospodarczego i compliance. Posiada doświadczenie w reprezentacji podejrzanych, oskarżonych i pokrzywdzonych w postępowaniach prokuratorskich i sądowych, w szczególności w sprawach dotyczących przestępstw gospodarczych, drogowych i błędów medycznych. Zaufanie Klientów pozyskuje dzięki merytorycznemu przygotowaniu do sprawy, doświadczeniu procesowemu wzbogaconemu wiedzą naukową i umiejętnościom retorycznym. Jest autorem artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach prawniczych, w tym w Państwie i Prawie, Ruchu Prawniczym Ekonomicznym i Socjologicznym oraz Czasopiśmie Adwokatury Polskiej Palestra. Publikuje także artykuły popularnonaukowe. Członek Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22, w ramach którego współorganizował konferencje naukowe omawiające nowelizacje kodeksu postępowania karnego.
Dziennikarz telewizyjny. Relacjonuje najważniejsze wydarzenia w kraju i za granicą. Zajmuje się tematyką społeczno-polityczną. W kraju pracuje przy najważniejszych wydarzeniach politycznych tj. wybory, wieczory wyborcze, sejmowe debaty itd. Za granicą relacjonuje zarówno najważniejsze wydarzenia polityczne (Brexit, szczyty unijne i grupy G7, wybory prezydenckie i parlamentarne) ale także zdaje relacje z ataków terrorystycznych (zamachy w Paryżu, Brukseli, Tunezji).
dział ekonomiczny "Rzeczpospolitej"
Wcześniej szef polskiej edycji tygodnika Bloomberg Businessweek oraz Magazynu Sukces. Wieloletni szef działu informacji w gospodarczym Radiu PiN. Prowadzący audycję "Gość Radia PiN" oraz „Kwadrans Po Ósmej”, czyli rozmowy polityczne w TVP 1. W Grupie ITI był zaś dyrektorem programowym serwisu tenbit.pl oraz twórcą i producentem autorskiego programu nadawanego pod taką samą nazwą na antenie TVN. W przeszłości związany był również z RTL 7, Radiem ZET i Radiem Kolor. Szymanek jest laureatem Nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez NBP dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego oraz "Ostrego Pióra", wyróżnienia nadawanego przez Business Centre Club.
Dyrektor programowy Onet.pl. W dziennikarstwie od prawie trzech dekad. Najpierw przez wiele lat w „Gazecie Wyborczej” jako korespondent wojenny, dyplomatyczny, a potem zagraniczny w Rosji, USA i przy UE oraz NATO. Później także m.in. redaktor naczelny „Sukcesu”, dziennikarz TVN24BIS oraz TVN, a także zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.